De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4352 posts, 892818 views
 
Go to page:  1  ... 211 212 213 214 215 216 217  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" abc_XC

Ideea rachetelor Falcon Heavy a aparut in 2004, proiectul a fost prezentat publicului in 2011 iar in 2018 au avut o lansare reusita.
Despre metroul din Drumul Taberei am auzit promisiuni electorale dupa 199?, in 2011 au demarat lucrarile, in 2018 nici macar nu se stie cand se va mai termina, probabil 2019.   :cry:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Cica in 2019 vom avea legatura 4G cu Luna. Credeti ca va fi gata M5 pana atunci?

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" abc_XC

E posibil ca M5 sa fie gata pana la finalul anului 2019(structura, finisaje, sper si partea de semnalizare). Dar sunt sceptic ca va fi si functional, trenurile se lasa asteptate  :oops:
O inaugurare in 2020 mi se pare foarte posibila.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" essco

M5 pana in Pantelimon? Cand vom avea 8G - sau ce o fi atunci - pe GLIESE (Gliese 581 g este o exoplanetă. Orbitează în jurul stelei Gliese 581, o stea pitică roșie. Se află la o distanță de 20,5 ani-lumină de Pământ în constelația Balanta).

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Puss in Boots

Abc vorbea cred ca de ciotul care se construieste acum. Si 2019 e asa o data nesigura.... :) O stiti pe aia cu "aici in 3 ani va fi statia ta de metrou", nu? Presupun ca pe undeva pe lungimea santier M5 o mai fi un panou cu respectivul text. Still counting...  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" abc_XC

Eu ma refeream la tronsonul din Drumul Taberei.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" TibiV

Puss in Boots wrote:
O stiti pe aia cu "aici in 3 ani va fi statia ta de metrou", nu? Presupun ca pe undeva pe lungimea santier M5 o mai fi un panou cu respectivul text.

Mai, dar cusurgiu mai esti...  :(
Nu au mintit cu nimic !...
Statiile sunt acolo de mult.

Doar ca le lipsesc "mici accesorii ne-esentiale": accesuri, scari (fixe sau rulante), peroane, sine si trenuri care sa circule...
Insa astea sunt doar maruntisuri !  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Exact. Cui ii trebuie trenuri???

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Puss in Boots

Linie fara tren se poate (e plina tara) tren fara linie nu deci merge si fara. Eu as vrea sa fie gata si sa se deschida pentru public. Doar asa sa fie vizitabile dar 100% gata.....poate ca spatii de expozitie... sau pur si simplu daca ploua te bagi la Favorit si iesi la Academia Militara sa iei tramvaiul, basca vara e mai racoare si iarna putin mai cald.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" cris_m

Lasati, la nevoie se pot introduce in locul trenurilor niste vagoane ca cele de mai jos. Facem si miscare pana la serviciu, suntem ecologisti, trendy... cine o sa mai aiba asa metrou, a? :lol:
Museu_del_Ferrocarril_(Vilanova_i_la_Geltrú)_-_A34.JPG (12.7 KB; downloaded 2986 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" punmeister

Eu prefer papucul...
statie_metrou_1_decembrie.jpg (38.12 KB; downloaded 2978 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Puss in Boots

Cam asta o sa ne astepte pe M5.... O sa se circule bara la bara :D

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Sunt curios ce viteza prinde papucul prin tunel.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Atenție la prețuri ! Și la an ! Cât o fi fost un salariu mai mult decât decent ? 1000 lei ?
4-5-2018 11-16-02 PM.jpg (113.87 KB; downloaded 2684 times)

 


Go to page:  1  ... 211 212 213 214 215 216 217  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421243 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use