Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4716 posts, 1195149 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 337
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

După câteva luni de absență a revenit 4515. Acum este în R448.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

Desigur este bine că se mai și reparară autobuze, dar prioritate la reparații ar trebui să aibă acum cele Euro 4, mai ales la Pipera unde sunt foarte multe imobilizate.

Astăzi caldură mare, foarte multe Euro 3 erau cu capacele ridicate, am văzut random prin oraș vreo 15 autobuze...

4243 - 641 - 31.07.2019.JPG (423.35 KB; downloaded 2823 times)
4413 - R434 - 31.07.2019.JPG (373.92 KB; downloaded 2824 times)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

Intre timp, 4680 a "picat" aseara in jurul orei 19:00 pe Sos. Virtutii, chiar dupa statia Bd. Uverturii, incurcand oarecum si circulatia pe sensul de mers spre Piata Crangasi...



 


Re: Mentenanţa autobuzelor Calaretul

Niciun autobuz nu mai are posibilitatea afisarii pe firma mesajul " Defect " deoarece acesta s-a scos din sistem. Dupa parerea mea este o prostie acest lucru. Chiar zilele trecute un E4 era tractat spre autobaza Titan , eu fiind in spatele lui cu masina persoanala , iar acesta nu semnaliza schimbarea directiei de mers , nu se aprindeau becurile cand incetinea , dar macar daca avea pe firma cheița specifica stiai o treaba...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei98

Ii era duamnei frica sa nu mai fie pozate Otokarele cu firma DEFECT...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor TibiV

Pis111 wrote:
Niciun autobuz nu mai are posibilitatea afisarii pe firma mesajul " Defect " deoarece acesta s-a scos din sistem.

Aha...
Daca nu scrie  " Defect " este "in retragere", nu este "Defect"...
Nici nu are rost sa discutam despre Duamna... Nu vreau sa mai comentez, caci as incala cel putin 4-5 puncte din regulament...
Un simplu  "Huoooooo!" se pune?
:puke:
(Nu avem, dar Duamna merita....)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Nenea_titi

Am văzut de n ori autobuze și troleibuze așa zis defecte care băgau o viteză de numai. Băgau defect ca să nu ia călători pe retragere...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Chev Celios

O usa rupta sau multe alte defecte care nu necesita tractarea, dar ele sunt defecte. Nu zic ca unii soferi nu abuzau de "DEFECT", dar nu e treaba noastra sa decidem care era de fapt pe defect sau altceva.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

În 4150, capacul care acoperă unul din amortizoarele suspensiei spate, în zona celor 4 scaune față-n față, era prins doar într-un șurub și stătea în poziția din poză. Fusese băgată acolo o folie de napolitană  :roll: ...
#4150 - 313 - 5.08.2019.jpg (214.3 KB; downloaded 2223 times)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Serban Robert

Bineinteles ca este repartizat in 313...linie centrala. :popa:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor ByOnu

V2A wrote:
Fusese băgată acolo o folie de napolitană


Napolitana d'aia buna..



 


Re: Mentenanţa autobuzelor punmeister

Pare sa fie ETi Dare :love:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor shoppy

Da ce sa mai stai sa te chinui cu surub, piulita, saibe, niste aiuriti nemtii astia, baga domne acolo un holzsurub ca plasticu e moale si musca din el, peste cateva luni se rupe si crapa da nu conteaza ca punem altu mai gros!

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Dragos31

4592(641) a picat la Crângași(înainte de semafor), sens Piața Presei.
Aici o imagine personala realizata in jurul orei 19:20 cu 4592 pe Soseaua Virtutii.
Imi cer scuze pentru calitate, dar lumina nu era de partea mea :oops:

4592 - Linia 641/DEFECT - Sos. Virtutii - 6 August 2019



 


Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 337
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421795 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use