Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Complex Comercial Titan - Dristor - Vitan - Mărășești (linia 27)

205 posts, 92060 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Mă miră că au schimbat macazul acesta, care nu arăta foarte rău din câte țin minte, iar "mai sus" la Piața Titan încrucișările sunt praf și pulbere, fără exagerare, sari în sus în vagon (probabil și boghiul la fel pe încrucișări...). :oops:

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Cunoaște cineva după anul 2000 în ce perioade a fost folosită bucla de la Piața Titan și în ce sensuri? Eu țin minte din copilărie că am prins destule dăți când se întorcea venind atât dinspre Th. Pallady, cât și dinspre Camil Ressu. Niște repere cronologice ar fi foarte utile! :geek:

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) andrei11

Dinspre Pallady s-a întors când a fost șantierul pentru linia 3 de la M Nicolae Grigorescu.  O scurtă perioadă înainte de 1989 , șantierul a fost închis și s-a reluat habar n-am când.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) ANTENA

A circulat linia 38 între Depoul Titan și Piața Titan. Cred ca vorbiți de bucla de la N.Grigorescu. Dinspre oraș nu mai știu, parca 27

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Da, este vorba despre bucla de la Nicolae Grigorescu. Mă interesează în mod special ce linii au întors acolo venind dinspre Depoul Titan, deci exact cum ai zis: Depoul Titan - Piața Titan. Linia 38 în ce an a întors acolo? A mai întors și altă linie în perioada 2000-2007?  :ugeek:

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) rosetti61

Dinspre Catelu acolo a intors 38 (1983-2000) si dupa aceea 27.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) GPS

SprinterXP wrote:
Vagonul 270 intorcand in bucla de la Piata Salajan in primavara anului trecut, cand linia 27 intorcea in aceasta bucla din cauza lucrarilor la linia de la Dristor.





Acest filmuleț a fost realizat atunci când bucla a fost folosită ultima dată, dacă nu mă înșel. În primăvara lui 2010.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Gabi23

În iulie 2013 vagoanele întorceau aici (este o postare în acest topic, la pagina 2). Eu le-am văzut ultima dată cu siguranță în 11-12 august 2012, când liniile 23 și 27 întorceau aici. În acel moment se efectuau ultimele lucrări de montare/demontare palete în zona Policolor.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) PaulIP

Cata vreme au durat lucrarile la M3 si cum au fost deviate liniile de pe Pallady-Camil Ressu?

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Axel

Au fost deviate pe Bd.Liviu Rebreanu  ;)

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) PaulIP

Sigur nu întorcea vreo linie și in bucla de la Piața Titan? Îmi amintesc de V2A și Rathgeber făcând rondul.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) cris_m

A intors ceva, nu mai stiu ce, dar stiu ca au intors.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) andrei11

A fost o linie Piața  Titan - Depoul Titan.

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Rathgeber a întors vreodată la Piața Titan? Dacă da, atunci în ce an și pe ce linie? Eu țin minte doar V2A-uri să fi întors acolo (vorbim aici de traseul Depoul Titan - Piața Titan)...

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 424030 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use