Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Cartierul Rahova

195 posts, 72147 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 
 

📖 Pagination options
  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Duminica la ora 14 Romprestul in actiune pe strazile secundare strazii Pucheni . Nu este o poza prea reusita dar n-am vrut sa atrag atentia .
Din pacate eu maturasem pe strada ....
Deci se poate ! 8-)
Romprest la actiune in sectorul 5.jpg (342.17 KB; downloaded 3925 times)

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Astazi , luni , ora 21.30 , se stringea gunoiul pe strada Pucheni ( tot de romprest )...Ceva se intimpla ...

 


Re: Cartierul Rahova ByOnu

Mircea G wrote:
Astazi , luni , ora 21.30 , se stringea gunoiul pe strada Pucheni ( tot de romprest )...Ceva se intimpla ...


Cat de penibil si trist ca intr-o capitala 'ieuropeana' inca ne intrebam si miram ca se strange gunoiul... :geek:  :|

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

ByOnu wrote:
Mircea G wrote:
Astazi , luni , ora 21.30 , se stringea gunoiul pe strada Pucheni ( tot de romprest )...Ceva se intimpla ...


Cat de penibil si trist ca intr-o capitala 'ieuropeana' inca ne intrebam si miram ca se strange gunoiul... :geek:  :|

Stiu ca este socant dar aceasta este realitatea .

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Ce se intampla in intersectia magica atunci cand nu merg semafoarele? (de fapt si cand ploua, ninge sau a zis de rau la horoscop)
accident_300711.jpg (186.58 KB; downloaded 3785 times)

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

De paza la gratar  :geek:

paza_gratar.jpg (167.53 KB; downloaded 3725 times)

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Incepe scoala, bine nu-mi pare....

Realitatea wrote:
Razie la piaţa de flori, în prima zi de şcoală

Luni dimineaţă, florarii din piaţa George Coşbuc au avut o surpriză neplăcută. Poliţia a dat iama printre comercianţii de flori din Piaţa George Coşbuc.

În prima zi de şcoală, când ar fi trebuit să aibă vânzări record, cum se întâmplă an de an, comercianţii din cea mai mare piaţă de flori din Capitală, George Coşbuc, s-au trezit pe cap cu poliţia.

Încă de la primele ore ale dimineţii, aceştia au verificat actele de provenienţă ale florilor puse la vânzare, actele de producător, dar şi calitatea mărfii.

Foarte mulţi vânzători nu au acte de provenienţă pentru florile pe care le vând, iar celor care vor fi găsiţi în neregulă li se va confisca toată marfa.


sursa

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

Tot legat de piata de flori, ma gandeam la ce se va intampla oare in urmatoarele 2 saptamani cand vor ramane fara marfa din cauza bacteriei "schengen nichts" gasita in bulbii si plantele importate din Olanda  :twisted:

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

"schengen nichts"  :lol:
Peste tot scrie bacterie periculosa , nicaieri un nume clar  ;) Avind in vedere ca importurile se fac masiv de catre o minoritate , eu cred ca este bacteria lu' peste si sub aceasta prostie se ascunde alta treaba mai interesanta .
In tot cazul vesnicul trafic cu flori Olanda / Ro poate fi si o ruta a drogurilor sau alte chestii interzise ...

 


Re: Cartierul Rahova ViitorulPrimar

O noua cladire renovata pe Calea Rahovei,la George Cosbuc.Scuzati calitatea imaginii.








 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Cartierul Rahova Mircea G

Renovata ? Am vazut ce meseriasi au lucrat la ea ! S-a facut doar o spoiala , nici vorba de renovare . Dupa parerea mea ....este posibil ca acea cladire sa "cada " cu noul proiect Uranus sau ce se mai face in zona . Probabil ca se urmareste obtinerea unui pret bun pe expropriere !

 


Re: Cartierul Rahova ViitorulPrimar

Mircea G wrote:
Renovata ? Am vazut ce meseriasi au lucrat la ea ! S-a facut doar o spoiala , nici vorba de renovare . Dupa parerea mea ....este posibil ca acea cladire sa "cada " cu noul proiect Uranus sau ce se mai face in zona . Probabil ca se urmareste obtinerea unui pret bun pe expropriere !

Am vazut si eu meseriasii la lucru.Din cate se vede doar fatada a fost vopsita.Structura de rezistenta probabil e praf.
In acel proiect se urmareste largirea soselei respective(de fapt tot Calea Rahovei pentru cine nu stie)?

 


Re: Cartierul Rahova Dominatrix

ViitorulPrimar wrote:
In acel proiect se urmareste largirea soselei respective(de fapt tot Calea Rahovei pentru cine nu stie)?
V-am pus toata documentatia aici: viewtopic.php?f=121&t=381&start=656

 


Re: Cartierul Rahova DanCld

In planul pentru Uranus episodul 3 apare intersectia Chirigiu cu tot felul de hasurari; aproape sigur casa respectiva + cateva case de visavis (spre Odoarei-Viilor, incluzand casa fara ferestre) vor fi desfiintate prin metoda "buldozer". Intr-un viitor previzibil o sa reinventam intersectia Razoare  :lol:

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use