Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 340051 views
 
Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului mindmasster

In aprox 6 luni aceast pasaj inaugureaza 10 de ani exploatare cu 0.1 puncte/10 mentenanta. La ce va asteptati?

Bine ca am vopsit stalpii dar jgheburile sunt ruginite sau lipsa peste tot, statia arata ingrozitor, etc

Un comunicat pe facebook  va rugam pentru a evidentia indiferenta si fuga de raspundere.  

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Gabi23

Au ”sigilat” problema:
20210225_182610.jpg (377.77 KB; downloaded 2163 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului abc_XC

In aceasta seara am observat cativa muncitori care lucrau la scarile rulante ale pasajului  care urca din Calea Grivitei. Aceste scari rulante erau nefunctionale de cateva luni.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Si cand baga o locomotiva in parcul rece tot asa se blocheaza usile si gemurile.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Stefan28

În contextul lucrărilor de modernizare de pe Bulevardul Vasile Milea, care vor debuta mâine, 25.05.2021, stația de la Pasajul Basarab va fi de asemenea 'indisponibilă'. Poate cu acest prilej, STB, sau PMB (nu cunosc exact cine ar trebui să se ocupe)  prin intermediul unei firme de curățenie sau chiar în regie proprie, va salubriza corespunzător stațiile împreună cu scările fixe, rulante, lifturile, și restul de structuri, întrucât întregul pasaj a ajuns de mult timp un focar de infecție foarte mare, cu gunoaie lăsate și aruncate "la întâmplare", miros de fecale, boschetari, și muuuuuultă altă mizerie în restul pasajului...  :popa: . Un adevărat pericol pentru călători. Este de asemenea mizerie la greu acumulată în calea de rulare( în stație) dar poate că asta contează mai puțin.
Și timp este destul, pentru că o lucrare ca Milea care în mod normal durează maxim 2 luni, la noi va dura măcar 6 luni, că deh...  :yes:
Am trimis de asemenea un punct de vedere către ambele instituții, curios ce vor răspunde...  :evil:





























 



Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului aztec

Ai surprins în imagini și în text exact și impresia mea despre zona.
Închidere totala nu știu dacă se poate face, pt că este zona de tranzit peste liniile de tren..
Nu știu, nu am testat daca pasajul subteran de metrou se poate folosi că tranzit. As vrea sa știu că este mult mai civilizat.
Daca până săptămâna trecută funcționau 3 lifturi...acum a mai cedat unul și merg doar cate 1 pe fiecare peron....rulantele...cred că se blochează de la jeg. Și..nu m-am chinuit sa vad cate mai și funcționează....tranzitez in viteza.
Lifturile...parca sunt wc-uri așa arată, așa miros.
Nu cred că au mai fost curățate de ...cine știe.

Daca podul nu este recepționat....probabil că nici statia/pasajul pietonal...așa că e...in aer.
Ieri din întâmplare a coborât un cuplu străin din tramvai și căutau să meargă la metrou...se vedea în ochii lor disperarea și dezgustul, plus că au trebuit să întrebe pt orientare că se duceau după lifturi, spre bucata aia de ...trotuar în continuare.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Pasajul Basarab din simbol de mandrie al capitalei clasat initial dupa Casa Poporului si inaintea Ateneului a ajuns un monument al rusinii nationale…

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului aztec

Revin cu întrebarea...
Se poate trece liniile de tren și pe "sub" sau doar "peste"?
Adică pe la metrou, fără taxare...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Da, se poate pe la metrou.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului aztec

Mulțumesc, m-ai salvat.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Costin

@Stefan28 pasajul nu e receptionat, deci STB o sa ridice din umeri, iar PMB cel mult o sa dea 'forward' la solicitarea ta la constructor, care inca e reaponsabil de pasaj, si care o sa faca fix ce si cat vrea, inclusiv nimic...

 



Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului orex

Costin wrote:
@Stefan28 pasajul nu e receptionat, deci STB o sa ridice din umeri, iar PMB cel mult o sa dea 'forward' la solicitarea ta la constructor, care inca e reaponsabil de pasaj, si care o sa faca fix ce si cat vrea, inclusiv nimic...

Maine, poimaine se fac fix 10 ani (19. iunie 2011)de cand pasaj Basarab e sub trafic! Jenant ca au ajuns, fara mentenanta (intretinere), atat podul, arce cu calea la mijloc, de peste Dambovita, cat mai ales statia Basarab de tramvai! Cum aratau la inaugurare, cum arata acum! :headbash:

 


Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421187 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use