MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 400222 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Razoare subway guru

Sunt valabile in principiu cele deja spuse...

 


Re: Razoare bogdan_marius

Ceva poze cu lucrarile de la Razoare ?

 


Re: Razoare andrei11

Cand vor incepe, deocamdata n-au inceput. Sunt sigur ca vor apare si poze.

 


Re: Razoare bogdan_marius

Eu am trecut prtin zona cand veneam de la munca dar nu am avut aparatul foto la mine si nu am putut sa fac

 


Re: Razoare subway guru

andrei11 wrote:
Cand vor incepe, deocamdata n-au inceput. Sunt sigur ca vor apare si poze.

Au inceput...

 


Re: Razoare DanCld

OT: nu pot sa nu imi pun intrebarea "de ce s-a pierdut o luna pentru o autorizatie de taiere a copacilor" cand la 2km spre sud nu vezi picior de garda de mediu, politie sau adp; si da, tot de oţetari vorbim! ( viewtopic.php?f=24&t=1142&p=76114#p76114 )

 


Re: Razoare andrei11

Subway ne-a spus  destul de clar ca pe la sfarsitul lunii Martie ( 2012 ) "cartitele" vor intra in actiune. Asadar pana atunci nu avem decat sa asteptam si sa observam daca se misca sau nu ceva.

 


Re: Razoare subway guru

Pana atunci mai sunt n-shpe lucruri de facut, pas cu pas...revezi ce am zis...dupa care mai discutam...

 


Re: Razoare bogdan_marius

Vineri am fost la Razoare si se apucasera de noul drum .Astazi cand am trecut avansasera mult .Concluzia ca s-a lucrat si sambat.Nu credeam ca o sa se ajunga sa se lucreze si la noi ca afara si ambata si duminica

 


Re: Razoare andrei11

Revin cu o intrebare  la Razoare : Din ce a precizat @subway pe forum cu putin timp inainte, mai este posibil sa se construiasca cele 2 pasaje rutiere in zona ? Nu de alta, dar ar cam fi necesare. La ora actuala la piata Danny Huwe e inghesuiala mai tot timpul  :ugeek:
Subway ne-a precizat ca statia de metrou va suferi oarecare modificari de aplasament si cel putin eu am inteles ca ipoteticile pasaje rutiere nu mai pot fi construite.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Razoare sab

Nu cred ca "nu mai pot fi construite", ar fi anormal sa se intample asa..
Probabil ca este aceeasi chestie, spusa de nenumarate ori...Metrorex nu isi asuma niste cheltuieli care nu-i apartin ("inutile"), nici macar cei 30m de pasaj de deasupra stratiei (ma refer la cel de axa Trafic Greu). S-au dus vremurile cand lucrarile de asemenea gen erau coordonate....
Acum fiecare cu a lui. Probabil isi vor lua masuri de prevedere, in sensul ca se duc cu statia la cota care sa permita constructia ulterioara de pasaje si...cam atat. ;) Cand va dori, Primaria va construi pasajul/pasajele fara sa se impiedice de metrou.

 


Re: Lucrari PLS Razoare subway guru

Ai intuit foarte corect...Bine cu fortza nu se poate face (ar insemna 'comunism')...Metrorex merge inainte cu ce are el de facut, primaria sta si se 'razgandeste'... :cry:

 


Re: Lucrari PLS Razoare bogdan_marius

Breteaua care incepe sa prinda contur este pentru ambele sensuri sau numai pentru un sens?

 


Re: Lucrari PLS Razoare subway guru

Ambele...

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422151 posts in 5259 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use