MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Titluri de călătorie și sisteme de acces

1828 posts, 410886 views
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

Adineaori la Aurel o bipaiala generala si iti dai seama ca nu pt ca lumea baga prost cartela. Lumea normala adica fara trolere  :) La mine niciun beep desi dimineata a fost unul. Totusi 15 sec nu e cam mult pt o asteptare?

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

Și la Apărători era piuială, unele porți piuiau imediat după validarea cartelei (pînă trecea omul), altele nu (ca și cum acel timp de așteptare inițială de 15s era setat pe 0).

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

Treaba nu e de ieri de azi, e de cand s-au montat.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

Hmmm, am vazut ceva de genul asta in Laminorului:
Poarta piuia cind un tip incerca sa-si valideze cartela...
DAR, tipul avea obezitate de gradul II si shortzul abdominal (burtoaca) i se revarsa chiar peste primul set de senzori ai portii.
Am incercat si eu sa reproduc fenomenul... n-am reusit! Dar eu am un IMC de 21,3  :roll:

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

Nu, la Apărători piuiala apărea după validarea cartelei (dar numai la unele porți).

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

Absolut, asa e si la Aurel, si la Sudului si asa am patit eu de dimineata la Leonida. Piuie in timp ce treci. Nu toate portile se comporta asa, unele da unele ba dar la Aurel Vlaicu piuiala e foarte intalnita. Treci pe acolo sa vezi/auzi. Poate unii calatori se baga in poarta si apoi introduc cartela asa cu mana dusa in urma, dar multi nu fac asta, eu in niciun caz nu si totusi a tiuit. Ciudat.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces survola

Cred că piuie dacă stai "in poartă" in timp ce bagi cartela.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

@survola : De asta poti fi sigur. Vezi cazul cu "burtoaca" din Laminorului, descris anterior.  ;)

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces Puss in Boots

Tocmai, dar nu toti fac asta.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces ZOLI

Puss in Boots wrote:
... Poate unii calatori se baga in poarta si apoi introduc cartela asa cu mana dusa in urma, dar multi nu fac asta, eu in niciun caz nu si totusi a tiuit. Ciudat.

Pare ciudat, dar nu e. Uite o posibila explicatie:
Se intimpla uneori sa mai crape un modul. Il scoatem si il inlocuim cu unul nou. Dar ala nou vine cu o versiune mai veche de firmware...
Deci, "Ce-ai facut Bobitza?"  ;)

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces punmeister

ZOLI wrote:
Deci,"Ce-ai facut Bobitza?"  ;)



 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces shoppy

Greu cu firmware-ul asta, ca orice chestie din tara asta, cand se ajunge la baiatu cu laptopu, dezastru, daca la toti baietii cu laptopu se considera ca 3.000ron este salariu mare, cred si eu ca dupa 6 luni pleaca toti afara, si asa raman toti electricienii/tehnicienii cu 2 variante, ori muncesc de pomana ori stau degeaba.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces GPS

survola wrote:
Cred că piuie dacă stai "in poartă" in timp ce bagi cartela.

Asta e cauza, mai ales ca lumea se grăbește și pana sa ia cartela înapoi lumea deja este in fata Porții.

 


Re: Titluri de călătorie și sisteme de acces misterr

Gata cu piuiala la Apărători, acum e liniște.

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2312 forum members have written 423413 posts in 5273 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use