Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Repartizarea tramvaielor

2015 posts, 490462 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 144
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB V2A

Depoul Giurgiului a mai preluat în weekend 2 ture pe linia 23, în locul unor ture de Dudești. Acum sunt repartizate: 099, 107, 153, 173, 228 (Giurgiului), 4024 (Dudești) și 277 (Titan).

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB LucaTB

Depoul Dudești între timp a recăpătat cele 2 ture preluate de Depoul Giurgiului pe timp de weekend pe linia 23 (azi fiind duminică), fiind repartizarte 099, 107 și 357 de la Giurgiului, 4010, 4018 și 4019 de la Dudești și 169 de la Titan.

 


  • AlexTB
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB AlexTB

Dupa spusele lui @V2A , Depoul Giurgiu a mai preluat ieri 2 ture pe 23, în locul unor ture de la Depoul Dudesti.
Astazi am suprins vagonul Tatra T4R #3400 (Militari), vagonul V3A-93M-FAUR #173 pe retragere din linia 19 catre Depoul Giurgiu,si vagonul V3A-93-CH-PPC.
O poza cu #173 in retragere
PS:Ieri a fost pe linia 23 alaturi de 228,azi dimineață,fiind repartizat pe 19
Screenshot_20220130-181300_YouTube.jpg (155.31 KB; downloaded 2444 times)

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Gabi23

Mesajul tău are multe lipsuri + o fotografie care nu aduce nimic nou.
Te rog mai multă atenție la redactarea mesajelor!

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

Cunoaște cineva motivul pentru care acum, pe InfoTB, în linia 55 figurează doar 2 tramvaie, acelea fiind 237 și 4043? Sunt și celelalte (dar nu apar), sau nu circulă?

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Mr. Tramvai

Bănuiesc ca circula si restul tramvaielor, dar stii doar ca aplicația mai are rateuri.
As avea si eu o intrebare. Ieri dimineata ma uitam pe InfoTB si pe linia 24 erau 5 ture, chiar daca in weekend sunt 4 tramvaie, dar pe la prânz erau 4 vehicule. Era tur suplimentar pentru orele dimineții?

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Cezar210

Din cate știu, se numește tur mic. Iese dimineață și se retrage pe la 12:30 (sper că nu greșesc ora).

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB SirVlady

4029 este repartizat astăzi în linia 10.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Gabi23

Pentru că Depoul Dudești are un deficit de vagoane funcționale, fiind imobilizate: 401, 402, 407, 409, 410, 411, 414, 4012, 4026, 4031, 4032, 4049...

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB messe

7 din 16 Bucur LF cazute...  vai de ele de tramvaie... :no:

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB FabiM

In general pica cu purtătorul, încearcă și URAC ceva și cam asa iese.

 


  • AlexTB
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor STB AlexTB

Costin wrote here:
@Stb transporting men pozele au fost sterse deoarece nu respecta standardele de calitate impuse in regulamentul forumului (pe care l-ai citit si cu care ai confirmat ca esti de acord la inscrierea pe forum).

De asemenea, nici mesajul in sine nu prezinta nici o noutate, ceea ce este strict interzis conform regulilor acestui subforum (scrie mare sus 'reguli forum', le-ai citit?). Forumul nu e dispecerat. Sunt permise mesaje de tipul Tramvaiul 690 este pe linia 33 numai intr-un numar foarte restrans de situatii exceptionale. Asa ca te rugam sa specifici ce face ca aceasta repartizare sa merite sa fie postata.

Multumim.


Scuze ca adresez aceasta intrebare care nu are legatura despre subiectul acestui topic,dar vreau sa stiu ceva.
Tu ai ce ai cu mine de imi dai atatea advertismente si imi stergi nu stiu cate mesaje? :popa:

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Andrei98

Uita-te la ce poze posteaza alti utilizatori si apoi uita-te la ce ai postat tu si iti dai seama de ce au fost sterse. Daca ai incalcat ceva ce scrie clar in regulament nu inseamna ca are ceva cu tine.

 


Re: Repartizarea tramvaielor STB Costin

@Stb transporting men avertisment pentru offtopic.

Nu suntem datori, nici unul dintre noi cei din echipa administrativa, sa explicam un regulament pe care l-ai citit, inteles si confirmat ca esti de acord cu el la inregistrare.

 


Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 144
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2335 forum members have written 425771 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use