Regiunile RomânieiCrișanaJudețul BihorTransportul în comun din municipiul Oradea (SC OTL SA)

 

Topic: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea

52 posts, 22328 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea FlyAllTime

Inginerul sef OTL, Dl. Ioan Muresean mi-a spus ca ar putea circula pe o eventuala linie temporara Nufarul - Calea Aradului - Iosia, dar e o linie destul de scurta si putina vointa.

Soferii de pe linia inlocuitoare T3 (care merge pe portiunea inchisa) au fost informati de conducere ca din martie se reia circulatia, dar la fata locului nu pare ca va fi gata pana atunci.

Au mai fost scoase pana in Nufarul la "dezmortire" dar vor mai rugini mult si bine in depou...

PS sunt nou pe forum, imi place comunitatea de aici :D

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea OradeaBuses

Momentan se spune că circulația spre Piața Cetății (porțiune închisă din august 2021) se va relua din luna mai, când va fi gata prima parte a pasajului subteran care va lega Piața Cetății de Centrul Civic/Podul Dacia.

Atunci tramvaiele Siemens ULF vor putea circula pe o linie Nufărul-Piața Cetății-Centru-Calea Aradului-Sala Polivalentă-Universitate-Nufărul, accesul lor fiind interzis în zonele Ioșia și Transilvaniei.

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea FlyAllTime

In Iosia ar putea sa mearga acuma (la vara in niciun caz) dar pe Transilvaniei nici vorba  :)

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea ByOnu

FlyAllTime wrote here:
PS sunt nou pe forum, imi place comunitatea de aici :D


Ne bucuram! Welcome! :bere:

Cat despre situatie... dezamagitor pentru cat de laudat este Oradea. Cluj-vibes.

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea OradeaBuses

Totuși, pentru mine, un orădean, pare că e lăudat pe merit orașul. În ciuda problemelor sunt condiții mai mult decât decente la capitolul transportului public. Chiar dacă starea infrastructurii mai lasă de dorit, sunt așteptate alte extinderi, în timp ce în multe locuri din lume tramvaiele sunt înlocuite de alte modalități transport.

Iar pentru dezvoltarea orașului este nevoie de unele devieri și închideri importante. Pe tronsoanele respective sunt autobuze cu podea joasă, încălzire/aer condiționat la o frecvență bună și e un aspect pozitiv că ele opresc fix lângă stațiile de tramvai, nu la sute de metri, cum am văzut în Ungaria, atât în Debrecen cât și în Budapest.

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea FlyAllTime

Cu ocazia staționării tramvaielor ULF, toate 10 au intrat la o revizie capitală. 53 a fost ieri mișcat în depou la o mică "dezmorțire"  :D
Fotografie 2023-02-14 03.40.29 p.m..jpg (737.86 KB; downloaded 962 times)

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea OradeaBuses

50 surprins la dezmorțire pe ruta Depou-Nufărul-Depou.
T50.2.jpg (1.65 MB; downloaded 682 times)

 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea Dragos31

Din partea mea imagini cu 3 ULF-uri, scoase la strada cu ocazia Tram-Em 2023 la inceputul verii.

51 - Strada Independentei - 03 Iunie 2023





51 - Strada Primariei - 03 Iunie 2023









54 - Strada Independentei - 03 Iunie 2023





54 - Strada Primariei - 03 Iunie 2023









Interiorul si postul de conducere.












 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea Dragos31

56 - Piata Unirii (Tram-Em 2023) - 03 Iunie 2023





56 - Strada Primariei - 03 Iunie 2023



 


Re: Tramvaiele Siemens ULF din Oradea valy

De remarcat acele afișaje care par montate special pentru concurs.

 


Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Oradea (SC OTL SA)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421240 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use