Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2311 posts, 786915 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

CiprianTRB wrote:
V2A wrote:
De la 1 iunie ar trebui să apară (la STB) R449 (Platforma Pipera - Spital SRI Balotești) și R451 (Republica-Tânganu), conform planificării de la pagina 18 din documentul postat aici: viewtopic.php?f=228&t=4520&start=112#p312121. De asemenea, linia R419 va ajunge la 5 ture în loc de 2, linia R427 la 4 ture în loc de 2, linia R430 la 3 ture în loc de 2, linia R431 la 4 ture în loc de 2, linia R432 la 6 ture în loc de 5, linia R433 la 5 ture în loc de 2, linia R441 la 7 ture în loc de 5, linia R446 la 7 ture în loc de 3,  linia R447 la 9 ture în loc de 4, linia R457 la 5 ture în loc de 2, iar liniile R405, R443 și R444 ar trebui să nu mai fie deservite de STB, ci de firme private, fiindcă fac parte din loturile acelea de trasee scoase la licitație (totuși cred că vor rămâne la STB și după 1 iunie dacă nu reușesc să atribuie contractele).

Deci s-au mai suplimentat? Sau nu? Pe site-ul STB pana acum nu am găsit nici-un program nou.

Nu s-a suplimentat nimic. Din ce am inteles eu STB-ul nu mai infiinteaza nicio linie regionala si numai suplimenteaza nimic pana in septembrie, din cauza liniei naveta 641. S-ar putea ca S.T Voluntari sa mai infiinteze alte linii zilele ce urmează.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo PTMZ

Apropo de STV, încă nu și-au actualizat site-ul, de o jumătate de lună, aproape, site-ul lor este actualizat doar 65%. Oare așteaptă înființarea tuturor regionalelor?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

Posibil. Am vorbit cu un sofer de pe 467 si mi-a confirmat ca in cel mai scurt timp baga alte regionale.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari nicusior

In autobuzele STV se urca oricine,soferul nu ii obliga pe calatori sa valideze cardul,cel mai probabil poate sa urce si controli STB-ului sa controleze calatorii,dar domcadata nu am vazut pe nimeni sa urce in aceste autobuze.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Daniel2000

Am circulat de multe ori cu 467 si nu valida toata lumea, eu zic ca niste controlori pe liniile astea ar fi bineveniti, macar pe 467 sau 468 sa fie controlori.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Beaver_27

Autobuzele liniei R469 staționează și câte jumătate de oră la capăt (văzut de mine la capătul de la Străulești), având în vedere intervalului de succedere de o oră și 40 de minute, mi se pare că stau cam mult.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari alchimistul

Am fost weekendul trecut cu R450 de la Ikea la Metrou Pipera. Un Isuzu cu aer conditionat, in stare foarte buna, cu un singur validator Kapsch la prima usa. Au fost circa 10 calatori, au validat toti. Ca sa citez un clasic in viata, "#haicasepoate" :)

 


Re: Societatea de Transport Voluntari nicusior

Azi am vazut controlori in directia spre OBOR in Bucuresti,se urcau numai in regionale ale STV si R413 erau doar doi controlori,in unele autobuze gaseau calatori fara bilet in altul erau toti corecti si tot asa.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

De la 01 Iunie 2019, linia R428 a trecut de la Alexandria la Ferentari.

4888 - Linia R428 - Ghencea - 08 Iunie 2019





Totodata, au fost modificate graficele liniei R425, respectiv R428. Ce nu pot eu sa inteleg e cine gandeste acele plecari in loc sa fie utilizat formatul :00, :05, :10 ...  :headbash:

Ghencea 425.jpg (127.02 KB; downloaded 3635 times)


r425 - Ordoreanu.jpg (122.59 KB; downloaded 3633 times)


Va reamintesc ca reportajul liniei R425 se afla aici: viewtopic.php?f=228&t=3987&start=672#p300321

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Mare evolutia.... 5-6 curse in minus... o bataie de joc, cum de altfel este si tot acest plan de transport care se tot amana sa fie implementat... o batjocura la adresa cetatenilor de langa capitala tarii, Bucuresti... mi s-a luat de absolut tot ce inseamna institutii care coordoneaza acest proiect, deoarece cand este facuta o modificare aceasta este in rau si nu in bine

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Andrei98

Asa au făcut și cu R419, au prelungit-o pana la Eroii Revoluției dar tot la doua ture au lăsat-o, și acum este omor dimineața.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

6235 a ajuns sa circule pe traseele regionale ale Autobazei Ferentari.

6235 - Linia R428 - Bulevardul Ghencea





Rovinieta a mai primit si 4347 remarcat azi-noapte pe linia R425. In ultimii ani a tot circulat in 139 ...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Cristy

De pe Facebook:
Vitalie Cojocari · 1 hr ·

Cel care mi-a trimis poza acestui anunț susține că așa se fac repartizările autobuzelor cu aer condiționat și fără aer condiționat la Societatea de Transport București. Cu alte cuvinte, autobuzele STB care pleacă pe rutele preorășenești, numite Regio, vor fi obligatoriu fără aer condiționat, spre nemulțumirea evidentă a călătorilor de acolo. Autobuzele care circulă prin oraș ar avea aer condiționat obligatoriu.

Am discutat cu reprezentanții STB, care spun că nu au dat niciun ordin de acest fel, iar repartizarea autobuzelor nu se face în baza vreunui criteriu.

Reprezentanții STB mai spun că vor verifica veridicitatea anunțului, care pare să fie la baza din Militari.

Revin cu mai multe detalii ale cercetării inițiate de STB.

63000229_10157429945559533_1739916858204618752_n.jpg (49.46 KB; downloaded 3194 times)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Albert

Eu unul sunt complet de acord cu dispoziția. Pe regio se merge la drum drept, dacă stai cu geamurile deschise nu ai absolut nicio problema. Pe când in oraș poti sa ai toate geamurile deschise dacă stai la semafor...

 


Go to page:  1  ... 87 88 89 90 91 92 93  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use