MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1061441 views
 
Go to page:  1  ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre Metrorex Luca M.

Din ce vad eu zilnic, mergand de doua ori cu M3 mai intai la ora 7 dimineata si apoi pe la ora 15, de cele mai multe ori ma intalnesc cu ele dimineata.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex sorin.niculescu_

@Luca M. , am observat că, în fiecare zi, în jur de ora 17:45-17:50, pleacă un IVA de la Păcii. Oare au un orar fix cu IVA-urile?

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex sorin.niculescu_

Vi se pare ok să aștepți atât pe ramura Preciziei-Eroilor 1?
IMG_4731.jpeg (944.84 KB; downloaded 1378 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre Metrorex sab

S-a discutat de "n" ori subiectul, la Păcii nu arata NICIODATA corect. Doar când trenul intra in stație este afișat bine.
Ceea ce afișează acele monitoare in primele stații de la capăt este un simplu grafic "teoretic" de circulație. Niciodată nu se potrivește cu realitatea și deseori are "gauri". Abia la Eroilor cred ca este corect, când cele două trenuri de pe monitor sunt efectiv pe traseu. Poate cateodata si la Politehnica, depinde de ora.
20230502_181156.jpg (950.11 KB; downloaded 1335 times)
20230325_072343.jpg (1.09 MB; downloaded 1335 times)

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Luca M.

Buna ziua.
Stie cineva de ce de multe ori, ramele Iva de pe M3 se opresc brusc inainte de statia Nicolae Grigorescu, sens Anghel Saligny?
Multumesc

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Luca M.

sorin.niculescu_ wrote here:
@Luca M. , am observat că, în fiecare zi, în jur de ora 17:45-17:50, pleacă un IVA de la Păcii. Oare au un orar fix cu IVA-urile?


Trebuie sa iti spun ca si eu observ anumite ore de plecare, de exemplu: La timpuri noi, soseste la 7:24-7:30 ori spre Preciziei, ori spre Saligny. Iar in situatiile cand soseste spre Preciziei, de foarte multe ori cand ajung la 1 Decembrie cu un alt tren de Anghel Saligny, la 7:54 soseste alta rama Iva (la 1 Decembrie) spre Preciziei.
Deci eu sunt de parere ca au program special pentru Ive. De aceea am invatat sa ajung in statie la 7:18, ca sa am destul timp sa astept ca sa vad daca in intervalul acela ori vad ori calatoresc cu una.

 


Re: Știri și articole din presă BGP2597

sab wrote here:
Reincepe distractia...

Întârzieri la metrou: Metrorex anunță că programul de circulație va fi afectat pentru că Alstom, care se ocupă de mentenanță, nu asigură trenuri suficiente



A reînceput deja. Săptămâna asta cam în fiecare zi au fost 9 minute între trenuri pe M1 la orele de vârf.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Ar fi interesant de stiut ce trenuri sun in pericol de a fi trase pe dreapta…

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex orex

Unele dintre cele 18 flori! :yes:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Esti sigur sau e doar o supozitie?
Dupa mine ar trebui sa mai traga de ele pana vin Alstoamele cele noi…si sa bage la inaintare si tot parcul de ive din dotare (cele apte de circulatie)
Asta e consecinta datoriilor din vechime catre firma de mentenanta, au pus-o in imposibilitatea de a-si mentine stocurile de piese de rezerva…
Nu stiu cum se intampla dar Mrex reuseste invariabil sa-si ostilizeze toti furnizorii si in loc sa-si recunoasca si sa-si asume vina recurge doar la amenintari absurde…

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex orex

Domnu, ”Florile” de la Dalia la Gladiola sunt cele mai in varsta protagoniste ale gamei Bombardier (1001-...-1018)
Sa traga pana vin ”Alstomele”?
Trag siracele de ELE, ca pe M5, ”greul” il duc doar ”florile”.
Si daca veneau BM4 (Brazilia), in actualul context (mentenanta la 1 mil. km) era nesemnificativ, intrucat cele doar 6(sase) flori care slefuiesc linia M5.1 nu pot compensa lipsa de trenuri ale Metrorex. :yes:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Nu era vorba de a compensa ci de a atenua dar una vorbim, alta ne intelegem…

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Mihaidraghici

Fiecare tren de metrou are un program de circulatie bine detaliat... Doar in anumite situatii pot pleca din statiile terminus la comanda Regulatorului de Circulatie. Legat de IVA, in momentul de fata sunt trimise la trenurile care au `pauza` la pranz, intre orele 11 si 15/16.
sorin.niculescu_ wrote here:
@Luca M. , am observat că, în fiecare zi, în jur de ora 17:45-17:50, pleacă un IVA de la Păcii. Oare au un orar fix cu IVA-urile?

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex valy

Azi în jurul orei 11 la stația Lujerului a fost o situație destul de ciudată. Panoul de la întrare afișa un singur tren spre AS și două spre Preciziei.  La scurt timp vine respectivul tren spre AS (IVA), după care pe panoul de pe peron nu mai este afișat nici un tren in acea direcție, doar o informare jos despre faptul că intervalul este de aproape 9 minute.

 


Go to page:  1  ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420542 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use