MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 237766 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Site-ul respectiv mai face figuri...cateodata functioneaza,cateodata nu. Am intrat acum pe site si nu functiona, dupa cateva refresh-uri a aparut si minunata pagina :)
Pe site apare ca se lucreaza la acces A.  Ori mint, ori se lucreaza dinspre subteran spre exterior ?  :roll:  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

La acces A e o pauza...totala. Pilotii forati ruginesc pe marginea strazii si nu e nicio urma de miscare. Aceste crampeie de realitate au fost vizualizate ieri 17.02.2018!!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Rog nu mai confundati blocul MATERNA, care e in proximiatatea statiei ROMANCIERILOR, cu blocul CENTROFARM DT nr. 90!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

M-ați superenervat   :D  rău de tot.
Dacă v-aș spune eu că ne întâlnim la Iancului la accesul lui Edy o să-mi spuneți ceva de dulce.
Cineva  care cunoaște situația din Dr. Taberei să noteze accesurile. Hai că nu-s multe, numai 4. Enjoy !
2-18-2018 8-07-07 PM.jpg (400.03 KB; downloaded 3901 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Daca ne luam dupa ce gasim pe sitele ala updatat ...
Avem acces D spre MegaImage, spre saormarie, spre vechiul IDMS, , ConsiComfort, American BeerHouse, cofetaria comunista....fiecare cum isi mai aduce aminte.
Acces C la str Targu Neamt...
Acces A spre piata, spre Farmacie, bloc c8, florarie...
Acces B spre parculet,
Blocul Materna(nu stiu cine l-a incurcat, ca eu am mentionat de el dar nu vad greseala) este peste str Valea Ialomitei, unde a ramas un acces tehnic momentan, deasupra linilor ce duc la depou, si nu sunt in discutie...
Deci D,C,B sunt gata, A....uitat executie. Si e si cel care pare important in economia zonei...
A,B spre Romancierilor, D si C spre Raul Doamnei

Asta ca sa lamurim unele probleme de idntificare, ca daca spunem de ex la Raul Doamnei de "la cilieni" cunosc doar cei cu vechime in zona care este localizarea...
Cred ca ar trebui sa citim mai calm si fara suparari...ca ne incurca santierul destul

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

Vezi că după "superenervat" am pus un zâmbet (  :D  ).
Ia vedeți, am nimerit-o ?
C.jpg (399.1 KB; downloaded 3828 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) Florinds

Daca ar fi doar de la o statie, ar fi OK, dar sunt multe... De ce sa iti incarci memoria cu asa ceva sau sa stai cu schema dupa tine.
Fiecare scrie cum ii e mai usor si asta e.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

În lipsă de subiecte serioase  ne mai jucăm și noi. :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

andrei11 wrote:
Ia vedeți, am nimerit-o ?


Da, ai nimerit-o.
Pe siteul magistrala M5 se lauda ca se lucreaza la acces A :) Oare pe unde? Doar prin subteran? Ca zona arata la fel de un an si ceva.  

Oare cat mai avem de asteptat sa refaca trotuarul de langa acces B ? De la acces B spre Str. Targu Neamt este refacut, dar de la acces B spre Romancierilor e dezastru.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Salutare,

Am aflat de ce nu se lucreaza la acces A

"Urmare a adresei dumneavoastră înregistrată cu numărul M.01/3965/21.03.2018, vă comunicăm următoarele:

Referitor la execuția accesului A al viitoarei stații de metrou Brâncuși, vă aducem la cunoștință că, pentru moment, lucrările aferente acestui acces sunt întrerupte din cauza unui cablu de alimentare cu energie electrică de medie tensiune, aflat pe amplasament. A fost solicitat avizul E-Distribuție Muntenia pentru relocarea acestui cablu, urmând ca lucrările să fie reluate imediat după primirea avizului solicitat.



Cu stimă

DIRECTOR GENERAL,

ing. Dumitru ȘODOLESCU"

Deci...nefericitul cablu ii tine din treaba de peste 1 an de zile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

E un coleg de forum care mi-a atras atenția că nu folosesc un limbaj adecvat unui moderator.
O să recidivez.
Neghiobi.
___________
PS : Neghiobi e permis ?  :lol:

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) ClaudiuL

Da, daca nu este adesat forumistilor.

In spatele cablurilor ENEL se pot ascunde alte interese de tergiversare. Am vazut asta la pasajul PPL.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Si cand a fost solicitat avizul?
Nu stiau de el, a fost descoperit din intamplare, sau ce i-a impiedicat sa se intample asta de acum 7ani de cand s-a intamplat sa inceapa constructia sau cam 1-2 de cand este eliberat amplasamentul actual...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) survola

andrei11 wrote:
E un coleg de forum care mi-a atras atenția că nu folosesc un limbaj adecvat unui moderator.
O să recidivez.
Neghiobi.
___________
PS : Neghiobi e permis ?  :lol:

Impotenți e permis?

 


Go to page:  1  ... 25 26 27 28 29 30 31  ... 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421256 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use