MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 396791 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Există acces direct, parcă Accesul "D", nu sunt mai mult de 10 - 15 m de la tramvai la metrou. M-am uitat pe mai multe variante ale stației Academia Militară, în toate există și Accesul D

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) sab

Colegul se referea la ceva gen Crangasi sau Pta Sudului. Accesul D este, sa spunem, doar pentru un sens al tramvaiului.
Mai este un aspect.... Pe acolo trebuie sa treaca, intr-un viitor incert, un pasaj subteran, despre al carui amplasament exact nu se stiu prea multe. Poate atunci sa se faca, daca nu va incomoda pasajul. Cred ca acesta este de fapt motivul pentru care acum nu s-a facut nimic.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Ambele statii de tramvai sunt pe latura bulevardului dinspre statia de metrou.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) sab

Corect, dar trebuie sa traversezi linia... Mai nou, cum oamenii sunt cu castile in urechi, asta este pericol mortal..

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Să fim serioși, dacă e vreunul care se încurcă să traverseze una bucată linie tramvai scăpăm de un neadaptat la viața de oraș !

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) alliens

Nu e vorba doar de traversat, ma gandeam ca in conditii meteo nefavorabile ar fi fost util sa avem o statie de tramvai acoperita  din care sa poti ajunge direct la metrou, nu neaparata pasaj subteran

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) andrei11

Nimic nu-i împiedică să acopere stația de tramvai. M-am uitat pe schițe, Accesul D e paralel cu stația de tramvai, la 7 metri de prima linie. Dacă se țin de schițe este și lift acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Asa putem comenta si ca acces B e la 20 de m de statia STB Sos. Panduri. Toata lumea se da jos din ”pat” direct la metrou? ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) sab

andrei11 wrote:
Semnalele de la Academie funcționează de ceva vreme ! ( din indicațiile din foto de aproximativ o lună. N-am mai stat să le "vizualizez". )

Inclusiv cu verde....

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Cu verde...le, doar si prim-ministrul Romaniei l-a vazut...de pe peron! ;) :lol:  :lol:  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) sab

Ideea este ca verdere era pentru IVA, nu ?

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Adrian Rosca

Esti sigur? Azi era parcata o foreza in santier.

 



Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421253 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use