MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 487453 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 85 86 87 88 89 90 91  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

O centrala de interstatie o faci batand din palme daca te sfortezi un pic, mai greu e cu corespondenta E1-E2.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

De existența corespondenței  E 1 / E 2 se cunoștea cam din 2011 nu ?
Deci gândirea mea din altă epocă îmi spune că toate probleme ar fi trebuit să fie rezolvate până la data anunțată de a fi dată în exploatare linia. Cum ne-am bătut joc cu  ziua inaugurării liniei nu ne mai stresăm de declarațiile lipsite de orice logică a personajelor politice efemere.
Corespondența E 1 / E 2 se putea lucra la ea de acum vreo 7 ani, n-avea nicio legătură corespondența cu existența stației E 2. Am spus 7 ani pentru că  se pare că atât îi trebuie constructorului să facă derdelușurile prin parc și să spargă plafonul stației E 1.
Deci fără văicăreli  că e greu la corespondență, ține de logică. Trebuia să se apuce de ea din 2012. Molcom. Ardelenește !
Sau n-a avut mălai constructorul sau și-a planificat neprofesionist lucrările sau amândouă problemele au apărut deodată.
Și dacă o centrală CV o faci așa de repede de ce stă șantierul ăla acolo de ceva ani ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

CV interstatia Parc-DT 34 ar trebui sa fie gata peste maxim vreo 40 de zile, daca asimilam inceputul trimestrului IV 2019 cu toata luna octombrie, asa cum erau declaratiile transmise mie inca din iunie anul curent, ca raspuns la o interpelare adresata Metrorex (postata pe 25.06.2019): ” S.P.A.I. interstația Parc Drumul Taberei – Drumul Taberei nr. 34 – au fost realizați piloții de beton și grinda de coronament, continuându-se cu săpătura până la nivelul radierului. Termenul de finalizare a lucrărilor este începutul trimestrului 4, anul 2019;” Asa sa fie!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Diferenta esentiala e ca la E1 trebuie mentinuta in permanenta functionarea statiei. Pe restul traseului nu ai aceasta constrangere.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Pe la orele 15.30, nu stiu care-i cauza ca, dupa intersectia cu Brasov spre D.T. 34 circulatia s-a restrictionat doar pe o singura banda. Poate a fost o chestiune temporara si sa nu insiste sa bage pe ”palnie”, maine, tot traficul dinspre D.T., ca va fii un haos de nedescris!! Incercati sa ocoliti zona, pe cat posibil, spre beneficiul vostru! ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

subway guru wrote:
Diferenta esentiala e ca la E1 trebuie mentinuta in permanenta functionarea statiei. Pe restul traseului nu ai aceasta constrangere.

Contraexemplu, stația Obor care a fost închisă ceva timp total, nu mai opreau trenurile acolo.
Și aici se putea închide stația total, transferul s-ar fi făcut la Izvor. Peronul de la linia 2 de la Izvor ( spre Eroilor ) nu are capacitate mai mică decât peronul de la linia 2 ( cel mic ) de la Eroilor. Iar peronul de la linia 1 de la Izvor ( cel spre Unirii ) este mai mare decât peronul de la linia 2. Și să nu uităm de rezerva de spațiu de la subtraversarea liniilor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

O statie inca needificata si data in exploatare?! Inca nu stim ce va fi echivalent sau nu cu restul...parcursului, avand in vedere ca nu avem cu ce face comparatie!! ;)  :lol:  :lol:  :lol:  ALSTOM e in subteran? Daca da, stie vreunul dintre VOI, daca si-a onorat obligatiile contractuale, la zi?! :think:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei ByOnu

Doamneeeeee. Astia INDOAIE sinele?! :lol: N-au mai instalat sine in viata lor?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

:?:
Important e să le îndoaie cu ce au la îndemână ! Nu e mare filozofie să îndoi șinele Cf.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei orex

Cine a fost cooptat sa faca devierea lui 41? N-as crede ca Mari Vila!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Utilizator anonim

Astept niste raspunsuri pe tema asta de la Metrorex, le-am dat un mesaj in care sa clarifice evolutia proiectului si ceva nu prea placut legat de doreii scandalagii.  :bere:

 


Re: POZE Lucrari - Statia Parc Drumul Taberei subway guru

Utilizator anonim wrote:
27.09.2019 Cativa muncitori lucrau la asezat liniile, au fost si curbate pentru a fi pozitionate. Sunt curios ai cui sunt acei muncitori, la ce scandal au inceput sa faca atunci cand am facut pozele ca cica „nu am voie sa pozez santierul”, cred ca erau beti rupti. Si dupa se mira unii ca de ce avem vietnamezi si africani pe santiere.  :lol:

Nu aveau echipament de lucru si protectie cu insemnele firmei angajatoare? Sau erau in <echipament de vara> in shlapi si bermude? Daca e asa trebuia sa-i tragi in poze pe care sa le trimitem la Inspectia Muncii! E prea multa golanie de felul asta in Tara Romaneasca ca sa mai admitem si inghiti asa ceva...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Azi pe la pranz erau calare vre-o doi pe foreza aia..mestereau la ea.
Ieri credeam ca descarca niste "prajini " pt foreza...dar de fapt le-au incarcat.
Ca altceva nu se intampla.
A..ba da...2 pierde-vara la sinele abandonate...deja.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Good news.
Cei 2 muncitori continua lucrul la foreza.
In schimb, surpriza.  
Se pune linia de tramvai pe pozitie...waw.
Si au facut...cam 10 metri..

 


Go to page:  1  ... 85 86 87 88 89 90 91  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423272 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use