Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reconstrucție Calea Victoriei (2013-2015)

563 posts, 3120032 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 41
 
 

📖 Pagination options
Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

La Radisson va ramane la fel, nu intra in proiect acea portiune. Oricum, modelul e acelasi.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei aztec

Vor continua pana la Dambovita sau se opresc pe parcurs?
Sau e prevazut pt alt contract(alta generatie)?

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Lucrarea este doar pana la Elisabeta. Tronsonul Elisabeta - Splai a fost ingustat acum 2-3 ani, fara pista de bicicleta si cu o solutie un pic diferita.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei ByOnu

Sper ca au de gand sa prelungeasca pista de biciclete si pe respectiva portiune.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Nightwolf

Serban wrote:
La Radisson va ramane la fel, nu intra in proiect acea portiune. Oricum, modelul e acelasi.


Serban wrote:
Lucrarea este doar pana la Elisabeta. Tronsonul Elisabeta - Splai a fost ingustat acum 2-3 ani, fara pista de bicicleta si cu o solutie un pic diferita.


Eu ti-as recomanda sa te hotarasti ....

In alta ordine de idei s-a inaintat cu scoaterea bordurilor pana la intersectia cu Biserica Alba ...

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Eu sunt foarte hotarat  :lol: . Mai citeste o data.

La Radisson, strict in fata hotelului, care e la intersectia cu Stirbei Voda, nu se va lucra la trotuar, pentru ca e facut de cei de la hotel.

Dupa Radisson, pana la Elisabeta, se va moderniza in cadrul acestui proiect.

De la Elisabeta pana la Splai s-a modernizat acum cativa ani si nu se va mai lucra acum.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei shoppy

Hotelurile sau alti riverani pot face anumite amenajari la trotuar dar ori fac pe barba lor ori colaboreaza cu autoritatile, daca autoritatile vor sa intre sa modifice trotuarul nu poate riveranul sa se opuna ca nu e el de acord sau ca a facut nustiuce pe banii lui.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei florin

Câteva poze de aseră. După Grivița s-a început câte ceva, dar destul de timid, mai mult la utilități se lucrează. Am remarcat că deja se amenajează magazine noi, cred că vor avea vad bun.















































 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Dar n-am spus ca hotelul se opune. Uitati-va pe proiect, e postat pe forum. Zona din fata hotelului nu intra in reabilitare (doar daca s-a schimbat ceva intre timp). Nici nu au de ce sa atace acea zona, bolarzii si pavajul sunt aproximativ la fel.

Aceeasi situatie si la Novotel.
image.jpg (198.42 KB; downloaded 2919 times)
image.jpg (186.03 KB; downloaded 2919 times)

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Nightwolf

Se va ataca zona de vis-a-vis... logic... dar tot se va ataca. Eu asta spuneam.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Clar! Dar cand ai zis "la Radisson" am crezut ca te referi fix in fata hotelului.

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Serban

Am intrebat un muncitor despre pista de biciclete si mi a zis ca inca nu se stie sigur daca va ramane variAnta initiala cu delimitare prin borduri sau se va delimita prin sepratoare de plastic. Ma rog, omul nuparea f sigur de ce spune, dar faptul ca, fata de proiect, s au pus bolarzi si pe stanga, nu e un semn prea bun...totusi, in capat, pe dreapta, au pus bordura. Sa vedem

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei Sava_6115-6315

Dupa cum  arata stadiul lucrarilor, cred ca se asteapta asfaltarea intregii sosele pentru a se demarca pistele. Daca pun stalpisori  de plastic, macar sa delimiteze ambele sensuri, caci bizonii vor incapea lejer pe 2 benzi de biciclete...Mi  se pare o tampenie sa infunde pistele la Elisabeta in loc sa le coboare pana pe Splai. Din pacate portiunea Elisabeta - Splai e deja amenajata!

 


Re: Reconstructie Calea Victoriei florin

Bolarzii probabil îi pun și pe cealaltă parte ca să nu se întâmple ca pe Buzești, unde bizonii încalecă banda de bicicliști ca să ajungă pe trotuar. Din păcate nesimțirea unora îi pune în pericol pe bicicliști, o căzătură le poate fi fatală.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 41
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2321 forum members have written 424048 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use