Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

2884 posts, 1043608 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 206
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan Andi_C

Circula in locul lui 3814.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cezar210

3828 și 3829 la traseu pe linia 25, cele mai recent ieșite în traseu.

Astra Imperio Metropolitan 3828 - AFI Pallace Cotroceni - Linia 25
3828.jpg (603.01 KB; downloaded 4743 times)
Astra Imperio Metropolitan 3829 - Valea Cascadelor - Linia 25
3829.jpg (489.33 KB; downloaded 4747 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Andi_C

Urmările lui 3812 după incidentul de saptamana trecută din Pasajul Lujerului.
20230411_144807.jpg (1.01 MB; downloaded 4215 times)
20230411_144815.jpg (986 KB; downloaded 4212 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

#MergeSiAsa #SeInvarteRoata

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Nicu24

O sa le dea dracu și pe astea, în câțiva ani o sa ajungă niste rable...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Costin

Ba din contra, macar sa le uzeze si buseasca la maxim acum cat sunt in garantie, ca dup-aia intra pe mana URACului, la specialitatea casei - reparatiile la ciocan si chit cu lopata.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Numai ca urmarile buselii nu sunt acoperite de garantie, o sa circule asa pana cand o sa plateasca STB piese noi la Astra, adica inca multa vreme de acum incolo.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

Nu si daca e o problema constructiva a tramvaiului si are niste intarituri la articulatii lipsa...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan punmeister

Andi_C wrote here:
Urmările lui 3812 după incidentul de saptamana trecută din Pasajul Lujerului.

+ 3819.
20230412_192106.jpg (801.68 KB; downloaded 4484 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan REDX

Ce mai reparație.....

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

Ce “zâmbește” chitul ăla.  :twisted:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

3830 și 3831 se află în acest moment în probe pe inelar.  :D

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

Am câștigat procesul cu Ministerul Fondurilor Europene, Curtea de Apel București anulând penalitatea de 84 milioane lei pe care acesta ne-o aplicase.
Cele 100 de tramvaie Imperio sunt finanțate prin Programul Operațional Regional, iar Ministerul aplicase o penalitate de 10% din valoarea contractului, susținând că au existat abateri în procedura de atribuire din 2019.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan PTMZ

Ministerul Fondurilor Europene sau Ministerul Dezvoltării? Dacă nu m-am sclerozat de tot, de POR se ocupa Ministerul Dezvoltării. Să nu fie cumva o greșeală în postare.

 


Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 206
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464957 posts in 5804 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use