Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32)

105 posts, 25458 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) subway guru

Se putea si mai rau...
Partea prosta e ca ploua si va ploua si in urmatoarele zile, deci nu vor putea asterne asfaltul ca sa 'netezeasca' la loc totul...
Bordurile alea cred ca sunt vopsite de 'Piedone'...Halal!

 


Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) mindmasster

Eh, nu este foarte mult de asfaltat. Poate o sa prinda maine cateva ore bune pentru  a pune stratul de asfalt.

 


Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) Dominatrix

Apropo de treaba de mantuiala: placa aia cu linia "28" in loc de "27" n-ati observat-o?

 


Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) Gabi23

Eh a ramas asa de cand s-a montat refugiul, ca atunci circula 28. Bine nu s-a obosit nimeni sa o dea jos pentru ca probabil nu au sa puna alta corecta cu 27. Am vazut nu mai stiu unde erau puse gresit liniile si apoi le-au dat jos si n-au mai pus pe cele corecte in loc  :roll:. (parca la Calea Grivitei 126, 178, 368, erau puse cele de peste drum din Dacia 133, 168, 226)

Piaţa Unirii - 17.10.2010.JPG (424.65 KB; downloaded 2436 times)

Piaţa Unirii - 17.10.2010 (1).JPG (438.96 KB; downloaded 2426 times)

Piaţa Unirii - 17.10.2010 (2).JPG (458.44 KB; downloaded 2426 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) Utilizator anonim

De azi se circula partial in zona...probabil asteapta vreme buna sa asfalteze... :evil:

 


Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) 3mil

Am trecut si eu azi o tura pe-acolo si impresia care mi-am facut-o este ca s-a lucrat de mantuiala, cel putin la linia de tramvai. In poza lui Utilizator anonim de sambata am marcat cu rosu zona ce este mai lasata fata de celelalte zone, fix deasupra locului unde a fost marea groapa. Nu prea se observa in imagine, dar la fata locului da, si se simte si din tramvai aceasta denivelare. Pe sensul celalalt sunt portiuni unde terasamentul ce a fost scos se lasa la fiecare trecere a unui tramvai, dupa aia revine la ,,normal". Va las pe voi sa trageti concluziile. :roll:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Surparea din zona Piata Unirii (capat linie 32) Utilizator anonim

Pai chiar este lasata linia si asta se vede si la tramvai cand trece ca se lasa si se ridica pe linia originala. Sper totusi ca la ger sa nu crape sudurile alea...

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421753 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use