De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4352 posts, 892935 views
 
Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" misterr

Știu unde e baia Grivița, dar cred că s-au cam grăbit. E cam devreme acum pentru dușuri doar cu apă rece, trebuie să se mai încălzească vremea puțin.
Dar e interesantă baia pentru doamne în aer liber...

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Costumul de baie pentru doamne...
4-5-2018 11-17-39 PM.jpg (109.16 KB; downloaded 4136 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" misterr

Nu-i rău nici așa, că în apă devine mulat!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

:lol: Sa nu fie doamnele din dreapta sau cele din stanga  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Goldmund

Stiu ca actualii guvernanti nu pot munci din cauza statului paralel si al lui Soros. De aceea inca nu a inceput constructia a 1500 km de autostrada si a 1000 km de drumuri expres in Romania, pentru ca opozitia e de vina...
Dar am o speranta:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... gzI6cXaR8o

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

subway guru wrote:
E doar initiativa lor privata haiduceasca...strict ilegala!
:mrgreen:

Dacă-i pe banii lor nu văd unde-i buba.
A, da, dacă prind hoțul în casă n-am voie să-i dau în cap, trebuie să anunț autoritățile la numărul unic de urgență 112.  :twisted:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

subway guru wrote:
E doar initiativa lor privata haiduceasca...strict ilegala!
:mrgreen:

Ce anume este strict ilegal ?...
Ca stropesc spatiul verde/gazonul/copaciii ?!...
Daca nu fura apa din reteaua Apa Nova si platesc apa consumata pentru asta, care este ilegalitatea ?!?!....

Nu de alta, dar si nevasta-mea stropeste de doua ori pe saptamana radacinile celor doi copaci de pe trotuar din dreptul gardului nostru...
Daca face ceva ilegal, as vrea sa stiu !... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Domeniul public nu e proprietatea lor...si de aici orice <initiativa privata> ce nu are acceptul proprietarului intra la...contrar legii...
Stiu ca pare nashpa atata timp cat pe apropitar il doare-n basca...dar asta e...tie ti-ar conveni ca primaria sa-ti intre in curte fara sa te intrebe chiar si daca are cele mai bune intentii caritabile?
Nu cred...iar reciproca e si ea valabila...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Stai asa...

Pe trotuarul din fata casei mele, primaria a plantat 3 (trei) copaci atunci cand (in cele din urma) a asfaltat strada.
(Este prea bezna acum, ca altfel as iesi la poarta sa le fac o poza...)

Primaria i-a plantat acum cativa ani, dar nu i-a udat niciodata.
Socrul meu in schimb scoate furtunul pe poarta si ii uda cam de 2-3 ori pe saptamana (vara).
Ii UDA.
Nu i-a taiat, nu i-a mutat, nu i-a altoit....

Din ce spui tu, deduc ca socrul meu este un infractor deosebit de periculos, care alimenteaza cu apa (platita de el) niste plante care NU ii apartin, si aduce astfel mari prejudicii primariei-proprietar...

Maine dimineata o sa ma uit la el mai atent, sa vad daca isi da seama ce incalcari grosolane ale dreptului de proprietate face in fiecare saptamana...

PS
Da, mi-ar conveni sa vina primaria macar o data pe saptamana in curte si sa ne ude (gratis) gradina...
Stii la ce pret a ajuns metrul cub de apa ?!....
:bere:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Goldmund

TibiV,
si eu maturam si udam trotuarul(spalam cu furtunul trotuarul din fata casei), iar dupa mine au facut si alti vecini de case...Teoretic si legal nu aveam dreptul sa stropesc ce nu-mi apartine, dar o faceam.
Ce nu inteleg, daca este asa de perfect "sistemul" si se tine cont cu adevarat de Lege, cum este atunci posibil sa apara turnuri (pt. birouri/locuinte)fara aprobari, cum e posibil ca Militari Residence sa fie construit fara cei 26mp de spatiul verde pentru fiecare locuitor al cartierului si fara garaje subterane(majoritatea locurilor de parcare sunt sub ferestrele locatarilor!!), cum e posibil ca majoritatea locurilor de parcare din Bucuresti sa fie practic furati din spatiul verde si din trotuarele orasului...?

Vine vara si fiecare fir de iarba si copac vor influenta clima marii metropole si praful si mizeriile pe care le inhaleaza(inspira) locuitorii orasului. Doar daca Bucuresti si-ar extinde granitele oficiale peste tot Judetul Ilfov, doar atunci fiecare locuitor ar dispune de spatiul verde precum un locuitor al orasului Hamburg....Si asta nu mai este un moft, un atuu al celor din vest, ci o directiva a UE pentru fiecare locuitor al Europei..., 26mp/loc. de spatiu verde...Cele mai multe "campuri verzi" sunt in sud-vestul Capitalei, acolo unde peste tot, fara nici un PUZ si PUT se construiesc in fiecare an mii de case, Bucuresti va avea din ce in ce mai putin spatiu verde, asta este clar.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

O mare gluma, daca se extinde in Ilfov, va scadea media spatiului verde, pentru ca nu se respecta nimic si doar banul primeaza.
realistul wrote:
Am văzut și eu. Au asfaltat ai pus copaci. Totul e aproape gata. Bănuiesc că va fi cu plata. Daca făceau una subterană cu parc deasupra așa cum am mai zis, sughitau? Intrau și mai multe mașini și terminau și cu Nicușor.

adila wrote:
Primaria nu se arunca la astfel de proiecte deoarece este absolut clar ca nu le poate duce la bun sfarsit. Proiectele cu o astfel de anvergura in Romania se intind pe mai multe mandate. Nivelul de educatie al populatiei este mediocru si in consecinta nici asteptarile ei nu sunt mai presus.

O sinteza foarte buna, bravo. Cine este educat si bine informat nu are cum sa fie de acord cu asa ceva si nici sa mai voteze a doua oara asa ceva. Discriminare, reclamati forumul si amendati-l...
PS: Astia o sa il scoata pe Patraru vinovat de scandalul cu sefa TVR.

 



Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Doar un pamflet, tratati-l ca atare :D



 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" TibiV

Incepe sa imi placa rap-ul....  :lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use