Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 6

1002 posts, 268270 views
 
Go to page:  1  ... 45 46 47 48 49 50 51  ... 72
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 6 aztec

Sa il batem pe Primar la cap sa vedem ce apune..
Ai Facebook?
Scriei acolo, cica raspunde...personal.
Eu inca nu am...ca as scrie.
Da dupa cum spunea guru...cred ca nu il lasa metrorexu' ca pierde garantia la hidroizolații...

 


Re: Sectorul 6 orex

Ne afla pudibondul si fara sa avem FBK, ca eu il ”spluberica”, si se mai dadea ”vecin” cu NOI!! ;)

 


Re: Sectorul 6 andrei11

De ce NU arbori ? Ţipă << Metrorexul >> ? Da' prin Balta Albă văd că e linişte, conlucrează bine ştejarii cu bolţarii comunişti ! Şi n-or fi comuniştii mai tari ca şi capitaliştii ! A, ştejari = ghindă. Ghindă = mistreţi. Am priceput, vă e frică de mistreţi !

 


Re: Sectorul 6 aztec

Nu ca zic, dar vreau sa spun...

Io asa am inteles, ca si eu eram nedumerit... Si chiar vreau copaci/arbori/pomi...ceva.
Una e tunelul sapat la X m adancime, unde X e mai mare de 3-4, si alta e intre V.Argesului si Indiana( str Romancierilor)
unde avem sapatura deschisa, statie sau tunel cu planseu la 1-2 m adancime...maxim.
Si eu vreau...
Si in randarea asta ...trebuia sa fie plin de verdeata dupa...


 


Re: Sectorul 6 aztec

Orex ..azi in spate la Cofetarie/ berarie...
IMG_20220709_130647.jpg (1.88 MB; downloaded 1872 times)

 


Re: Sectorul 6 orex

In gard cu centrala telefonica care odinioara dadea numerele in Drumul Taberei cu prefix 77,78! :bere:
Uite ditamai coșcogeaua pe sensul Valea Ialomitei! E hat pana la planseu!  :yes:
Anul instantaneului 2016!
Astupi compactorul asta cu totul de nu se mai vede...
IMAG1154.jpg (1.26 MB; downloaded 1734 times)

Ramane loc berechet peste cilindrul asta compactor inalt de cca. 3 m, nu?! ;)

 


Re: Sectorul 6 aztec

Uite...exact ...pe acolo...acolo ai panselute ;)
Dar pe trotuar.
IMG_20220719_125600.jpg (791.77 KB; downloaded 2645 times)

 


Re: Sectorul 6 ByOnu

Ce jeg infect. :love: Deci parcare oficiala facuta pe trotuar, iar masinile sunt parcate pana si pe mizilicul ramas.  :applause:

 


Re: Sectorul 6 Florinds

Cred ca sunt cele ramase neridicate de la marile actiuni ale primariei  :lol: ... Sau poate vor sa mai incaseze un ban si de la masinile lipite de bloc si urmeaza si acolo marcajul.
Astia care parcheaza moca urca direct in lift cu plasele si au umbra dupa-amiaza, ceilalti care dau banul de 500 mai stau si in soare cu ele, ca in zona umbra mai fac stalpii si cablurile.  :mrgreen:

 


Re: Sectorul 6 orex

Poate nu i-au ramas, in stoc, PS6, nitcavai stalpisori, ca, unde a vrut, onor primaria, s-a facut, repede, ordine si disciplina, recte la statia STB ”Aleea Vlasiei”! :yes:

 


Re: Sectorul 6 aztec

Fata de pușcăriașul ala de la 4 care a trecut la 5 si acum la Rahova(sau unde e), in 6 se vede cate ceva. Concret, nu cu televiziuni si youtube.
In spate la Mall/Cora..Gara Cotroceni...
Se reabiliteaza trotuarul intre Poiana Muntelui-Indiana...pe bucla in zona nereabilitata de lucrarile de la metrou...

Astea se adauga la stradutele si parcarile deja făcute...

Astea sunt ca tot vedeam filmulete cu laudele lu' Peedone..

;)
IMG_20220806_142359.jpg (726.88 KB; downloaded 2105 times)

 


Re: Sectorul 6 aztec

Se pare ca se reabiliteaza tot trotuarul pe toata  bucla, de la Moghioros la Tricodava..
Mai putin zonele refacute de cei cu metroul.
Era de mult necesar, sper sa fie facuta si bine.

 


Re: Sectorul 6 orex

E, si Dealu Macinului, si strazile adiacente, cum de ti-au scapat, unde s-a mutat campionatul ”borduriada” si ”asfaltatorul” priceput?! ;)  :rofl:
PS
Probabil ca ai vazut ca de vreo luna s-a adus si ”loess” intre Romancierilor si Materna. Acum, nerabdator din fire, vreau sa vad si panselute! :yes:  :rofl:  

 


Re: Sectorul 6 aztec

Pai..ti-am zis inainte..dar tu nu si nu...batman...
Oricum e un plus fata de ce era...ca iti rupeai picioarele intre Poiana Muntelui si Indiana...

 


Go to page:  1  ... 45 46 47 48 49 50 51  ... 72
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420739 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use