Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 1

441 posts, 156535 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 32
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 1 andrei11

Dacă vă uitați atent la poza nr 1 se vede o undiță...Locul cred că vă este cunoscut, nu mai trebuie precizat.
1.jpg (146.68 KB; downloaded 4282 times)
2.jpg (208.67 KB; downloaded 4284 times)
3.jpg (133.36 KB; downloaded 4283 times)

 


Re: Sectorul 1 shoppy

Am auzit o stire cum ca in sectorul 1 numarul parcarilor de resedinta se va dubla prin "reorganizarea" celor existente(a se citi o sa taie toti copacii si o sa desfinteze toate spatiile verzi dintre si de pe langa parcarile existente), deja a aparut si o lista cu blocurile la care se va aplica masura...
Este si blocul meu printre ele, la 20 locuri de parcare, ar insemna sa taie vreo 7 copaci si spatii verzi ca sa mai bage maxim 3 masini, in timp ce ei nu le-au ridicat nici macar pe alea fara numar la care le-au pus hartie in geam, ce sa mai vorbim de cazaturi cu numere de Anglia sau cazane tunarite vechi de 20 de ani, alea se descompun unde stau si nu se atinge nimeni de ele, mai destepti sunt francezii ca le dau foc.

 


Re: Sectorul 1 Serban

Unde pot gasi mai multe informatii, inclusiv lista? Merci.

 


Re: Sectorul 1 Cristi N

Asta e lista:

Şos. Nicolae Titulescu 92,
Şos. Pipera 27-31
Str. Alexandru Şerbănescu 45
Str. Alexandru Şerbănescu 12-14
Str. Ficusului 21-23
Str. Smaranda Brăescu 18
Str. Smaranda Brăescu 2-8
Str. Barbu Lăutaru 2
Str. Ştefan Burileanu 14-16
Str. Elena Caragiani 24-36
Str. Elena Caragiani 34-40
Str. Elena Caragiani 15-17
Str. Căpâlna 16
Bd. Iancu de Hunedoara 25
Bd. Ion Mihalache 42-52
Bd. Ion Mihalache 70-84
Bd. Ion Mihalache 331
Bd. Ion Mihalache 327
Str. Păjurei 2-4

Sursa EpochTimes: link

In articolul de la Digi vedem si cum o sa arate: link

 


Re: Sectorul 1 Serban

Aaa, mizeriile astea?! Citisem la Shoppy ca e vorba de o reorganizare si am crezut ca e alt proiect, in afara de acesta.

 


Re: Sectorul 1 punmeister

Str. Alexandru Şerbănescu 45
Str. Alexandru Şerbănescu 12-14

Ce ce ce???

 


Re: Sectorul 1 shoppy

Pai nu am inteles eu ca era din auzite, asta e o tampenie care ocupa foarte mult loc la sol, daca era una din cele in picioare care ocupa doar 2 locuri la sol atunci ok dar asta nu.

 


Re: Sectorul 1 Cristi N

Cele cu cate 12 locuri pe verticala cum au fost montate prin Militari par sa fie o solutie chiar ok. Nu am auzit sa se fi plans lumea de ele si merg in continuare desi au trecut cativa ani buni de cand au fost montate.

 


Re: Sectorul 1 Serba

Au fost montate in 2009. Au avut ceva probleme cu rugina, care se scurgea pe masini, dar intre timp s-a rezolvat (cel putin la unele din ele).

 


Re: Sectorul 1 andrei11

Nu mai e camionu'...Kaput !
Camion 2.jpg (223.81 KB; downloaded 4741 times)

 


Re: Sectorul 1 punmeister

Trotuaru' rulant mai e acolo sau a disparut si el??? :)))

 


Re: Sectorul 1 CA 205

Trotuarul este pe partea cealalta a garii. Nu functioneaza nici acum (nici nu cred ca va mai functiona vreodata)!

 


Re: Sectorul 1 andrei11

# CA 205 , colegul  # punmeister știe și unde e trotuarul rulant și   că nu mai funcționează, întrebarea lui avea alt scop și oricum NU aștepta un răspuns. Numai că nu te-ai prins.  ;)

 


Re: Sectorul 1 punmeister

Asa este, intrebarea era pusa asa, just for teh lolz.

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421089 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use