MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5439 posts, 1069672 views
 
Go to page:  1  ... 255 256 257 258 259 260 261  ... 389
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex essco

mcosmin wrote:
Essco, ce sa cauti pe sina si sa vina trenul ? Cum ai ajuns tu pe sina cu PSDul inchis si nu stie nimeni ca esti acolo?

shoppy a ajuns, nu eu!
shoppy wrote:
..
PSD-ul are mijloace de deschidere de urgenta pe partea cu sina, deci daca te aflii pe sina atunci nu esti prizonier acolo din cauza PSD-ului.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Pai daca iti crapa trenul in tunel si trebuie sa mergi pe jos...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

freyutz wrote:
... statii unde nu exista posibilitatea fizica de a le monta fara modificari structurale majore (Piata Romana, Piata Victoriei - M2, Lujerului, Eroilor, etc).

Blufff. Se pot monta în orice stație. La Romană e chiar mai simplu. Treaba e să-ți pice fisa. Nu știu de unde a rezultat ideea cu modificările structurale majore. Unu' din presă fără creier a preluat ideea asta și acum  o preluați toți fără să gândiți.
freyutz wrote:
Sunt interstatii ce nu au centrale de ventilatie ...

E interesant să știm și noi care sunt acele interstații.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex essco

mcosmin wrote:
Pai daca iti crapa trenul in tunel si trebuie sa mergi pe jos...

Atunci, de ce ai mai intrebat? Vezi? Ai gasit singur un raspuns.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

In situatia asta se stie ca esti acolo si nu da alt tren peste tine.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex freyutz

andrei11 wrote:
freyutz wrote:
... statii unde nu exista posibilitatea fizica de a le monta fara modificari structurale majore (Piata Romana, Piata Victoriei - M2, Lujerului, Eroilor, etc).

Blufff. Se pot monta în orice stație. La Romană e chiar mai simplu. Treaba e să-ți pice fisa. Nu știu de unde a rezultat ideea cu modificările structurale majore. Unu' din presă fără creier a preluat ideea asta și acum  o preluați toți fără să gândiți.


Nu-mi spune ca solutia este in afara coloanelor la Romana, ca asta le-ar combate total sensul pentru care ar fi acolo.

andrei11 wrote:
freyutz wrote:
Sunt interstatii ce nu au centrale de ventilatie ...

E interesant să știm și noi care sunt acele interstații.


Gorjului - Lujerului
Basarab-GDN (M1)

Astea ar fi doar 2 exemple, mai sunt.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Aici intra cumva si Victoriei/M2 - Romana si Romana - Universitate?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Basarab / GdN 1
2-5-2018 11-41-00 AM.jpg (187.17 KB; downloaded 2596 times)

Gorjului - Lujerului a fost inițial Păcii - Lujerului.
La fel Universitate - Victoriei / M 2, a fost inițial o singură interstație.
Mă îndoiesc că ar fi interstații fără CV.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

essco wrote:
@shoppy: "pe ce te bazezi?"(cum spunea Moromete). Ai studiat circulatia aerului in incinte mari si tuneluri? Ai studiat comportamentul incendiilor in incinte mari si tuneluri?
Am studiat, sa stii ca dinamica fluidelor se cam face pe la facultatile de inginerie (incendiul este doar un caz particular), dar daca tu ai concluzionat ca este gresit, ar trebui sa iei toate acele 25 de tari care si-au montat PSD si sa le dai un mail, poate ei nu au studiat, au luat si ei asa, niste usi automate, niste termopane, niste cornier ca sa nu se flencane, si le-au instalat prin statiile de metrou.

essco wrote:
mcosmin wrote:
Essco, ce sa cauti pe sina si sa vina trenul ? Cum ai ajuns tu pe sina cu PSDul inchis si nu stie nimeni ca esti acolo?

shoppy a ajuns, nu eu!
Confirm ca am vazut, ca am avut ocazia sa vizitez si tari mai civilizate, bine, este obligatoriu sa folosesti o smecherie, cand treci cu trenul prin dreptul PSD-ului, te uiti, si se vede.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex essco

shoppy wrote:
ar trebui sa iei toate acele 25 de tari care si-au montat PSD si sa le dai un mail, poate ei nu au studiat, au luat si ei asa, niste usi automate, niste termopane, niste cornier ca sa nu se flencane, si le-au instalat prin statiile de metrou..

shoppy, tratezi discutia in mod discretionar, fara sa iei in seama ce spune interlocutorul, ai stilul Antenei 3. Mai citeste  ce am scris si nu te preface ca nu intelegi.
Eu am spus tot ce aveam de spus despre acest subiect, nu mai postez aici; vom vedea ce o sa se intample: ori nu se va face nicio statie, ori va face Firea 2 statii, inainte de alegeri.

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sss

Tovarisi, stati linistiti la locurili voastre! O sa treaca inca trei zile si se uita de tot de asta, nu va mai consumati energia, va garanteaza mosu' ca nu se monteaza nici un drac!  :popa:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Nu ti-am rastalmacit nimic, ai afirmat ca montarea unui PSD produce obligatoriu asfixierea pasagerilor din tunel in caz de incendiu, de aici rezulta ca oricine si-a montat PSD obligatoriu isi asfixiaza pasagerii din tunel in caz de incendiu.
Ce legatura are Antena 3  :?:  asta suna a atac la persoana.
Da, "imi strang jucariile si plec acasa", cea mai constructiva atitudine.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex freyutz

andrei11 wrote:
Basarab / GdN 1


Aceea este pentru M4.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Dar apropo, Lujerului-Pacii nu avea CV de interstatie la peste 2km ? Sau a existat si a fost inglobata cumva in statia Gorjului ?

 


Go to page:  1  ... 255 256 257 258 259 260 261  ... 389
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421567 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use