MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 361014 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei zapacitu

Si la 6 zile de la receptie, ceva schimbari? :)

 



Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei crocodil

Pe data de 6 noembrie se va redeschide circulatia pe str.(bd) Valea Ialomitei. Au pus afise de avertizare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Goldmund

Apropo, stie cineva (oficial) de ce Valea Ialomitei ramane in continuare strada inchisa, cu toate ca este de mult gata?(06 noiembrie2017? - dupa un an de cand este gata?! Chiar nimeni nu raspunde cu capul? cacofonie voita la asa exempu de cum sa nu faca constructorul, primaria si toti idi.., cret....si magarii/ogarii raspunzatori(vorba lui Orwell in "Ferma Animalelor")

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Stiu.. sunt acid..    pt ca se poate, pt ca nu ii intereseaza, pt ca li se rupe..si asta tuturor, de la constructor, beneficiar, autoritati si riverani...
Doar noi ne mai agitam inutil....
Oficial...probleme la receptie cred.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Va atasez un raspuns primit in data 2017-06-12  :popa:

Stimate domnule ⚔ ☹ ⚔,

Urmare a adresei dumneavoastră înregistrată la Metrorex cu numărul M.⛔/09.06.2017, vă comunicăm următoarele:

Deschiderea în totalitate a traficului rutier pe strada Valea Ialomiței va fi făcută în prima parte a semestrului II al anului 2017, după finalizarea lucrărilor din intersecția străzii Valea Ialomiței cu Drumul Taberei ( treceri de pietoni, semaforizări).

Stadiul lucrărilor la Magistrala 5 este actualizat periodic pe site-ul http://www.metrorexm5.ro.

Vă prezentăm scuze pentru disconfortul creat în timpul lucrărilor, însă apreciem că, odată cu  finalizarea și punerea în funcțiune a Magistralei 5 de metrou, beneficiile aduse zonei, cât și locuitorilor vor fi evidente.


Cu stimă,

DIRECTOR GENERAL,
ing. Marin ALDEA

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Asta este un raspuns in batjocura sau trebuie un an pt 4 semafoare si treceri de pietoni....bine, 6 luni  de cand e gata ca de la raspuns au mai trecut 5...
Pai si noi vrem un metrou in 3, pardon 7...
Ma gandesc ca e bine ca nu vrem sa trimitem un om pe luna, ca am incepe proiectul cand se naste cosmonautul, am face studiul de fezabilitate cam la majorat, am licita proiectul cand se insoara, ar fi ceva contestatii ce tin pana iese la pensie( la termen, nu anticipat) si am anunta castigatorul dupa ce moare de batranete....daca nu am baga de seama ca e studiul gresit intre timp si am relua totul de la inceput cu stranepotul primului...
Sa nu ziceti ca sunt departe de adevar....exemplul cu  autostrada pe Valea Oltului....e de prin 1960 proiectata....si metroul prin Drumul Taberei prin 80, deci de 35 de ani se tot aude de el....

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

1) Mai scriem și noi cu literă mare când e cazul, ok ?
2) De  M Dr. Taberei se vorbește din 1990 încoace, deși amorsa de legătură de la Eroilor e acolo din 1979...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

1. Corect. Culpa mea.
2. Copiil fiind eram fascinat de "saparea de puturi" din zona, de pe margina drumului de unde se luau mostre de sol pentru metrou...si asta era pana in 90 stiu sigur.
Si puturile astea erau la Valea Ialomitei, pe Valea Argelusului, Drumu Taberei pe bucla....bine e si legenda ca nu se face la burghezii din DT si a fost deturnat prin militari.. Ne poate lamurii Guru daca are amabilitatea
. PS. Pe Valea Oltului proiectul e de prin 1972, odata cu conventia TIR......2017 se face inca SF-ul....a x oara.
E bine ca nu vrem ce am zis mai sus

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei orex

Daca prima parte a unui semestru este fix a cincea luna din el inseamna ca un an "METROREX" are 20 de luni. Asta-i realitatea, din pacate. Si mai vrem sa ne apucam de alte constructii faraonice de acest gen? Mai bine facem telegondole intre cartiere. Poate o iesi treaba mai repede.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

....
21.jpg (257.52 KB; downloaded 4216 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

aztec wrote:
2. Copiil fiind eram fascinat de "saparea de puturi" din zona, de pe margina drumului de unde se luau mostre de sol pentru metrou...si asta era pana in 90 stiu sigur.
Si puturile astea erau la Valea Ialomitei, pe Valea Argelusului, Drumu Taberei pe bucla....

Ești sigur ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

andrei11 wrote:
2) De  M Dr. Taberei se vorbește din 1990 încoace, deși amorsa de legătură de la Eroilor e acolo din 1979...

Amorsa aia din 1979 nu are nicio legatura cu metroul din Dr Taberei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Ce te face să crezi ? A fost la fix plasată...

 


Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423281 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use