MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5439 posts, 1068087 views
 
Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 389
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex BIGRED1984

Despre intervalele de pe M2... "cineva" s-a jucat cu ele si ieri la 8:25 a venit la 4 min , azi la 8:30 a venit la 6 min la P-ta Sudului.
Cu greu am reusit sa ma urc - cei din celelalte statii, pana la Unirea n-au avut sanse.

(nu stiu daca a fost vreun incident sau le-au stricat de tot, cert e ca se merge mai prost decat inainte)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex oache81

Pe M1 la Iancului frecventa e mai buna dimineata, poate au luat din trenuri si le-au mutat pe M1.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Costin

Momentan pe M1 se circula haotic, cu interval alternant 8-4-8-4 etc minute, cel putin pe la 7.30 si 15.30...

Drept urmare, se intampla ca pe tronsonul Eroilor-N. Grigorescu sa vina doua M3-uri consecutive iar la Victoriei un tren M1 sa preia calatorii de la 2-3 trenuri M2 si sa fie arhiplin si in statie si in tren...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex oache81

Eu le-am prins doar pe alea la 4 minute.Poate alea de 8 minute merg la Pantelimon si urmatoarele la Republica si din cauza asta e intervalul mai ciudat.
Eu merg de la Iancului la Petrache Poenaru si de multe ori stationam cate un minut la Gara si la Victoriei si la dus si la intors la 8.30 si 17.15

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

N-are legatura directa  intervalul metrourilor cu accesul la / dinspre Pantelimon. Evident ca are, dar numai indirecta. Adica vreau sa spun ca se circula ( in piata Iancului ) la intervale neregulate nu  din cauza Pantelimonului  si nu pentru ca Pantelimonul este foarte departe de Iancului. Daca am timp voi explica, e destul de simplu, dar ( evident ) trebuie sa fac o schema  :D  si nu prea am timp acum de ea. Dar e simplu.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Nu am mai vazut trenuri cu Pantelimon si am vazut tren cu Republica mergand la Pantelimon, s-or fi prins si ei si cand nu e tren la Pantelimon atunci primul tren sosit in Republica il trimite la Pantelimon.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Exact, m-ai salvat de niste desene suplimentare. Aceasta este rezolvarea.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Intervalul orar de pe M2 azi, e jale!
WP_20160129_11_59_19_Pro.jpg (1.41 MB; downloaded 1879 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex BodoMinea

În urma scandalului mediatic de săptămâna trecută legat de gap-ul de la Victoriei, Metrorex a aplicat un quick fix pentru problema deosebit de gravă.  :lol:

Sunt sigur că banda portocalie îi va salva pe cei câțiva căscați care nu își dau seama când să ridice picioarele.
1.jpg (80.06 KB; downloaded 1709 times)
2.jpg (67.43 KB; downloaded 1706 times)
3.jpg (74.22 KB; downloaded 1704 times)
4.jpg (81.87 KB; downloaded 1704 times)

Izvor, pentru comparația gapului păcătos.
5.png (667.33 KB; downloaded 1709 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

A aparut azi anuntul care amintese calatorilor de spatiul minune. L-am auzit mai devreme la Piata Iancului, rasunand in difuzoare (pana sa vina trenul... :roll: )

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Asta vine in aceiasi categorie cu anunturile despre directia trenurilor la Izvor/Eroilor si D1/NG.

Publicul tinta oricum va avea casti in urechi si vor asculta muzica la maxim astfel incat sa nu mai auda nimic, deci nu stiu cat se va rezolva.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Asta este... Daca o nauca s-a plans, altii trebuie sa se acopere. Ca nu auzi/ nu vezi nu mai este vina nimanui in afara de tine. Mai tragic mi se pare ca ar trebui sa se anunte si in trenuri, ca nauca a nimerit in "gaura neagra" cand cobora din tren, nu cand urca, daca nu ma insel... Si asta inseamna sa anunti inainte de fiecare statie..

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

De fapt nu este un anunt.. e un latrat.
In prima faza tinzi sa faci stop cardiac..apoi ramane doar enervarea pe vocea aia....

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Radu Stanescu

Asa e, mai mult tipa la tine, plus ca e ocazional intrerupt de o tanti care anunta ce tren vine. Care poate ar fi bun, daca s-ar anunta la fiecare tren, dar se anunta aleatoriu. Nu mai zic de "trorex si serviciul calatori...", care e taiat prost si l-am invatat pe de rost. Si mai era la un moment dat un anunt, pe care l-au scos repede, era chiar de atac de cord. Suna o alarma de politie, care te informa sa fi vigilent sau ceva de genul.  :popa:

 


Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 389
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use