MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5449 posts, 1079110 views
 
Go to page:  1  ... 187 188 189 190 191 192 193  ... 390
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Pai despre un nou pasaj vorbeam si eu, dar care sa plece direct de pe peronul M1, nu de sus. Si care sa aiba o latime corespunzatoare, nu ca cel actual. Pe cel actual il lasam pentru cei care intra prin statia "gresita", adica intra pe la U1 si vor sa ajunga la U2 sau invers....
Oricum, ceva trebuie facut. Urgent :!:  Sa nu mai lasam problema sa mai treneze pana ne apucam de o eventuala magistrala M7, cum se vehicula pe aici. Adica inca vreo 20 ani, pentru ca vad ca nu avem chef de magistrale adevarate, ci de racoruri, prelungiri si carpeli....

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Si pasajul asta ar trebuie sa fie cel putin de 3 ori mai lat decat cel existent, cu "1.5 pasaje existente" pentru fiecare sens de mers, si neaparat sensurile de mers sa fie separate, posibil prin instalare de scari rulante ca sa nu intri pe contrasens. Asta ar trebui sa rezolve problema...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Invazie de colindatori / cersetori azi la metrou iar paza nu intervine deloc.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

@sab
Actualul pasaj s-ar putea amenaja nu foarte greu pentru handicapati, dar numai in situatia descongestionarii lui.
Pasaj 'pe dedesubtul U1' e o non-solutie
:bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Si prin ce magie il descongestionezi  :?:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Construind unul nou 'paralel' care sa suplimenteze capacitatea de transfer si sa ordoneze fluxurile in mod coerent...
E prevazut in 'strategia' Mrex dar o strategie nu se materializeaza decat prin bugetele aferente...
:ugeek:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Pai daca "strategia urgenta" a fost sa ajungem la cimitir si la aeroport, ce sa-i faci ?
La Unirii s-a aplicat strategia "Lasa, ba, ca merge si asa".

Dublarea nu stiu cat rezolva, atata vreme cat ajungi in balconul ingust. Ce este prost gandit de la inceput nu mai poate fi remediat.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Hai sa vedem bugetele, ca politica nu e in declaratii sforaitoare ci doar in bugete...
:bere:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Apropo de paza la metrou, am circulat zilele acestea pe M 1 de mai multe ori. Mai exista paza in trenuri ? Ca eu n-am vazut-o.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Exista, dar e sub acoperire.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Dar e 'acoperita' rau de tot!

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Adica 2 paznici in tot trenul. Asta de la 2 paznici per vagon. :popa:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Nu au fost niciodata 2 paznici pe vagon. Mereu au fost 2 pe tren.
Doar ca baietii de la scorseze pe care ii injurati voi peste tot pe forum chiar isi faceau treaba.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Paza sta bine camuflata nu carecumva sa le faca cineva observatie ca se cerseste / urla colinde prin tren.

Degeaba le dublezi pasajul daca M2 este saturata, doar ce muti coada pe peron, si este mai periculos decat in pasaj ca pe peron poti cadea pe sine, poti fi agatat de metrou sau ii blochezi pe aia de coboara.
Pe M1 se intarzie trenul in tunel daca peronul de la Victoriei nu este degajat, sa nu ajungem tot asa si cu M2 la Unirii.

 


Go to page:  1  ... 187 188 189 190 191 192 193  ... 390
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421971 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use