Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1359779 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 325 326 327 328 329 330 331  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Trole

Well. Traseul dintre Titan și Șoș. Colentina rămâne nemodificat...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Chev Celios

Orice modificare asupra ei ii va afecta intervalul. Linia este perfecta asa cum este nu circula goala, are intervale destul de bune, primele si ultimele plecari sunt destul de ok, iar dimineata pana in 7 si seara dupa 20 este o legatura foarte utila intre Cart.Colentina si statia de metrou Costin Georgian, facand undeva la 10-15 min pe acest tronson.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

253 ar trebui prelungit pana la Ikea Pallady, eventual cu o suplimentare de parc.

In felul acesta, s-ar asigura un transport decent la suprafata pentru locuitorii din cartierul Titan spre complexul comercial, cat si o legatura intre zona Colentina si iesirea din Capitala spre mare.

Desigur, sunt eternele blocaje pe Fundeni ...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

Există o superlegătură între Cartierul Colentina și Stația de metrou greu Obor ! Tot 10 - 15 minute face. Cred că altceva ai vrut să spui.
1)  Stai liniștit, nu se umblă la traseul lui 253.
2) Înseamnă că ești direct implicat / folosești traseul.
3) Nu ești așa de vehement la alte schimbări de traseu / desființări de linii. Înseamnă că ești subiectiv.
_________________
Victor92 wrote:
Desigur, sunt eternele blocaje pe Fundeni ...

Nu sunt blocaje, se circulă greu la anumite ore, dar nu sunt blocaje. Folosesc deseori Fundeniul !

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Chev Celios

Victor92 wrote:
Desigur, sunt eternele blocaje pe Fundeni ...

Si nici nu prea ai cum sa le rezolvi sau sa le eviti insa sunt destul de fluide. Stai ca am inteles ca intra podul( :popa:  )in reparatii capitale :popa: .

Stiu ca nu se schimba traseul. Stau in Fundeni chiar aproape de sosea. Cat despre super legatura despre care spui tu stiu de ea insa vezi ca multa lume prefera sa vina sa ia metroul de la C. Georgian decat sa se duca pana la Obor si dupa sa mai faca o schimbare la Dristor. Am circulat 4 ani pe traseul Fundeni-Timpuri Noi unde aveam liceul  si stiu foarte bine cum se creaza un sir de oameni care merg de la autobuz si intra la metrou.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Victor92 wrote:
253 ar trebui prelungit pana la Ikea Pallady, eventual cu o suplimentare de parc.

Există 40 și 19, foarte utile și mai puțin poluante.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) CiprianTRB

Linia 278 se va înființa de pe 9 Septembrie ! :)
Sursa : Pagina de Facebook Tribuna STB-istilor.
FB_IMG_1567363185399.jpg (126.99 KB; downloaded 1760 times)

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Mihai2005

Fix când începe școala se bagă 278. Super tare!

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) V2A

E doar impresia mea sau liniile 135 și 301 au rămas cu același număr de autobuze, în ciuda prelungirii la Pasaj C.F.R. Tunari? Intervalele de succedare sunt mai proaste ca înainte, iar pe harta lui 135 scrie: ”Traseul liniei regionale autobuz 135”.
135_0.pdf
135_0.pdf (70.13 KB; downloaded 173 times)

135_100.pdf
135_100.pdf (70.03 KB; downloaded 149 times)

135.jpg (713.24 KB; downloaded 1934 times)

301_0.pdf
301_0.pdf (70.17 KB; downloaded 137 times)

301_100.pdf
301_100.pdf (70.78 KB; downloaded 176 times)

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Andrei98

Asa am observat ca stie STB sa faca prelungiri de trasee, ori cu același numar de ture ori cu autobuze din alte linii...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

Deocamdata nu sunt autobuze suficiente si cred ca nici soferi. Saptamana viitoare.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Cum sa nu fie autobuze suficiente?

Sa ia din 104- stau cel putin 3 autobuze la capete mereu.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Din cauza lucrărilor RADET pe Str. Dezrobirii, pe sensul spre Cartier Roșu, respectiv Chiajna, liniile 106 și R434 circulă deviat pe Str. Apusului. Pe sensul spre Lujerului se circulă pe traseul de bază.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

Și dacă stau 3 autobuze la capăt care-i treaba ta  ? Asta-i gândire proletară sovietică, Noi muncim nu gândim. Stai prea mult la joacă în fața calculatorului și nu mai raționezi limpede.
Să spunem că intervalul de succedare al autobuzelor este de 3 minute iar la capătul de linie ( unul singur ) pauza este de 10 minute. Și un copil de clasa a V - a îți calcuează instant că la capătul de linie ai tot timpul 3 autobuze. Și asta într-un joc de calculator unde totul e perfect, autobuzele sunt fix la 3 minut unul față de celălalt.
Bine  că v-ați găsit voi să propuneți soluția să scoateți autobuze din 104. Parcă îl și văd pe Becalli luând autobuzul 135 să se ducă în Piața Victoriei ( bine, trebuie să mai schimbe pe undeva ). Asta că-i trece prin fața casei. Iordănescu, Pițurcă, etc stau mai departe de traseu, nu se încurcă.
135 prin Orașul Voluntari - Cartierul Pipera e un traseu făcut din pix de unul din STB care n-a călcat în viața lui într-un autobuz.

 


Go to page:  1  ... 325 326 327 328 329 330 331  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422918 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use