Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura pentru sport și agrement din București

 

Topic: Stadionul Naţional din Complexul Sportiv "Lia Manoliu"

231 posts, 57669 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 17
 
 

📖 Pagination options
Re: Stadionul National "Lia Manoliu" cnstr

Daca urmarim cu atentie si pasiune cautarile pentru alta echipa aproape ca tine loc de meci.  :twisted:

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" lucianxx9o

Nu este nimic oficial...Asteptam raspunsul la scrisoare trimisa de Mircea Sandu.
Acest stadion trebuie inaugurat inaintea meciului cu franta pentru preliminarile euro 2012, uefa nu permite inaugurarea unui stadion in meciurile oficiale.
Sa speram ca cei din argentina vor veni (vor pierde multi bani daca renunta), si eu am cumparat bilete pentru inaugurare :( .

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" ByOnu

lucianxx9o wrote:
..eu am cumparat bilete...


Pai, nu se dau banii inapoi daca evenimentul este anulat oficial? :|

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dr2005

Argentina nu mai vine.

Am putea încerca cu Rep. Moldova, ăia sigur o să se lase bătuţi, ţinând cont că, în plină criză, când nouă ni se majora TVAul şi ni se tăiau 25% din salarii, Băse le dădea ajutor de stat de 20 milioane de euro. Andorra şi Feroe parcă ne-au bătut / egalat în ultimele meciuri.

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" 3mil

ByOnu wrote:
lucianxx9o wrote:
..eu am cumparat bilete...


Pai, nu se dau banii inapoi daca evenimentul este anulat oficial? :|

Se dau banii inapoi dar doar cat costa biletul, fara comisionul platit agentiilor de unde a fost procurat, deci pierdere cativa lei. Sau am inteles ca se poate intra la meciul cu Franta cu aceste bilete.

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Victor92

Dr2005 wrote:
Argentina nu mai vine.

Am putea încerca cu Rep. Moldova, ăia sigur o să se lase bătuţi, ţinând cont că, în plină criză, când nouă ni se majora TVAul şi ni se tăiau 25% din salarii, Băse le dădea ajutor de stat de 20 milioane de euro. Andorra şi Feroe parcă ne-au bătut / egalat în ultimele meciuri.


Moldova joaca cu Cipru pe 10 august 2011. Ideea e ca in ziua aia sunt mai multe meciuri, iar programul acestora a fost fixat de mult...

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Bogdan Ciorascu

Sa joace cu Steaua 2 sau Victoria Cucuieteni :-))))

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" subway guru

Daca nu jucam cu Argentina, sa vedem cum stam cu 'La Plata'... ;)
4. Proiect de hotărâre privind aprobarea studiului de fundamentare, precum şi a indicatorilor tehnico-economici aferenţi studiului de fundamentare cu privire la concesiunea de servicii pentru operarea şi mentenanţa Stadionului Naţional „Lia Manoliu”
http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 110727.pdf

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" lucianxx9o

Pana nu dau un raspuns cei de la federatia argentiniana la scrisoarea trimisa de Mircea Sandu, meciul ramane sub semnul intrebarii... :?:
Am vazut in seara asta la stiri, ca au inceput sa le fie frica sa anuleze meciul :o.
http://www.sport.ro/nationala/argentinienii-s-au-speriat-se-dau-peste-cap-sa-vina-la-bucuresti-cu-cele-mai-mari-2-vedete-din-lot.html

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dominatrix

subway guru wrote:
4. Proiect de hotărâre privind aprobarea studiului de fundamentare, precum şi a indicatorilor tehnico-economici aferenţi studiului de fundamentare cu privire la concesiunea de servicii pentru operarea şi mentenanţa Stadionului Naţional „Lia Manoliu”
http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 110727.pdf
E a 3'a oara cand proiectul e introdus pe ordinea de zi, dupa ce a fost respins deja de 2 ori.

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" subway guru

Cât curent consumă National Arena: cât tot cartierul Pantelimon
28 iul, 10:33 / B365
Primarul general, Sorin Oprescu, a declarat miercuri seara, la Realitatea TV, că numai închiderea și deschiderea luminilor pe stadionul National Arena costă 65.000 de euro, consumul de electricitate fiind echivalent cu al întreg cartierului (Pantelimon).
http://b365.ro/news/cat-*** ... antelimon/
Edilul șef al Capitalei a mai adăugat că, în prezent, municipalitatea caută o firmă privată care să ia în concesiune serviciile de operare și mentenanță la Stadionul Național pentru două decenii. Până acum și-au arătat interesul patru-cinci societăți “de talie internațională”, a menționat Oprescu.

Conform estimărilor municipalității, cel ce va prelua administrarea noului stadion va înregistra în primii doi ani pierderi de aproximativ 710.000 euro. Operatorul va înregistra profit abia în al treilea an, și atunci în cuantum de 15.000 euro. Administratorul va recupera însă în următoarea perioadă. Conform studiului de fundamentare, începând cu al treilea an și până la al 20-lea an al contractului operatorul va înregistra un profit de 30 milioane euro.

În schimb, Primăria va primi din partea operatorului o redevență. Conform studiului citat anterior, Primăria Capitalei va avea de la stadionul Lia Manoliu un profit de 4,4 milioane euro în 20 de ani.

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" rails

FOTO SPECTACULOS! Încă îl aşteaptă pe Messi! Cum arată "Naţional Arena" văzut din elicopter

Messi ne dă speranţe în continuare. Chiar dacă Argentina a anunţat că renunţă la amicalul pe care trebuie să îl dispute cu România pe 10 august, starul Barcelonei a făcut azi o afirmaţie care ar putea schimba lucrurile.

"Trebuie să mergem pentru a apăra prestigiul echipei şi al ţării. Trebuie să respectăm contractul semnat. Sunt 50.000 de persoane care au cumpărat bilete şi care vor să ne vadă. În ciuda faptului că sunt în vacanţă, dacă voi fi convocat, voi merge. Sunt la dispoziţia naţionalei", a declarat Messi.

În cazul în care tricolorii nu vor juca împotriva Argentinei, Peru este una din soluţiile găsite de FRF.

ProSport îţi prezintă o serie de imagini impresionante cu "Naţional Arena". Pozele au fost făcute din elicopter.

sursa & foto: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... er-8538304

 


Re: Stadionul National "Lia Manoliu" larus

Oficial, meciul cu Argentina de inaugurare a stadionului, a fost anulat.
http://frf.ro/sectiune/stiri/articol/meciul-amical-romania-%E2%80%93-argentina-fost-anulat
Si eu imi cumparasem bilete. FRF zice ca se dau toti banii inapoi, altii sustin ca se opresc comisioanele. Oricum aici nu e forum de fotbal.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stadionul National "Lia Manoliu" Dr2005

Se dau banii de pe bilet, dar se opresc comisioanele de procesare şi expediţie... firma aia care a intermediat vânzarea biletelor a făcut un profit frumuşel.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 17
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura pentru sport și agrement din București  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423336 posts in 5272 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use