MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 396844 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) subway guru

Si consideri ca e suficient? Sau unul dintre rolurile moderatorului e sa aplice regulamentul?...ma intreb si eu, asa intr-o doara  ;)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Costin

Absolut suficient, in conditiile in care nu este prima data cand se intampla intre voi. Va rog sa dati dovada de seriozitate si maturitate pe viitor pentru ca nu putem sa amagim un forum intreg ca "poate s-a intamplat ceva" si de fapt sa fiti voi doi care va certati. Vedeti-va la o bere si certati-va acolo, lasati forumul in ordine. Din partea mea este singura interventie pe acest subiect, pe viitor va fi cu 'delete' si sanctiuni conform regulamentului.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Valentin

In ultimele zile s-au apucat de lățit, probabil la cota finala, a trotuarului din zona statiei de tramvai, un lucru bun d.p.m.d.v. intrucat era destul de chinuit acel trotuar.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) orex

aztec wrote:
Azi se lucra..


TU, la volan?! Ceva inedit! Noroc ca ai facut instantaneul repede, ca, dupa ”verdele” din rond, vine rapid cel dinspre Razoare! ;)  :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) aztec

Da, de pe 10 martie am abandonat RATB-ul si Metrorexul.
Am fost de 4 ori la cumparaturi si de cateva ori la munca.
Cand nu se poate telemunca la mine...
Circulatia la ora 22 din Pipera-Drumul Taberei e ca la 3 noaptea.

Dar revenind la subieect, am vazut ca lucrau intens cu platformele acelea la inaltime...
Probabil ca pt 96 sau 91...ca erau pe varianta spre Cotroceni, nu devierea spre Academia Militară

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) CataOT

Am surprins ieri ca se lucra la o noua deviere / refacere suprafete pentru definitivare varianta de trama stradala pe sensul Panduri --> intersectia Razoare.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) Calatorul

În această dimineață, dacă văd bine de la fereastră, deja se circulă pe acestă nouă deviere (pe direcția dr. Bagdasar-Răzoare-Drumul Taberei/Militari/Pasaj Basarab)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

@CataOT
In fine, incepe legarea ultimului acces (B) de statie, ca, lucrarea a fost lasata de izbeliste cam mult timp!! :x

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) CataOT

Si este doar deviere auto sau noua ''varianta'' de strada da direct in intersectia Razoare fara a se mai face bucla ? Ca de cand cu pandemia cam rar drumul pe acolo. Multumesc

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) CataOT

M.am lamurit, este doar deviere cu iesire pe varianta veche. Atentie ca undeva pe deviere este o panta destul de accentuata.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Vreau sa cred ca, la final, se va relua circulatia spre DT, asa cum era acum 9 ani! Sa speram ca nu si-au pus amprenta pe sistematizare cei ”aflati la butoane” acum, ca, astia, nu stiu nici sa realizeze fluenta intr-o intersectie, recte Favorit, daramite sa aiba valente ”vizionare”!
PS
Devierea e creata pentru a se face subtraversarea de la acces B, spre statie, ca, au ”batut-o gura ca pe coasa” de prea mult timp, p-aci!!

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) linia 69

Si eu as vrea acelasi lucru dar nu cred. Dupa cum au montat reteaua troleibuzelor, cu tot ocolul ala ... plus directia montarii acesteia spre Eroilor (amplasarea stalpilor cu firul de contact) ma face sa cred ca provizoriul s-a transformat in definitiv. Dupa ce se va termina subtraversarea de la accesul B, refacerea carosabilului probabil ca ne va spulbera si acel 1% !

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS) orex

Eu sunt optimist! Daca vor vrea sa pastreze actualele ”circuite”, e vai si amar, pe langa ca nu sunt economice, nu sunt nici cele mai eficace!

 


Re: POZE Lucrari - Statia Academia Militara (PLS) alliens

Discuție despre aceste poze
Nu puteau face un acces direct de la statia de tramvai la metrou, fara sa mergi prin ploaie, proiect tipic romanesc in care  nu calatorul este in centrul preopcuparilor ci  interesele divergente ale  Metrorex si PMB

 


Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use