MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5439 posts, 1068054 views
 
Go to page:  1  ... 281 282 283 284 285 286 287  ... 389
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

Nu stiu cine este somitatea in domeniu care a decis de duminica cred, schimbarea sensului scarilor rulante de la Piata Victorieie la corespondenta..
Ma mir ca nu scrie.m deja la "incidente" ca e grav ce se intampla acolo...este de ajuns o sincronizare proasta si vor fi in cel mai fericit caz doar raniti...daca nu si oameni morti.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Nu înțeleg de ce te deranjează.
Poate vor să funcționeze mecanismul și invers.
Răniți și morți din această cauză ?  :lol:  :lol:  :lol:  Cred că te influențează prea mult << știrile >> date de reporterițele fără gram de minte în cap.
N-am înțeles care-i sincronizarea proastă care poate duce la incidente regretabile, poate explici.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Mie nu mi se pare o problema. Cei care vor sa coboare vin prin invaluire acum. Am folosit si eu in week end si pe acolo m-am dus. Am fost singurul. Lumea cred ca nici nu baga de seama ce se anunta. Cred ca sensurile sunt mai bune acum dar tine de oameni sa gandeasca putin pe unde e cel mai bine sa o ia. Eu mereu am folosit zona din dreptul turnichetelor pt ocolire, era goalaaaaa mereu. Toti se inghesuiau pe langa zid.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

Pai...in dreptul scarilor este destul de ingust si destul de aglomerat. Ai oamenii care coboara si au si un gard de inox ce prelungeste fluxul de oameni inca un rand de coloane. Daca vin metrourile simultan si se mai sincronizeaza nefericit si fluxul de oameni de la magistrala 2, cei care coboara cu scara rulanta pur si simplu nu au unde sa coboare si situatia poate fi salvata doar de oprirea scarilor. Plus valul de oameni ce coboara pe cele fixe...
Se adauga si miscarea de oameni care incearca sa mearca pe fluxul normal si obisnuit pana acum... pana isi dau seama ca e gresit si o iau invers.
Am stat si m-am uitat, iese haos...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Eu ma refeream la partea de sus. Jos e haos oricum ai lua-o, nu cred ca schimbarea sensului scarilor face chiar asa o mare diferenta intre cum era inainte si cum e acum pentru partea de la M1. Dar poate ma insel.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Eu tot nu reusesc sa inteleg cum naiba a fost inagurata statia M1 cu o singura scara fixa si cu doar doua scari rulante. Nu a avut nimeni de obiectat? Cred ca este un caz unic. Si mai este si nod de corespondenta...
Teoretic statia a fost mutata spre Stefan cel Mare, deci avem ditamai spatiul tehnic ramas nefolosit catre Dr Felix.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

O incurca pasajul de deasupra...cine stie.
Bine ca le-a venit mintea de pe urma si a mai facut un set de scari rulante.
Oricum, urgent trebuie sa dispara automatul ala de jos dintre scarile fixe si rulante ..poate si garduletul.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex satanistu

Nimeni nu mai ridica cersetorii de pe peroane sau de pe scari? M-am plictisit sa vad asa ceva. Inainte era asa curat....

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

E foarte problematic sa faci modificari structurale in zona de iesire de sub pasaj spre Buzesti

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex florin

satanistu wrote:
Nimeni nu mai ridica cersetorii de pe peroane sau de pe scari? M-am plictisit sa vad asa ceva. Inainte era asa curat....


Au apărut cerșetori și prin metrou, probabil au renunțat la firma privată de pază și jandarmii sunt mai... înțelegători, doar sunt sărbătorile.  :twisted: Cred că trebuie să vă obișnuiți cu ei.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Mai sunt momaile de la Senzor Guard prin statii.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Asa este, nu exista jandarmi, doar Senzor Guard...si asta din doi in doi. Nu mi s-a parut ca sunt in toate trenurile. Este incredibil cat s-a degradat acest serviciu de paza in ultimul an..

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Eu nu i-am prins in trenuri, doar la acces i-am vazut si odata cand a dat afara pe cersetorul cu acordeon din pasajul de la Unirii.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Azi pe ordinea de zi a sedintei de guvern de maine, ceruta expres de mister president, e ceva proiect de HG privind locurile in care pazeste jandarmeria dar nu se sufla nicio vorbulita despre paza la Mrex...asa ca nu vorbim de paza ci despre pauza...si la loc repaos  :lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 281 282 283 284 285 286 287  ... 389
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421250 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use