MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Titluri de călătorie și sisteme de acces

1828 posts, 416395 views
 
Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces SniperGuy

De dimineata, in statia Straulesti, intrarea dinspre lac functiona o (1) singura poarta de acces. Restul erau "pe rosu" (defect). L-am intrebat pe domnul de la paza mai in gluma mai in serios de ele si mi-a raspuns ca au ramas blocate abonamentele in ele... :)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces GPS

Ieri la Obor s-a intamplat acelasi lucru.. Portile 4 si 5.  Femeia care vinde cartele  i-a spus omului care e la poarta: "Veniti sa va dau o cartela." dupa ce a venit sa puna scotch pe fanta unde se introduc cartelele, deci...



image by mihaipăcurețu, on Flickr


image by mihaipăcurețu, on Flickr

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

Da, sunt destul de multe defecte. Dimineata erau doua la Gorjului la un singur acces( din 4 sau 5 porti de intrare).

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ByOnu

Pai si daca ramai cu abonamentul acolo ce-ti face? Iti da un top de cartele? :evil: Putin dai, putin face! Nu trebuia sa ne jucam cand am licitat portile de acces in statii.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

Mi-ai luat vorba din gura. Ce faci daca ramane abonamentul acolo. Ce faci daca esti intr-o statie unde nu umbli in mod normal, adica nu e pe directia casa-serviciu unde poti reveni usor a doua zi sa-ti iei abonamentul (asta doar daca-si noteaza careva care fanta e a fiecarui patit si ti-l mai recupereaza :D). De-acu stau cu frica sa nu-mi blocheze abonamentul. Super! Multumesc secol 21 ca existi si-n Romania  :lol:

Dar ce au patit? par cam multe cazute in acelasi timp prin diferite statii. Nu cred ca e o coincidenta.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces punmeister

Si azi dimineata la Aurel Vlaicu erau doua porti bidirectionale defecte pe randul din stanga cu cod CCS: Card Blocat. Era unu de la paza care incerca sa bage o cartela dar n-a mers.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces SniperGuy

Au blocat cardurile pentru verificare anti frauda  :lol:
:!: Just a joke

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces sab

ByOnu wrote:
Pai si daca ramai cu abonamentul acolo ce-ti face?

Astepti. Am vazut acest lucru intr-o dimineata. Era un calator care astepta de ceva vreme sa vina persoana "autorizata" sa deschida aparatul si sa recupereze cartela. Bineinteles ca era deja nervos.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

Sunt astfel de persoane "autorizate" in toate statiile sau vin cu delegatie ? :D

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

Și la mine la Apărătorii Patriei era ieri una cu „Card blocat”. Deja am emoții, că dimineața nu pot să întîrzii nici o secundă!

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces GPS

Care, ca eu nu am văzut?

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

Mai pe la mijloc așa, n-am apucat să-i înregistrez numărul. Dimineața sînt calibrat să ajung odată cu metroul în stație (și nu trebuie să-l pierd!), iar o chestie din asta îmi destabilizează timing-ul...
Ce am reținut era că a fost prima oară cînd am văzut mesajul „Card blocat” și că avea și un scoci lipit peste fantă.
Azi dimineață era rezolvată.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces TibiV

Foarte ciudata chestia asta...

Pai dupa ce vine "persoana autorizata" si scoate cardul de ce nu se deblocheazalo aparatul ?...

Vad ca ZOLI nu a mai intrat cam de mult...
O fi ocupat cu chestia asta ?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces GPS

misterr wrote:
Mai pe la mijloc așa, n-am apucat să-i înregistrez numărul. Dimineața sînt calibrat să ajung odată cu metroul în stație (și nu trebuie să-l pierd!), iar o chestie din asta îmi destabilizează timing-ul...
Ce am reținut era că a fost prima oară cînd am văzut mesajul „Card blocat” și că avea și un scoci lipit peste fantă.
Azi dimineață era rezolvată.


Știu senzația, iar vederea trebuie sa fie mereu cu tine, aceasta și abonamentul. :D

 


Go to page:  1  ... 75 76 77 78 79 80 81  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424404 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use