Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 487175 views
 
Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Adi,
daca e asa cum spui, mi se pare maxim de Kafka....

Ala fost expropriat?
A fost...
Fundatiile ramase mai sunt pe terenul lui?
NU, nu mai sunt, sunt pe terenul primariei...

Sa lase naibii trotuarul liber si sa isi vada de cotetul lui !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

In culoarul de expropriere nu sunt doar fundatiile alea, ci ceva mai mult, vezi ultima poza postata de @Pinky

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Am vazut-o...
Dincolo de culoarul de expropriere cred (parerea mea) ca este strict treaba lui...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Sa-ti amintesc ca onor 'propitarul' e politist local la Sectorul 3 si probabil ca are si ceva sustinere din partea lui Negoita?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Bre dragilor, voi dupa atata amar de vreme inca nu v-ati lamurit cum se <impletesc si se innoada> interesele comunitatii generale cu cele particulare prioritare???
Pai cum adica sa-si demoleze primsectoristul taman prim sluga politistul???
:popa:
Eu am mai vazut din astea...voi nu?
Si pana la urma cine <deconteaza>?
Cei doi?...nuuuu!
Doar noi si eventual <doamna>...

 


Re: Mai 2018 rosetti61

TibiV wrote:
Am pastrat la urma "cireasa de pe tort" a peregrinarilor mele prin Bucuresti din 8 mai 2018.
Si am intrat "in teritoriul" lui Pinky...
Dar chiar eram curios ce naiba NU se intampla acolo...

Ei bine, marti pe la ora 14 (nu ora 2....)  se lucra.
Dar nu la desfiintare, ci mai degraba la "recuperare" partiala. Niste insi se agitau, si aveau si niste materiale de constructie (este drept, tot din lemn) in apropiere...


Edificiile din grupajul foto de mai sus si-au trait viata si trebuie sa dispara; mai sunt utile? Daca va mai amintiti, in parcul in jurul caruia intorcea tramvaiul 30 in alte vremuri, se afla un restaurant-terasa ce a disparut silentios. .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Limita demolarii trece prin mijlocul unei camere, cred ca o sa ia acei popi de lemn si o sa construiasca un nou perete fix unde vine bordura interioara a trotuarului (pana unde au jumulit polistirenul).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Da, trebuie sa modifice structura ca sa poata sa foloseasca ce ramane din bar.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Fac un sport bar, se va bea in picioare.

 


Re: Mai 2018 realistul

Astăzi la ora 14 00 la fel era. Și acei inși, tot la datorie. Dar eu nu înțeleg. Acolo eu am crescut, in cartier. Dintotdeauna a fost spatiu verde. Era o toneta de înghețată parca, o statie RATB și cam atât. De unde au apărut proprietarii aceștia pe care nimeni nu-i poate muta sau demola?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului rosetti61

Mai era un fel de magazin care se intindea pana in deal, ceva aprozar. Acum e parfum pe acolo, dar in zorii economiei salbatice de piata erau unul langa altul, chiar si in parcul din fata complexului comercial, unde aparuse o terasa-restaurant. S-a facut curatenie in preajma anului 2000, dar unele au ramas pana azi (barul).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

PinkyHog wrote:
Coafura rezista!

Asta este un fel de coafura "Viorica Vasilica...."
"Cat timp ma sustine partidul...."

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Mi se pare mie sau sunt deja facute finisajele la vechea limita a barului?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

^Te referi la noua limita a barului? Acolo e aplicata doar masa de spaclu. Ar mai trebui sa dea si cu tencuiala decorativa sau macar cu vopsea.

 


Go to page:  1  ... 169 170 171 172 173 174 175  ... 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421284 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use