Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 344302 views
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Eu le am vazut aprinse de foarte multe ori

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului stevethegreat

"În ceea ce priveşte proiectele de infrastructură ale Capitalei, deşi pe lista de promisiuni a primarului Oprescu se află multe proiecte măreţe, se pare că o sumă importantă din buget o va înghiţi, anul acesta, Pasajul Basarab. Primăria trebuie să mai plătească aproximativ 76 milioane de lei pentru lucrarea finalizată de mai bine de doi ani. Valoarea totală actualizată a proiectului este de 1,355 miliarde lei, din care s-au plătit peste 957 milioane lei şi au mai rămas de plată peste 397,8 milioane lei. "
http://www.puterea.ro/social/cheltuieli-de-peste-1-miliard-de-euro-in-2014-vezi-ce-investitii-va-finanta-primaria-capitalei-86680.html

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Sa nu uitam ca parcarea din Titulescu e inca "inchisa" .. de doi ani...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Dupa cum merg platile, o sa mai stea inchisa inca vreo 4 ani.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Plati / neplati, eu ca si absolvent de cursuri postuniversitare de protectia muncii / evaluarea riscului ( si cu alte specializari in domeniu) , avand in vedere ca ma ocup ( de nevoie ) de protectia muncii / PCI.  de prin anii '980 nu as fi de acord cu o parcare etajata sub un pod metalic. Stiu, rationament de dinozaur neadaptat la conditiile secolului XXI.

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ADY881

^^^^^Daca carmaciul vrea, va fi^^^^^, astazi m-am folosit de statia intermodala de pe pod, m-a amuzat sa vad situatia in care sub pod proiectantii au prevazut un buzunar pentru taxiuri(alea ce ar prelua calatorii de la gara auto Basarab), insa taxiurile nu stau in buzunar, ci stau pe trotuar :))) mai aproape de client domne :lol:  :lol:  :lol: , marazm.
ps ziceam de acest buzunar (in poza apare un taxi, acum toate sunt pe trotuar :lol:  :lol:  :lol: ) http://goo.gl/maps/WgJFu

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului PinkyHog

Probabil nici aici politia nu se deranjeaza sa ii dea jos pe mitocani si sa-i trimita unde le e locul.

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ADY881

PinkyHog wrote:
Probabil nici aici politia nu se deranjeaza sa ii dea jos pe mitocani si sa-i trimita unde le e locul.

E si asta o solutie, insa teama imi e, ca locul lor va fi ocupat de soferii de rand care vor sa isi parcheze masina.
Adica eu consider solutia potrivita pentru acel caz este stalpul, se pot instala stalpi si gata, nu mai e problema.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim 2

In tara noastra orice obiect putin mai complicat decit o piatra, daca se strica asa ramine:

21052014718.jpg (181.93 KB; downloaded 3797 times)


Cit credeati ca o sa reziste minunatul havuz de la Basarab...? Sint convins ca "exista o explicatie" cit se poate de pertinenta de genul "cutare serviciu din subordinea institutiei X a aplicat o stampila patrata in loc de una rotunda".

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Mi se falfaie... nu mai au aurolacii unde sa faca baie deci nu e pierdere... eu as fi plantat 3 copaci acolo... 4-5-6...

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim 2

Nu asta era ideea. Intr-adevar, si eu as fi plantat niste copaci sau flori dar acum, daca e ceva acolo macar sa functioneze.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Sava_6115-6315

Terminalul de la Basarab a fost gandit cu orice altceva, dar nu cu capu'. Uneori sunt atat de multe autobuze  incat nu mai incap. Nu mai  zic ca trebuie sa incapa si un 35 odata la 10-15 minute. Mai bine decat o arteziana nefunctionala amenajau spatiu de stationare pentru autobuze. Fereasca sfantu' sa trebuiasca sa intoarca vreun tramvai dinspre Gara de Nord in bucla!!

 



Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului danutzu_2910

Naspa daca au aparut fisuri in peretele de beton

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2308 forum members have written 423214 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use