MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Stiri despre proiect

1308 posts, 516807 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 94
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri despre proiect misterr

Magistrala 5 (Eroilor - Drumul Taberei) va fi pusă în folosință la începutul lunii decembrie a acestui an.





Despre data punerii în folosinţă a Magistralei 5 (Eroilor - Drumul Taberei), secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Dragoş Titea, s-a pronunţat pentru începutul lunii decembrie a acestui an.

“Cu siguranţă metroul din Drumul Taberei va fi gata anul acesta, nici nu punem în discuţie lucrul acesta. La sfârşitul lunii noiembrie se vor face toate acele probe, iar la începutul lunii decembrie să punem şi în funcţiune acel tronson de metrou. A fost acea problemă de automatizări, s-a rezolvat şi ea, nu a fost o problemă din vina constructorului sau a Metrorex, au fost nişte contestaţii care au durat aşa de mult”, a expicat Dragoş Titea.

 


Re: Stiri despre proiect orex

Si daca nu e asa, el si directorul general Metrorex, isi prezinta demisia de onoare, chiar daca nu e o practica in Romania?

 


Re: Stiri despre proiect TibiV

”... demisia de onoare”
:rofl:

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

Si daca baga Alstom heirup nu vor reusi :ugeek:

 


Re: Stiri despre proiect catalinp

Da....nu a fost vina Metrorex  :rofl: Ok, nu a fost vina metrorex pentru ca a existat contestatia,dar pana atunci a cui a fost vina pentru intarzieri ? Daca la inceput s-a zis ca in 3 ani va fi gata metroul, ar fi trebuit licitatia pentru automatizari sa fie facuta prin anul 2013

 


Re: Stiri despre proiect Adrian Rosca

@survola, cand zicea Metrorexul prin august anul trecut ca se deschide accesul de la Tineretului?

A, da:

survola wrote:
Eu spun ce mi-au răspuns ei oficial:

"Conform prevederilor contractuale, termenul de finalizare a lucrărilor este luna noiembrie, anul curent, când se vor demara şi procedurile de recepţie la terminarea lucrărilor.


Si voi ii mai si credeti?

 


Re: Stiri despre proiect orex

N-ar fi prima oara cand autoritatile se intrec in vorbe, in loc de fapte! Nu-i mai simplu sa faci un MASTER PLAN care ia ochii asistentei? Zic ca da! Hartia suporta multe, dar, totusi, nu ca la infinit. Sa trasezi axe, rute, termene este facil, tuturor, pe oriunde si oricand ne-am imagina, numai ca la noi...”sine die”, se consacra la mai toate!

 


Re: Stiri despre proiect subway guru

E facil doar atunci cand habar nu ai...

 


Re: Stiri despre proiect TibiV

Ionut a fost in vizita pe M5...

Pun link-ul aici, ca acopera mult din traseu, incepand de la Raul Doamnei...
https://forum.peundemerg.ro/index.php?t ... #msg245397

Mi-a placut asta...
Infamul acces B. Acum este sub carosabil. Se va devia circulatia, va fi de migala...



 


Re: Stiri despre proiect andrei11

Putea să se mulțumească să ne spună cam în ce stadiu sunt stațiile...Unii mai aristrocați strâmbă din nas precum că toate blocurile comuniste seamănă între ele. Nu știu cum să spun, poate mă înșel, dar dacă vreți să vedeți ceva (aproape ) identic în funcțiune dați o fugă la Străulești / Laminorului...
Dacă nu făceam acest comentariu puteați să băgați mâna în foc că poza de mai jos e  de pe M 5...Greșit, e stația Străulești cu puțin timp înainte de finalizare.
6-1-2019 4-09-21 PM.jpg (118.07 KB; downloaded 2451 times)

A doua poză e de la  Ionuț de pe M 5. Să nu spuneți că nu seamănă...
6-1-2019 4-13-55 PM.jpg (68.15 KB; downloaded 2450 times)

 


Re: Stiri despre proiect ByOnu





Stalpii astia construiti in drum sunt an engineering marvel. :love:





Vad eu aiurea sau este un ditai PM in drumul liniei de garare? :shock:

 


Re: Stiri despre proiect andrei11

Am analizat a doua poză, nu e linia de garare e amorsa spre Inelară. Dar NU trebuiau să monteze și macaz acolo...Următoarea poză e  de la linia de garare. Poza este luată  evident de pepeundemerg.  :bere:
6-1-2019 6-33-11 PM.jpg (89.7 KB; downloaded 2409 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sab

andrei11 wrote:
NU trebuiau să monteze și macaz acolo...

Cred ca l-au montat din cauza modelului nou de traversa, care este inglobat in beton. Nu stiu cum il mai montau ulterior...

 


Re: Stiri despre proiect cris_m

Sau din simplul motiv de a nu mai perturba prea tare circulatia cand se va face inelara...

 


Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 94
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use