MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Titluri de călătorie și sisteme de acces

1828 posts, 403686 views
 
Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces MikeT

andrei11 wrote:
Au început să se prindă băieții ( și  fetele  :D ) cum pot să intre câte doi ( două )  la o singură validare.

Am patit la Eroii Revolutiei sa incerce sa se insinueze in spatele meu o duduie bine imbracata. Am simtit-o si m-am intors inainte sa ies din cadrul portii si am trimis-o sa isi plateasca o calatorie. A parut foarte suparata.  :lol:

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

punmeister wrote:
Pentru ca vorbeam de porti, poarta 20 de la AVL nu mai functineaza de ceva vreme. Are cumva cititorul de magnetic stricat de nu merge? Ca avea fanta acoperita cu un sticker.

Da - AVL-20 - probabil ca a ramas o cartela blocata inauntru... :(
O sa se rezolve asap.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Statia Lujerului. Oare inoxul este atat de prost sau a sters femeia de serviciu cu vreo substanta "interzisa" ? Toate portile dinspre Cora sunt asa...
turnichet Lujerului.jpg (32.21 KB; downloaded 2151 times)

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces andrei11

Care Inox ?
_______________
Poliţiştii gălăţeni au identificat patru persoane bănuite de săvârşirea mai multor infracţiuni de înşelăciune. “La data de 14 decembrie a.c., Poliţia Municipiului Galaţi a fost sesizată de reprezentantul unei societăţi comerciale din Galaţi, cu obiect de activitate amanet, despre faptul că în perioada 28 noiembrie – 14 decembrie, la punctele de lucru de pe raza municipiului, s-au prezentat mai mulţi cetăţeni din Republica Moldova care au amanetat bijuterii prezentate, în mod fals, ca fiind din aur, în valoare totală de...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Inox sau ce este acel material. Ar trebui sa fie inox, totusi.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces mcosmin

La cum arata, as merge pe varianta femeii de serviciu. Sunt clare urme de pulverizare acolo.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces subway guru

Dar substantele de <curatare> la modul propriu a pardoselilor de piatra?

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces shoppy

Nici nu trebuie sa rugineasca, dupa cum este indoita este clar ca nu e nici inox nici aluminiu, ci tabla zincata.
Ce pulverizare, ca doar nu a pulverizat cu Triunf si dupaia a plecat, asa este rugina, nu degeaba se spune ca infloreste.

Ia zi neamule, metal pretios din 3 litere... / Fer! / Nu e bine ca ala e din 4... / Ce vorbesti mancatiasi, din 4 e Haur!

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

shoppy wrote:
Nici nu trebuie sa rugineasca, dupa cum este indoita este clar ca nu e nici inox nici aluminiu, ci tabla zincata.


Placa - ca atare - este din ALUMINIU.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces shoppy

Pai si rugineste aluminiul?

 



Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces shoppy

Ok, aluminiul oxideaza instantaneu la contact cu oxigenul, se formeaza un strat de oxid de aluminiu care este tot alb si foarte stabil, de acea o bucata de aluminiu ramane curata la contact cu apa sau aerul.
Bine, nu foloseste nimeni aluminiu pur pentru ca este casant, ce se intalnesc pe teren sunt diferite variante de dural, dar orice dural are aceasta proprietate, si anume are suprafata complet oxidata si nu isi schimba aspectul(chiar daca il zgarii, cavitatea oxideaza instantaneu).

Deci in imagine ori este murdarie, ori este tabla placata cu ceva.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

shoppy wrote:
Deci in imagine ori este murdarie...

Nu e murdarie.

.... ori este tabla placata cu ceva.

Nu este o "tabla", ci o placa destul de groasa de aluminiu (dural).
Anyway, sint sigur ca se poate rezolva.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces BodoMinea

IMG_20180313_174016.jpg (145.37 KB; downloaded 1906 times)

Poartă dublă din Piața Unirii M1/3 acces Horoscop. Marți a stat deschisă de câte ori am trecut eu pe acolo într-un interval de câteva ore, tanti de la casă nu era impresionată. Cât am fost eu pe acolo lumea doar ieșea prin ea, asta nu înseamnă că nu o fi fost o oportunitate de nerefuzat de economisit o călătorie pentru unii cât nu eram în trecere.
IMG_20180313_131653.jpg (113.71 KB; downloaded 1906 times)

Aici vedem un pacient în operație, Gara de Nord M1 accesul din pasaj.

 


Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421324 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use