Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 270695 views
 
Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim florin

Ce treabă au banii? Lăsați vrăjeala cu banii, bugetul e mare și gras, doar că îl cheltuim pe catedrale și bairame, luminițe și fundițe. În 2007-2008 aveam de 5 ori mai multe șantiere în tot orașul și cum naiba de atunci erau bani. Acum, cu bugetul mai mare ca atunci deodată nu mai sunt bani pentru 5 km de linie de tramvai.  :lol:

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Andrei98

E bugetul mai mare dar si preturile au crescut...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

Azi noapte a inceput montarea de garduri intre Sudului si Romprim.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

Este finalizat tronsonul Eroii Revolutiei - Sudului in sfarsit.

20190422_103639.JPG (174.34 KB; downloaded 3151 times)


20190422_103733.JPG (178.81 KB; downloaded 3154 times)


20190422_103749.JPG (186.99 KB; downloaded 3150 times)


20190422_103759.JPG (179.2 KB; downloaded 3151 times)


20190422_103918.JPG (166.02 KB; downloaded 3153 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

Se lucreaza spre Romprim, ar trebui ca pana pe 1 iunie sa fie gata.

20190422_113038.JPG (164.43 KB; downloaded 3146 times)

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Puss in Boots

Sa vedem cum o sa fie cu masinile parcate aiurea. Mai ales ma gandesc la gatuirea aceea din dreptul Lidl/hotel Corvaris (cred ca statiei ii zice Stadion) unde se parcheaza in spic la hotelul respectiv. Acolo si fara garduri si e complicat de trecut la dublu.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim cris_m

Am trecut vineri prin zona si nu-mi amintesc sa fi vazut vreo gatuire acolo. Chiar m-am mirat si ca nu am vazut masini parcate pe Oltenitei intre Brancoveanu si Sudului, pe prima banda...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

Daca va uitati cu atentie in pozele mele, parcarea pe banda 1 e istorie unde au fost puse garduri pe Oltenitei si se lucreaza in toate zonele cu probleme, ba chiar cineva de la primaria S2 spunea zilele trecute ca se ia in calcul sa se desfiinteze de tot parcarile pe banda 1 pe Mihai Bravu unde acum sunt reglementate.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim punmeister

Perfect, iar daca PMB ar vrea, intr-o seara ar putea tranti si niste stalpisori pentru banda dedicata bus.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim 1689

Utilizator anonim wrote:
Este finalizat tronsonul Eroii Revolutiei - Sudului in sfarsit.

[...]


Bine macar ca le-a venit mintea de pe urma si au lasat trecerea la Stoian Militaru - desi, sincer, acolo s-ar fi impus acum un semafor cu prioritate pentru tramvai.

Acum iesirea din Stoian Militaru spre Bellu e o adevarata aventura.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim cris_m

punmeister wrote:
Perfect, iar daca PMB ar vrea, intr-o seara ar putea tranti si niste stalpisori pentru banda dedicata bus.

Mai bine lupta sa schimbe ineptia aia din Codul Rutier, sa poata circula autobuzele pe linia tramvaiului.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Victor92

Normal ca pot circula din secunda 2, doar ca trebuie sa iasa cineva in fata si sa se laude dupa ca a mutat muntii ... in Germania, Olanda de ce poate si la noi nu? Pana si ochiometric iti dai seama ca autobuzele pot circula pe linia de tramvai ...

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim TibiV

Utilizator anonim wrote:
... cineva de la primaria S2 spunea zilele trecute ca se ia in calcul sa se desfiinteze de tot parcarile pe banda 1 pe Mihai Bravu unde acum sunt reglementate.

Te referi la sectiunea Piata Muncii (Hurmuzachi)-Barbu Vacarescui?
Ca aia pica pe teritoriul S2....
Daca la aia te referi, astept cu infrigurata emotie desfiintarea parcarii din dreptul Sectiei 8 Politie.
Cine il amendeaza pe Garcea de la Sectia 8 ?!...

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim andrei11

Azi nu m-au sancționat, m-au atenționat doar verbal, eram în spic și eu. ( zona Secția 8 Poliție ).  Chiar au oprit circulația să pot ieși în trafic. ( Una dintre cele două locale era chiar lângă mașina mea ).
Seara am găsit loc de parcare pe Maior Coravu, aprox 800 m de Piața Iancului.
Tot aseară era patrulă între Ferdinand și Obor, nicio mașină parcată pe acest sens.
Asta e, am două posibilități, sau cu plată la Obor ( aprox 1,2 km de mers pe jos ) sau pe Maior Coravu...Ne adaptăm.
Mai ales că eu vin deseori târziu acasă, când practic toți corporatiștii sunt parcați de ceva ore...
_____________
Drept << răspuns >> au reînceput parcările pe Iancului. Undeva tot trebuie să stea  mașinile astea iar locul lor nu este la Străulești...
Pe de altă parte parcarea de la Obor e practic goală, 900 de locuri, dar să vin zilnic pe jos 1,2 + 1,2 km ? Sau să-mi iau abonament pe 1/10 ? + auto, evident. E complicat.

 


Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421284 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use