De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4352 posts, 891285 views
 
Go to page:  1  ... 270 271 272 273 274 275 276  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

Repet, ( nu mă plictisesc ), vreau să văd un echipaj feminin NU la teste, ci într-o situație reală limită cum se descurcă. Așa, când toate beculețele sunt verzi nimeni nu contrazice pe nimeni, totul e roz.
Egalitatea între sexe este o invenție pur capitalistă a unor creiere care n-au ce face și debitează idei trăznite.
Atenție ! N-am spus că femeile ar fi inferioare bărbaților sau bărbații ar fi inferiori femeilor, că iar voi fi acuzat de bazaconii. Am spus pur și simplu că anumite activități / munci sunt specifice sau femeilor sau bărbaților.
________________
În intersecții cu probleme majoritatea fetelor sunt varză în a raționa corect. Verificat de n șpe mii de ori în n șpe mii de situații cu n șpe mii de șoferițe care au raționat total anapoda situația pe care trebuiau să o rezolve.

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

Acord ,indubitabil, girul capitanului si copilotului de la ETIHAD, de sex feminin!  :yes:
N-as avea nicio problema sa-mi pun viata in mainile lor! SUNT PROFESIONISTE, instruite ca... ”barbatii” stimabile!
Ma indoiesc ca capabilitatile domniilor lor sunt mai prejos decat ale barbatilor!
Nu degeaba sunt echipaj feminin (stii ce inseamna asta?) pe A380, B787! :yes:



PS
Ai habar de condus defensiv?! Nicidecum, ca ai facut scoala ”de soferi”, ca si mine! Stii de regula celor doua secunde? Sau ca atunci cand rulezi pe strada, distanta dintre masina pe care-o conduci si cea din fata trebuie sa fie egala cu jumatate din viteza inregistrata la bord? :think:

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire andrei11

Da, știu de condus defensiv. Și de regula celor două secunde ( nu o aplic, la mine sunt mai mult de două secunde ).
_______________
Sau ca atunci cand rulezi pe strada, distanta dintre masina pe care-o conduci si cea din fata trebuie sa fie egala cu jumatate din viteza inregistrata la bord?

Mai înșiri multe absurdități ? Cum faci, în oraș te uiți după stâlpi iar în afara orașelor stai cu un aparat de măsură la tine ? Hai,răspunde cum faci efectiv să calculezi faza asta ?

distanta dintre masina pe care-o conduci si cea din fata trebuie sa fie egala cu jumatate din viteza inregistrata la bord?
Și da, nu mai insista, femeile pilot de avion sunt inferioare ca și comportament în  situații critice reale față de echipajele masculine.
__________________
De unde știu ? De cum abordează fetele intersecțiile auto aglomerate din București.

 


Re: Politica, istorie, natiuni, curente de gandire orex

O mai tii in absurditati?!
Pilotii femei sunt la acelasi standard ca si pilotii barbati! Daca nu eraU asa nu ”pupau” comanda A380 sau B787!
PS
JOS palaria doamnelor COMANDANT!  :yes:
Daca copilotul poate sa ridice  aeronava (are voie), comandantul o pune la sol! ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Rezolvă întâi tu problema absurdă,
distanta dintre masina pe care-o conduci si cea din fata trebuie sa fie egala cu jumatate din viteza inregistrata la bord

Testele psihologice sunt concepute la mișto, asta o știe tot poporul. Or fi și excepții, dar dacă era pentru orișicine jumătate din piloții avioanelor erau femei și jumătate din bucătărese erau  bucătari.
Jumătate dintre educatoare erau bărbați și jumătate din armatele unei țări erau femei.
Continui ? Să te văd cum răspunzi ! De ce nu găsim femei jumătate din armata țării ?

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

1. Esti un ”mik” misogin! Previzibil, de altfel!
2. N-ai accepta sa te:
2.1 opereze un doctor chirurg femeie?
2.2 diagnosticheze un doctor urolog femeie?! ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

1. De ce previzibil ?
2. ( 1+ 2 )  Ba da, n-am nicio problemă.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

E bine totuși că n-ai negat subiectul principal  :yes:
______________________
In noaptea asta, cel putin in cartierul Drumul Taberei, aerul a fost poluat intens! Am scris garzii de mediu, dar, probabil, pana se scoala/trezesc vine dimineata de 27.07.2021 si...nimic nu s-a intamplat!! :oops:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Nu știi tu, au trecut metrourile de pe M 5.1 pe motorină.

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informatii andrei11

orex wrote here:
Asa arata un ”ceterficat” covid emis in Romania!  :applause:  :applause:  :applause: STS!




.....
217599263_314658217007897_8138870905214323106_n.jpg (52.85 KB; downloaded 1466 times)

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informatii orex

Stereotipie in toata regula, noroc ca pandemia mai tine hăt! :yes:

@andrei11
Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, daca nasul meu ”mik” al carui diabet zaharat, atentie tip I (insulino-dependent deci seringa zilnic de la 4(patru) ani) s-a vaccinat cu ARNm si n-are nici pe d..q, dupa 5 luni, ce mai zabovesti aiurea, cautand tot felul de scuze sa n-o faci?

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

andrei11 wrote here:
Nu știi tu, au trecut metrourile de pe M 5.1 pe motorină.



Nici cand circulau marfarele spre gara Cotroceni si retur, nu exista un asa iz in zona! :yes:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Pentru amicul meu, reticent, dedicatie speciala! Sa vada ca si Zoe poate fi barbata!:D



Si-nca una cu o ”harabaie” la fel de mare! ;)


 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Colega, asta-s profesioniste, nu ce ne  prezinți tu insistent !
https://www.facebook.com/ValerianShiukas ... 4863035/

 


Go to page:  1  ... 270 271 272 273 274 275 276  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420979 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use