Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1410456 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 437 438 439 440 441 442 443 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul local din București Aron

Nu. Acolo e strict zonă de staționare. Linia 105 are stație pe Str. Valea Oltului iar 368/385 pe Prelungirea Ghencea

 


Re: Discuții despre transportul local din București sorin.niculescu_

Am întrebat acel lucru pentru că, vara asta, urmează ca eu, împreună cu un grup de prieteni, să facem turul tuturor liniilor urbane STB și aveam nevoie să știu dacă are rost să coborâm la Valea Oltului ca să includem și terminalul respectiv în tur, ca un fel de checkpoint :))

 


Re: Discuții despre transportul local din București Aron

Statia lui 105 te lasa fix in buza terminalului. Statia pentru 385/368 ai de mers cam 100 m

 


Re: Discuții despre transportul local din București bgd70

Azi nu au circulat liniile 79 si 673, aparent fara niciun motiv. Nu a fost anuntat public, a fost doar o circulara in STB. Nu a fost nici vreun eveniment public care sa blocheze circulatia lor.

De maine 79 revine, probabil si 673.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

79 nu va mai circula in zilele de weekend și sărbătoare.

 



Re: Discuții despre transportul local din București BodoMinea

Și operatorul sau autoritatea care se presupune că îl supraveghează / îi dictează ce nivel de serviciu să ofere pe ce rute când aveau în plan să anunțe această schimbare? După ce au testat-o în mai multe rânduri fără a informa publicul călător? Noaptea minții...

Gândește-te să îi spui asta unui străin - pe lângă faptul că foarte puține stații spre deloc au vreun mijloc de a știi încotro merg liniile de acolo și la ce timp să te aștepți să vină, informația privind orarul teoretic pe care o găsești în aplicația de planificare sau pe site-ul operatorului îți prezintă o informație atât de eronată încât ai putea să aștepți un troleibuz toată ziua :popa:

Din orice țară ar fi acest presupus personaj, ar întreba dacă e la camera ascunsă cel mai probabil.

 


Re: Discuții despre transportul local din București AlexCitelis5399

Deloc incurajator faptul ca avem asemenea modificari ad-hoc neanuntate in niciun fel.
La fel de dubios e faptul ca azi in aplicatia Infotb linia 673 apare prelungita din nou pana la Piata Unirii, desi in realitate autobuzele intorc tot la Soseaua Mihai Bravu.

 


Re: Discuții despre transportul local din București cris_m

Asta or fi inteles geniile care gestioneaza aplicatia... la fel cum au inteles sa scoata liniile din est preluate de Voluntari.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Vasile52

Chiar ar fi cazul ca TPBI sa preia aplicația InfoTB.

 


Re: Discuții despre transportul local din București sorin.niculescu_

Am sunat la Call Center-ul STB și mi-au clarificat faptul că 79-le a devenit la fel ca 65-ul. Din păcate, pe InfoTB nu au actualizat programul…

 


Re: Discuții despre transportul local din București BodoMinea

Și nu doar în InfoTB este prezentată greșit această informație, ci și în PDF-urile printabile cu orarul.
Linia 79.png (668.27 KB; downloaded 1124 times)

 


Re: Discuții despre transportul local din București reiny2000

Numai eu nu înțeleg cum e posibil să ai o linie care circulă doar în anumite zile ale săptămânii? Având în vedere că avem table pictate, nu afișaje digitale, nu se poate întâmpla ca o persoană să aștepte troleibuzul mult și bine?

 


Re: Discuții despre transportul local din București PTMZ

Mă bag și eu în discuție. Nu e nimic anormal să ai linii care circulă în anumite zile ale săptămânii, ba chair e de lăudat că dai dovadă de această flexibilitate. În străinătate e un obicei destul de frecvent în unele zone unde fluxul de pasageri variază foarte mult sau unde o astfel de ranforsare poate degreva alte linii la orele de vârf.

Ce e aberant e să nu evidențiezi această măsură nicăieri vizibil, într-adevăr, însă în perspectiva în care asemenea proiecte sunt întrevăzute pe termen mediu, eu zic că e de lăudat că s-a început o adaptare la acest format de transport.

 


Go to page:  1  ... 437 438 439 440 441 442 443 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426241 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use