Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 340094 views
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Ce, s-a deschis parcarea intergalactica a lu' Oprescu pe Griviţei ?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Cred ca doar au dat balizele la o parte.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Sava_6115-6315

Aici se mai parcheaza ad-hoc pana cand se sesizeaza autoritatile si inchid zona.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului abc_XC

Toate cele 4 lifturi functionau astazi, scara rulanta de la Peron 2 urcare din Calea Grivitei este in continuare defecta. Un alt aspect deranjant a aparut la scarile fixe, care au fost prevazute cu un coltar metalic la fiecare treapta. Acel coltar s-a rupt in multe locuri sau cel putin are fasii din metal desprinse in care cineva se poate agata/zgaria foarte usor, eventual chiar impiedica. Nu ar fi o lucrare majora inlocuirea acelor coltare, dar lipsa de interes depaseste orice imaginatie. Iluminatul arhitectural este o amintire frumoasa, ledurile multicolore stralucesc toata ziua iar reflectoarele sunt pe jumatate stinse.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului mindmasster

Imi aduc aminte ce nebunie era la Gara de Nord inainte ca pasajul sa fie inaugurat . am stat ore in aceea intersectie care se bloca efectiv la orele de varf. Cred ca este mai bun proiect de dupa 89 realizat in Bucuresti. Nimic la "orizont"...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Un sincer ‘multumesc din inima’ prietene!
Proiectul asta mi-a ‘mancat’ zece ani din viata ‘batuti pe muchie’ in lupta cu ineptele ‘mori de vant politice’...sper ca ‘a meritat’ efortul...pentru ca Romania sa traiasca si sa infloreasca si tot romanul sa prospere si sa se bucure de ceva util, palpabil si concret...la ‘standarde ca afara’!...cu care sa poata sa se mandreasca...
:bere:
Din pacate ‘epigonii’ nu se ridica la inaltimea asteptarilor...si nu sunt in stare nici macar ‘sa dea cu mopul’ din an in paste...
:oops:
P.S.
Mai tii minte cum numaram zilnic hobanele montate?
Azi...ce naiba mai avem de ‘contabilizat’???

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

abc_XC wrote:
... scara rulanta de la Peron 2 urcare din Calea Grivitei...

Ce stil de informare aveți și voi câteodată.
Cine crezi că știe care e peronul 1 sau peronul 2 ?
Dacă scriai peronul spre Grozăvești sau peronul spre Victoriei trebuiai să apeși pe mai multe taste, era mai complicat. Mersi de informație, e bună de aruncat la coș, n-am ce face cu ea. Probabil că majoritatea nu știu care e peronul 1 și peronul 2.
Sau spuneai și tu inelul interior / exterior, sau ceva mai apropiat de înțelegerea omului normal.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului mindmasster

Cum as putea sa uit asa ceva . Vezi ca mi am pus si acum nr de hobane de la Ciurel da nu prea mai am ce sa schimb ...

@andrei11: Hai sa incercam sa ramanem cat de cat uniti . Just saying.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

De acord cu tine, nu sunt un supărăcios, dar să-mi spună și mie cineva care e peronul 1 și peronul 2.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului GPS

1 - spre Grozăvești
2 - spre Banu Manta

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Adrian Rosca

Gresit, peronul 1 duce la Basarab 1, iar peronul 2 la Basarab 2!  :lol:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Mai dă drumul cineva la rulante, la lifturi și la iluminatul artificial ?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului faraonul

In seara aceasta am traversat pasajul Basarab de mai multe ori și mă uitam in ce hal de degradare a ajuns. Nu mai merg proiectoarele, benzile de led-uri de la tramvaie, iluminatul arhitectonic și multe altele. Mizerie peste tot.

Pasajul este mâzgălit de sus până jos. Oare chiar nu putem face nimic? Incep și aici sa iau becuri și vopsea?

Eu sunt antigrafitti, să mă scuze forumistii care înțeleg aceasta formă de exprimare. Eu nu o înțeleg, mi se pare lipsa de educație. Cine a făcut mâzgăliturile merita sa stea cu capul in jos la fel ca si cei din PMB care nu întrețin obiectivul.
Așa un pasaj frumos ne batem joc de el.

Oare până când sa mai suportam atâta nepăsare? Până când?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Ho ! La ! La !   :o
Nu mi-a venit să cred,
Azi data de mai sus pe la orele 21,30 funcționau toate cele 4 scări rulante ale stației de tramvai iar vestibulele de la parter erau luminate << a giorno>>
S-a întors lumea pe dos  :lol:

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421223 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use