Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj & Parcare Pta C. de Gaulle (2011-ABANDONAT IN 2013)

272 posts, 82072 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Nightwolf

adn2377 wrote:
Nightwolf wrote:
ByOnu wrote:
La Aviatorilor te asigur ca n-a inceput nimic. :cry: ...in afara de mutatul biscuitelui..


Pai... asta e un inceput nu?


Nu.

Mai degraba "prerequisite" :)



Joooking :D

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Nightwolf

Ehheeee fratii mei de forum ... si IATA surprizaaaa!!!
ARTICOL

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

Si cu ce bani se va face? Cu aia 0 (zero) RON alocati in buget? :twisted:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Utilizator anonim

Poate se face in parteneriat... :roll:

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

Chiar e un parteneriat...cu firma "de casa" Romstrade a lui Nelu Iordache care face si pasajul de la Splaiul Unirii. "Buba" e ca jumatate din fonduri tot de la bugetul local trebuie sa vina...

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) catalinm

Dominatrix wrote:
Chiar e un parteneriat...cu firma "de casa" Romstrade a lui Nelu Iordache care face si pasajul de la Splaiul Unirii. "Buba" e ca jumatate din fonduri tot de la bugetul local trebuie sa vina...

e in loc de gluma de la protv; cred ca au lista de stiri pt trimestrul II si din cand in cand mai scot cate una, fara sa o actualizeze
PS pt mine noutatea a fost doar f simpatica prezentatoare :)

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Nightwolf

catalinm wrote:
Dominatrix wrote:
Chiar e un parteneriat...cu firma "de casa" Romstrade a lui Nelu Iordache care face si pasajul de la Splaiul Unirii. "Buba" e ca jumatate din fonduri tot de la bugetul local trebuie sa vina...

e in loc de gluma de la protv; cred ca au lista de stiri pt trimestrul II si din cand in cand mai scot cate una, fara sa o actualizeze
PS pt mine noutatea a fost doar f simpatica prezentatoare :)


Te contrazic ... PRO TV nu iese pe post fara stiri documentate ... e politica interna ... cunosc acolo fenomenul deci crede-ma pe cuvant ;)

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) catalinm

Nightwolf wrote:
catalinm wrote:
Dominatrix wrote:
Chiar e un parteneriat...cu firma "de casa" Romstrade a lui Nelu Iordache care face si pasajul de la Splaiul Unirii. "Buba" e ca jumatate din fonduri tot de la bugetul local trebuie sa vina...

e in loc de gluma de la protv; cred ca au lista de stiri pt trimestrul II si din cand in cand mai scot cate una, fara sa o actualizeze
PS pt mine noutatea a fost doar f simpatica prezentatoare :)


Te contrazic ... PRO TV nu iese pe post fara stiri documentate ... e politica interna ... cunosc acolo fenomenul deci crede-ma pe cuvant ;)

ar fi bine sa se apuce de asta chiar daca nu este prioritar (as fi mizat pe ciurel-A1), dar cu ce buget?

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

catalinm wrote:
ar fi bine sa se apuce de asta chiar daca nu este prioritar (as fi mizat pe ciurel-A1), dar cu ce buget?
Doar daca Romstrade accepta sa isi puna ei initial "jumatatea"...

 



Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

Saracul doktor, vrea si el sa se apuce de treaba la spartul targului dupa ce a taiat frunza la caini mai bine de 1 an si jumatate, timp in care s-a visat si presedinte, dar ticalosii portocalii nu il lasa. Chiar ii plang de mila.  :twisted: N-are pasajul din Piata Charlie cel Gol PUZ aprobat? Errare humanum est, perseverare diabolicum.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Metamorph

Eu zic ca ar trebui dezafectat si B-dul Iuliu Maniu pt ca in momentul in care a inceput constructia lui nu avea la baza un PUZ aprobat.Voi chiar credeti in prostiile astea cum ca absolut toate lucrarile din capitala ar incepe/ar fi inceput fara PUZ sau faceti cunostinta cu realitatea cum ca cea mai mare marioneta a devenit marele prefect al capitalei preluand stafeta de la Emil Boc?e chiar asa de greu de observat?Adevarul din interiorul sistemului este urmatorul(asa zisa strategie PDL-ista din topor:facem sute de ilegalitati daca e nevoie,nu conteaza ce si cum,doar sa scoatem in ilegalitate tot ce se misca in Bucuresti ca sa facem loc fundului blondei pe fotoliul de primar al capitalei.Orice om cu un IQ decent pricepe asta.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Metamorph

jailor wrote:
Pe mine ma costa 8000 ron sa imi demolez parapetul dintre dormitor si balcon(toate actele pt obtinerea autorizatiei de construire) + bataile de cap. Pe Oprescu nu il opreste nimic sa inceapa demolari si construiri fara avize, autorizatii PUZ-uri. Sa inteleg ca daca primarul face asa pot sa fac si eu si sa fiu scutit de alergatura, de timpul pierdut si de cheltuieli?!
Tocmai de asta trebuie ca primarul sa nu inceapa lucrari ilegal chiar daca sunt vitale pt oras, pentru ca el ar trebui sa fie un exemplu pt cetateni. Daca primarul incalca legea ce pretentii sa ai de la un cetatean oarecare?!!

Ai dreptate in ceea ce spui,numai ca nu despre asta e vorba.Hai sa o luam rational:sa admitem ca omul a inceput o lucrare ilegal si a fost suspendata.la fel si a doua oara si tot asa.pai daca vedea ca nu ii merge deloc,crezi ca si la parcarea asta ar fi facut la fel?sa inceapa peste doua luni o lucrare care sa fie iar suspendata?iti spun eu ca PUZ a avut la toate mai putin la una.revin cu explicatii mai pe seara.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

Metamorph wrote:
Eu zic ca ar trebui dezafectat si B-dul Iuliu Maniu pt ca in momentul in care a inceput constructia lui nu avea la baza un PUZ aprobat.Voi chiar credeti in prostiile astea cum ca absolut toate lucrarile din capitala ar incepe/ar fi inceput fara PUZ sau faceti cunostinta cu realitatea cum ca cea mai mare marioneta a devenit marele prefect al capitalei preluand stafeta de la Emil Boc?
Credeam ca m-am facut inteleasa in mesajele anterioare, dar se pare ca m-am inselat, asa ca o luam altfel: evident ca aprobarea PUZ e - cel putin in Romania - o simpla formalitate, de care nu se impiedica nimeni, cu atat mai mult cu cat consultarea publica necesara e mai mult de forma, si nimeni nu da nici 2 muci pe ce are de spus "poporul". Evident ca si alte lucrari au inceput fara PUZ si nu a facut nimeni scandal (un exemplu recent e Pasajul Baneasa, care a primit PUZ la mult timp de la deschiderea santierului). Evident ca se incearca discreditarea lui Dr. Oetker.

Dar hai sa si recunoastem ca Oprescu - intrucat bat alegerile la usa si vorba ceea, in primii 2 ani mare lucru nu a facut - vrea sa se apuce de N santiere, intinzandu-se mai mult decat e plapuma, adica decat ii permite bugetul. Ma rog, incompetenta nu e la el, ci la delegatii lui, dar pana la urma oalele tot in capul lui se sparg. Pentru omul neinformat care urmareste aceste manevre e foarte usor sa spuna: "Uite dom'ne, qurva aia de Udrea si portocalii ei ce manevre fac in consiliu ca sa blocheze lucrarile". Au intr-un fel dreptate, dar doar partial, in sensul ca doar 2 investitii de infrastructura au avut bugetul taiat de PDL: Ciurel si Uranus. E adevarat, e vorba de 2 investitii importante. Restul, inclusiv pasajele Splaiul Unirii si Charlie cel Gol au ramas cu aceeasi finantare.

Asa ca, aceste lucrari, chiar incepute, s-ar fi oprit (si abandonat) indiferent daca Atanasoaie facea scandal sau nu. De lipsa PUZ'ului doar s-a profitat pentru promovarea imaginii blondei. Dar finalizarea lucrarilor oricum era sub semnul intrebarii din motive de finantare. Si revenind la Pasajul de care vorbim aici, pana la urma eu nu m-am lamurit cu ce "buget" se tot trambiteaza ca se va incepe in august.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2312 forum members have written 423364 posts in 5272 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use