Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 270655 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia circulara 1 Gabi23

De cel putin 2 zile e o problema cu macazul de urcare din Grozvesti pe pasaj. Macazul nu se mai face decat manual cu ranga si asta provoaca ambuteaje mai ales daca iti vin tramvaiele ceva de genu 1 >> 11 >> 1 >> 35 >> 1 >> 11 etc  :roll:. Marti dupaamiaza am stat aproape 8 minute sa trec intersectia cu vagonul 286 si azi era acelasi balamuc. Cei de la Interventii ce naiba pazesc?  :roll:

 


Re: Linia circulara 1 3mil

Faza tare astazi la macazul de intrare pe pasaj, un discriminat a speculat faptul ca nu merge macazul automat si contra sumei modice de 1 leu schimba el in locul vatmanului.  :twisted:

Informatie de la cristi20.

 


Re: Linia circulara 1 3mil

Era la treaba si azi baiatul. :lol:
IMG00932-20120607-0855.jpg (127.96 KB; downloaded 6978 times)

 


Re: Linia circulara 1 Axel

3mil wrote:
Era la treaba si azi baiatul. :lol:


:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Astazi pe la 12 trecute am vazut o treaba interesanta la Sincai. Vagonul 104 care se retragea din linia 1 coborand dinpre Adesgo a trecut cu succes pantograful peste prima intersectie a firului de contact cu cea a troleibuzului suspendat 76 iar la a doua pantograful a "picat" cu aproximativ jumatate din cursa revenind apoi in contact ridicandu-se in decurs de 3-4 secunde.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Am citit pe forum ca linia 1 are un nou capat, la Sura Mare. Probabil ceva in genul pozei? O noua idee creata... sau crita...
Linia 1.jpg (38.98 KB; downloaded 6730 times)

 


Re: Linia circulara 1 3mil

Ai intuit bine.

 


Re: Linia circulara 1 bercenicity

Robert24 wrote:
Mai naspa e ca afiseaza asta si cand se intorc, cu mult inainte de a ajunge la Sura Mare.
Ex. Un tramvai de pe 10 afisa la Timpuri Noi "circula prin Viilor". Cam aiurea....


Sau ca acum cam toata lumea stie cu ce se mananca linia unu, ar putea sa scrie doar, 1 INEL INTERIOR si 1 INEL EXTERIOR.. sau terminologia italiana INELAR/CIRCULAR LA DREAPTA (pentru interior) si LA STANGA (pentru EXTERIOR); sau chiar si 1 SENS ORAR si 1 SENS ANTI-ORAR ar fi mai bine... avand in vedere ca vatmanii nu prea pot fi obositi sa schimbe firma dupa ce trec de Eroii Revolutiei...

 


Re: Linia circulara 1 Robert24

Situatia parcului circulant in week-end (azi, duminica 5 august)
- Linia 1 - 11 ture (7 Dudesti, 4 Victoria)
- Linia 10 - 11 ture (7 Dudesti, 4 Victoria)

Dudesti a trimis azi doar CH-PPC-uri + 2 "lacuste" (astea pe inelul exterior).

Durata unei curse (incluzand stationare): aprox. 102-104 minute - unele tramvaie stationau 20-25 minute.

Oricum, in terminal incap cu greu 5, maxim 6 tramvaie. Sunt curios ce se va intampla in timpul pauzelor de masa in timpul saptamanii....

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 Dr2005

1 până acum nu avea pauză de masă, la Depoul Victoria (sau la Vitan, după caz), cobora manipulantul şi urca rezerva, care făcea o cursă, apoi urca iar vatmanul ,,normal".

 


Re: Linia circulara 1 autob368

Exact acest lucru m-am intrebat si eu, in cadrul subiectuluio cu Stiri, in care s-a anuntat modificarea lui 1. Cred ca, in stilul caracteristic RATB va mai scoate ture din linia 1, deoarece terminalul Sura Mare este prea mic...  :lol: 6 vagoane incap "cu indulgenta". Sa vedem de maine dimineata ce se va intampla...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Saaaau... ar putea fi doua linii cu capete la Sura Mare si Banu Manta. 12 si 34 sau 1 si 28 sau sau 15 si 30 sau ce numere s-or gasi. Linia circulara 1 avea sens cand era "circulara". Acum este un "covrig".
P.S. Imi este mila de saracele LF-uri trocite intre Pieptanari si Goga.

 


Re: Linia circulara 1 bercenicity

Nu e covrig, e linia cratita/tigaie (circulara cu maner) :)))

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Este un carnat. Parca maine vad ca ii apare un cap si la Banu Manta. S-o sparga in 12 si 34 si gata.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421266 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use