MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1756411 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 613
 
 

📖 Pagination options


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate subway guru

Si zice...Pagina in contructie...
La cate camere video are Metrorexul...se poate referi la orice...

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate cristi232

Logic...
Vorbim si vinerea viitoare...tot in costructie va fi...

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate Dominatrix

subway guru wrote:
Latimea statiilor e aceeasi din planurile de urbanism, ce difera e pozitia liniilor tehnologice
Conform planurilor de urbanism, in afara de depoul Valea Ialomitei, linii "tehnologice" vor fi la Favorit, Parc Drumul Taberei si Romancierilor. S-a modificat amplasamentul pentru ele?

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate andrei11

Se pare ca statia "34" e pe partea cealalta a bulevardului ca in schite. Nu ar fi nici o problema. Sa speram ca nu se renunta la nici o gura de acces. Logic ar fi ca sa iesi la suprafata pe toate trotuarele posibile din zona. Asa ar fi logic. Ca o sa coste prea mult acest lux, vom vedea la final.

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate cristi232

Daca tot nu vor mai face 4 iesiri, macar 2, EXACT langa in statiile ratb, DT 34 si DT 35, POATE FAC!
(mai ieftin)

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate andrei11

Eu sper in continuare sa faca tot ce au promis / au desenat.
M-am saturat sa vad traversarile din Piata Iancului cand vine metroul. Pana acum cat sau ***** cu liftul cu pricina aici mai degraba sapau o gura de acces pe Iancului.
Sau la Tineretului - in loc de 4 accese proiectate a rezultat una. Sau la Titan - ambele accese dau in parc. La Titan erau proiectate nu mai putin de 4 accese, acum are doar 2 si ambele in parc. De parca ma duc cu metroul la plimbare !

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate Dr2005

subway guru wrote:
La cate camere video are Metrorexul...se poate referi la orice...

Mai are Metrorexul camere? Că toate pe care le-am văzut sunt ale UTI  :lol:

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate subway guru

Are toate camerele de la etajul 9 din minister!... :lol:  :lol:  :lol:
Seara buna!

 


Re: Stiri despre proiect subway guru

E tare!!! ;)

 


  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect sss

Voi sunteti siguri ca n-au gresit in articol? Era Cristian Poteras, nu Nicolae Ceausescu?  :oops:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stiri despre proiect Dr2005

Articolul e comandat politic, comentariile anti-Poteraş sunt respinse de la postare.

 


Re: Discutii generale: M5 Drumul Taberei - Universitate andrei11

Asadar, astazi 15 Martie 2012 - la inchiderea editiei, la aproximativ 6 luni de la inaugurarea lucrarilor,  2 puncte de lucru de pe M 5 au ramas neatinse : Eroilor si Parc.

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464852 posts in 5802 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use