Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2219 posts, 624041 views
 
Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

In majoritatea statiilor liniilor R430 si R434 au fost montate refugii de catre Primaria Comunei Chiajna.

Partea negativa - placutele de statie "prinse" pe vechile refugii au fost demontate si nu au mai fost puse inapoi.

Mai jos o "mostra" de refugiu din statia Liceu - Linia R434.



 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate punmeister

Avem doua oferte:

1. TETTAS - SUQIAN BESTS ADVERTISING MEDIA Co.
2. EUROMEDIA GROUP - X-TRA CLEAN SERVICES - Electrogrup (cu tert ELECTROGRUP PL. sp. z.o.o)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Dragos31

Nu stiu daca mi-a "scapat" - dar au fost inlocuite recent mai toate placutele de statie din Piata Unirii ...



 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Victor92

Am ajuns astazi intamplator in statia Gara Baneasa si am ramas, personal, uimit de faptul ca placuta de statii a fost inlocuită  pe ambele sensuri. Despre oprirea liniilor regionale stabilita recent ne-au povestit colegii nostri la topic-ul de stiri.

Off-topic: Ideea in sine nu e rea, dar ar fi fost mai bine pusa in aplicare (nu e vina STB) daca ar fi existat (ca-n Germania) trenuri intre Bucuresti si Ilfov - de exemplu pe relatia Gara de Nord - Baneasa - Pipera (de construit o alta la bariera) - Pantelimon / Pasarea - Branesti. Astfel, locuitorii din Ilfov sau Prahova ar ajunge mai repede la serviciu fie in Centru Capitalei (luand transportul in comun de suprafata / subteran), fie in zona de Nord - Pipera ...

Toate acestea, evident, cu banda unica BUS de la Otopeni la Presei (si mai departe) ...

M-am uitat ce trenuri (teoretic) opresc la Baneasa. Trist. Foarte putine.

Gara Baneasa Urbane + regio.JPG (241.28 KB; downloaded 4853 times)


Trenuri Gara Baneasa.jpg (153.67 KB; downloaded 4856 times)

 



Re: Stații, case de bilete, microdispecerate BGP2597

Îmi cer scuze în avans pentru off-topic. Trenurile acelea sunt din mersul ce tocmai s-a încheiat, din care doar 8081, 2, 3 și 4 circulă tot anul, restul fiind sezoniere. Începând de azi toate IR-urile de Constanța (cu excepția celor fără nicio oprire) opresc și la Băneasa. De asemenea, unele trenuri R de Constanța au fost mutate din Obor în Gara de Nord, iar din 13.01 se întroduc 6 perechi de trenuri R între Gara de Nord și Fundulea.

Tabloul de plecări/sosiri valabil pentru data de 13.01.2020:
https://mersultrenurilor.infofer.ro/ro- ... 13.01.2020

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Victor92

Off-topic: Super. Multumesc pentru info. Pacat ca nu pun niste placi se beton la bariera de la Voluntari/ Pipera cu Petricani. Ar fi un potential mare de calatori daca ar face un p.o. Pipera- Voluntari...

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate georgica2704

Nu știu să se fii anunțat aici, azi am observat că stația de tramvai Șura Mare (linii 7,11,25)  sens spre Zețarilor a fost amenajată vis-a vis de statia Sura Mare sens Viilor, in dreptul Omv.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate cris_m

In sfarsit! Chiar era o anomalie aiurea statia la mama naibii...

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate bercenicity

Ideea era sa fie peron comun pentru directia Zetarilor/CFR Progresul si pentru liniile care veneau dinspre Piata Eroii Revolutiei (12, 18) si pentru liniile care treceau prin terminalul Sura Mare (7, 17, 39)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

La Foișorul de Foc, autobuzele liniei 133 vor efectua opriri în stația comună cu cea a liniei 135

Începând cu data de 24.12.2019, stația „Foișorul de Foc”, aferentă liniei 133 de pe sensul spre Calea Moșilor, va fi mutată pe Str. Traian, pe amplasamentul comun cu cel al stației liniei 135.  

http://stbsa.ro/comunicat1.php?nrcom=1188

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate cris_m

In sfarsit! Era o tampenie sa astepti la Foisor si sa-ti treaca 133-ul prin fata in mare viteza...

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Victor92

Destul de complicata oprirea autobuzelor in statiile "Bd. Gloriei" si "Bd. Bucurestii Noi" de pe Strada Jiului. Am tot avut drumuri pe artera respectiva in ultimele saptamani si am tot vazut masini parcate in cele doua statii STB. Daca e sa luam cazul si poza, mijloacele de transport sunt nevoite sa opreasca, iar ulterior sa depaseasca linia continua pentru a se indrepta spre Damaroaia ... sa nu mai spun ca exista marcaje cu BUS in zona  :headbash:

Poate o mica supraveghere a Politiei Locale din Sector 1 ar rezolva situatia ...

DSC_0446.JPG (217.44 KB; downloaded 4294 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Puss in Boots

In ideea ca Locala-si face treaba...

 


Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421253 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use