Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Aspecte negative în circulația bucureșteană

1395 posts, 298096 views
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 100
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente andrei11

Colega ( @Media  ) acolo a fost gard şi a fost scos. Îţi spune cineva care cunoaşte zona ca-n palmă,  ca şofer şi ca pieton   ;)

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

A FOST gard. N-am rabdare sa caut fotografiile de pe forum din 2017-2018.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Nu căuta fotografiile, sunt şofer de-o viaţă, ştiu Moşilor pe de rost, a fost gard SIGUR !

 


Re: Accidente / incidente Media

Dacă a fost (nu contest, eu nu am trecut pe acolo când a fost sau nu am băgat de seama) e o prostie ca a fost scos. Esti la 250m de intersecție și nu e nevoie de scurtături de genul ala, care încurcă nu ajuta.

OffTopic: sunt atatia care deschid Waze pe un drum pe care îl fac zilnic pentru a găsi o scurtatura iar eu nu ii înțeleg. Sa intri pe tot felul de străzi, sa faci stânga dreapta continuu, sa tai bulevarde dor pentru 2 min de ajuns mai devreme. Uneori nici nu ajung mai devreme dar se mai și pun în pericol sau chiar provoacă accidente. Un gadget util  se dovedește ca folosit în exces este dăunător.

 


Re: Accidente / incidente Bogdan Ciorascu

andrei11 wrote here:
Colega ( @Media  ) acolo a fost gard şi a fost scos. Îţi spune cineva care cunoaşte zona ca-n palmă,  ca şofer şi ca pieton   ;)


A fost, l-au scos, iar l-au pus, iar l-au scos....telenovele... acum este scos  :yes:  :D

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Pe drumul cunoscut Waze te ajuta sa eviti blocajele neprevazute aparute de la vreo lucrare aparuta peste noapte, accident aparut in ultima ora sau de la soferii gura casca la vreun accident pe sensul opus, incendiu sau orice altceva la care soferii incetinesc sa vada tot ce e de vazut si nea Ion ca si el e om, dar asta nu inseamna ca cine merge cu Waze e agresiv, cine e agresiv e agresiv si fara Waze.

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană ByOnu

Daca am avea politicieni curajosi care sa implementeze astfel de masuri?



 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei reiny2000

FabiM wrote here:
Avem banda dedicată dreapta dinspre Auchan către DT34, însă in continuare e interzis sa faci stanga din ambele sensuri.

Cred că ar fi bine dacă ar rămâne așa și după ce se termină bâlciul. Poți să faci dreapta pe Bd. Drumul Taberei și pe urmă să întorci la câteva sute de metri.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei FabiM

Am observat și eu asta și e posibil sa rămână. Vedem pe viitor pentru ca e foarte ciudat cât de aproape sunt spațiile mediane pentru intoarcere de pe Bulevardul Drumul Taberei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei cris_m

Singura problema cu virajul interzis ar fi lipsa de alternative pentru eventuale reconfigurari ale traseelor de suprafata. Un exemplu concret este 221 care a ajuns tot pe ramura de sud din aceasta cauza.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Virajul stanga trebuie sa ramana...
Altfel se ajunge la probleme mari mai departe.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

”Copiii spun lucruri traznite”! :rofl:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei reiny2000

@aztec la ce probleme te referi? Dacă vii dinspre Ghencea sau Timișoara atunci faci dreapta pe bulevard și poți să întorci.
@cris_m cred că 41 este mai important decât 221, vezi cât de prost circulă în intersecția de la Tricodava, unde este permis virajul la stânga din toate sensurile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Voi cam uitati cat se face coada sa treci de intersectie?
Cam din orice directie spre alta directie?
Si sa muti peoblema putin mai incolo nu e o solutie.
Semafor cu faze si banda de stanga.
Nu se inventeaza apa calda si nici noi reguli de circulație...doar ce a fost.
Functioneaza la Lujerului/Timișoara cat si la Tricodava...(aici oarecum ca sunt prea multe masini)

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 100
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use