Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 339965 views
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului neder

Eu zic ca degeaba s-au cheltuit zeci de milioane pe pasaj si degeaba s-a muncit pe Banu Manta daca in capat de Titulescu sunt taxi-uri pe prima banda si pe Banu Manta nu a inteles nimeni ce se intampla:





Hyundai-ul sta agatat acolo ocupand practic prima banda de cand am venit eu de la munca pe la 5. BMW-ul sade acolo in fiecare seara vreo cateva ore... Pacat...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

@ Tom Cu privire la Politia Locala sector 6 da, ai perfecta dreptate, nu se poate ajunge la ei decat coborand de pe pasaj, deci cu alte cuvinte venind de pe Titulescu ( sectorul 1  :mrgreen:  :lol: )

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Tom

Da, dar se pare ca nu toti politistii stiu treaba asta (de exemplu afirma ca ar mai exista o urcare, poate cea care nu s'a mai construit :lol: ) si ei isi fac datoria sa informeze soferii ca nu e frumos sa treaca peste linia continua :twisted:. Am vazut insa ca multe masini, inclusiv de gunoi, fac stanga peste separatori sau pe trecerea de pietoni si se duc incolo, chiar daca nu au treaba la politie. Nu stiu ce se afla in spatele cladirii si daca nu ar fi fost mai bine sa se fi facut acolo parcare pentru politie si sa fie doua benzi cu posibilitate de acces si dinspre camine. Oricum intre politie si rampa de coborare de pe pasaj este un teren unde am vazut tot timpul angajati ai ADP, deci este vorba de un teren al Primariei.
Eu as pune "cedeaza trecerea" pentru cei care coboara pasajul pe acea rampa si posibilitatea de viraj atat dreapta (cum e acum) cat si stanga, dinspre camine. Iar semaforul de langa benzinarie l-as pune pe verde intermitent pentru viraj la dreapta. Altfel, soferii isi vor lua singuri verde ocolind prin benzinarie, asa cum se intampla mai demult la Lukoil la Ciurel.
O alta problema asupra careia insist este ca nu s'au obosit sa faca alveole la statii. Inteleg ca soseaua Virtutii este o constructie comunista si ca daca ar mai musca din trotuar s'ar duce prea mult spre blocuri, dar zona pasajului e libera, s'a demolat totul in jurul sau, iar trotuarele sunt destul de largi.
Legat de pasajul in sine, nu am ce comenta, dar in privinta amenajarilor adiacente, mi se pare un stil de lucru care seamana cu cel de dinainte de '89, cand trebuia sa fie gata cu orice pret inainte de 1 Mai, 23 August sau 26 Ianuarie :lol:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Gabi23

S-a montat la loc steagul tricolor intre pilonii hobanatului  :).

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Lutyk

andrei11 wrote:
Care-s alea, ca le mananc cu beton armat cu tot !

Aviatorilor deasemenea
Poate am mai scapat eu o satatie, scuze.


La statia de metrou Aviatorilor pasajul se inchide la aceeasi ora cu metroul. Daca treci pe la 1 noaptea prin zona incearca sa traversezi prin pasaj si o sa gasesti usile inchise.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului marius baciu

acolo ai si trecere de pietoni la suprafata!

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ByOnu

marius baciu wrote:
acolo ai si trecere de pietoni la suprafata!


NU... au desfintat-o pentru a se folosi pasajul. Portile trebuiesc mutate in asa fel incat metroul sa se poata inchide cand vrea el, fara a bloca pasajul.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului marius baciu

Cand au desfiintat-o ca imi amintesc ca am oprit decurand sa traverseze pietonii?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

Da ce legatura au astea cu Pasajul Basarab ?  :roll:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Nu v-am zis ca acum e momentul sa ne mutam 'pe metrou'?  ;)
Despre pasajul de la Aviatorilor vom putea discuta si aici: viewtopic.php?f=16&t=1216
mai ales ca 's-a atribuit'... 8-)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului iliutu

Sa revenim la pasaj: azi se aduceau la nivel gurile de canal.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului 2fast4u

Probabil pe sensul dinspre Grozăveşti înspre Titulescu, că pe celălalt sens n-am observat azi în jurul orei 17:00 nicio lucrare.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

'Restante' din septembrie anul trecut...
Interesant e ceea ce se petrece la 'intermodal'...scari rulante, lifturi,...etc...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Sunt si pe Giulesti - Grozavesti lucrari la toate canalele proaste, liber la slalom-urias.

 


Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421073 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use