Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj & Parcare Pta C. de Gaulle (2011-ABANDONAT IN 2013)

272 posts, 80223 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) shoppy

Daca erau atribuiti era si escavatorul in mijloc ca sa vada popo(r)ul ca se lucreaza, lafel si la PPL, eu zic sa stam linistiti, Mihai Bravu e blocat, Ciurel nu mai zic, la Buzesti abia se zgarma, ce visati atatea pasaje...

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) telvanni

shoppy wrote:
ce visati atatea pasaje...

Eu nu visez, am cosmaruri cu ele. Cel mai mare cosmar e chiar asta de la Ch. de Gaulle. Tare mi-e frica ca se vor apuca de el.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) ByOnu

http://www.hotnews.ro/stiri-administrati ... s-ga.htm

Edilul spune ca a renuntat la Pasajul de sub bd. Aviatorilor, de la Piata Charles de Gaulle. :P  :P  :P
"Va vom prezenta un PUZ si pentru pasajul pietonal subteran de la Arcul de Triumf. Dorim sa incepem parcarea de sub bulevardul Aviatorilor. O intrare va fi la fostele garaje de acolo si una in fata la Institutul Nicolae Iorga. S-a renuntat la tunelul de sub Piata Charles de Gaulle. A ramas numai parcarea", a declarat Oprescu.

Ok, dar eu imi vreau biscuitele inapoi! :lol:

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) andrei11

ByOnu wrote:
...edilul spune ca a renuntat la Pasajul de sub bd. Aviatorilor, de la Piata Charles de Gaulle.

E chestie de nuanta, nu v-ati prins ?
Unii nu au facut metrou in Dr. Taberei, au venit altii si-l fac.
Unii au facut pod peste  Dunare la Turnu Severin, altii l-au facut la Giurgiu, altii la Calafat.
blablabla, blablabla.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) Nightwolf

O sa se faca si la CdG ... in mandatul urmator ... in mandatul trecut a terminat 2 poduri, in mandatul asta termina (speram!) un pod si un pasaj, iar in mandatul viitor probabil doua pasaje, cel de la CdG si cel pe sub Casa Poporului, in continuarea lu` Uranus ...

Bonus! Podul pe strapungerea Grigorescu -- Oltenitei :))

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) shoppy

Gresit, in mandatul urmator termina zburatoarea si Ciurel.
Pana la urma nu e mare problema, ca votantii de la PPL si aia de la CdG cam tot aia sunt, doar nu vroiau doua pasaje concomitent.
Las ca-l votam presedinte si scapam de el de la primarie.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) Nightwolf

shoppy wrote:
Gresit, in mandatul urmator termina zburatoarea si Ciurel.
Pana la urma nu e mare problema, ca votantii de la PPL si aia de la CdG cam tot aia sunt, doar nu vroiau doua pasaje concomitent.
Las ca-l votam presedinte si scapam de el de la primarie.


Niciodata presedinte.... ai innebunit? :)

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) misterr

Ai încurcat borcanele... Asta cu „niciodată președinte” i-a spus-o Băsexu lui Antonescu, nu lui Oprescu! Oboseala de noapte, bat-o vina!

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) Nightwolf

N-am incurcat nik ... era o afirmatie nu un citat! :)

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) ADY881

ByOnu wrote:
S-a renuntat la tunelul de sub Piata Charles de Gaulle. A ramas numai parcarea", a declarat Oprescu.


Daca nu nimerea tovarsul Iordache la rece, nu renunta Oprescu la "realizare", eu sper ca si seful Apolodor sa nimereasca coleg de celula cu GIGI :lol: .

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) bekxy

Se face un rahat şi aici. Doar s-au mai sifonat nişte bani pe studii de pre, peri şi post fezabilitate. Ca şi la suspendată. Doar cu asta se ocupă marele primar, cu nimic altceva.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) Nightwolf

???? DUpa 20 de zile ai postat intr-un topic adormit ... partea interesanta e ca nu am inteles nimic din postul tau ... partea si mai interesanta e ca nu inteleg dc ai reinviat un topic mort si lasat la zeama in asteptarea vre-unei miscari...

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) bekxy

Nu intru zilnic pe acest forum, ca să fiu foarte "la timp". Totuşi... n-am reînviat un topic de acum 3 ani...
Cât despre înţeles sau nu cele scrise de mine... pe scrut ideea e că, în opinia mea, principala preocupare a Dr. Haos în materie de infrastructură e să toace banii mărunt şi sigur pe studii de prefezabilitate şi pe contracte de consultanţă. Mai puţină treabă, mai multă maculatură. Câte proiecte de suspendată s-au făcut până acum? Pe ce bani? Pe ai cui bani? Cu ce scop? Şi pasajul ăsta de la CdG e din aceeaşi categorie.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2013) thor5

Au renuntat la pasajul de la Charles de Gaulle pentru ca incurca viitoarea magistrala de metrou spre aeroport, care se va face la pastele cailor. Desi in ultima varianta acea linie de metrou va fi pe traseul Gara de Nord-aeroport, se pare ca nu au renuntat definitiv si la varianta cu legatura la Piata Victoriei (prin Arcul de Triumf si Ch. de Gaulle). Pana si ceausescu visa o legatura directa Pta Victoriei-aeroport.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421278 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use