Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1252 posts, 355792 views
 
Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 michaeladriano

Gata lamuresc eu ce se construieste pe terenul ala .  STATIE DE RECICLARE  8-)

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

Operata de PS3, corect? Foarte bine atunci, era si timpul sa ne apucam de reciclat. :) Astept de o vesnicie sa am si eu cate 2-3 saci pe categorii.

 


Re: Sectorul 3 michaeladriano

ByOnu wrote:
Operata de PS3, corect? Foarte bine atunci, era si timpul sa ne apucam de reciclat. :) Astept de o vesnicie sa am si eu cate 2-3 saci pe categorii.


Da , operata de PS3

Cam pe la sfarsitul lui Iunie o pune in functiune din cate se aude de la directie  , deja au inceput sa sorteze PET-uri , sticla , cartoane , etc . Nu le mai arunca la groapa de gunoi .

Gunoierele descarca " marfa " deja pe rampa provizorie de sortare pana pune in functiune pe cea principala , nu mai descarca la Glina

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Pe la blocuri si case au in plan sortarea "la sursa"? sau exista deja asa ceva? de bine de rau tot se mai strange ceva acolo unde trebuie.

 


Re: Sectorul 3 michaeladriano

Lumee lumeeee , oficial groapa de gunoi de la Glina sa inchis definitiv , este zarva mare in rampa provizorie de gunoi  .

Din auzite s-ar putea sa se inceapa descarcarea gunoiului la Vidra , nu stiu inca nimic sigur.

Deocamdata se depoziteaza gunoiul in rampa provizorie de pe splai la pod Nicolae Grigorescu si de acolo se incarca in basculante pentru a le duce mai departe
IMG_20190220_134842.jpg (1.76 MB; downloaded 3204 times)

 


Re: Sectorul 3 michaeladriano

Va mai dau inca o veste buna , se vor inlocui toate PUBELELE SI BANCOMATELE( acelea care ies din pamant)  cu acestea , sunt foarte moderne , se va schimba sistemul ridicarii gunoiului in sector complet . Putina rabdare  :D
IMG_20190217_080704.jpg (1.93 MB; downloaded 3200 times)
IMG_20190220_134959.jpg (1.72 MB; downloaded 3197 times)

 


Re: Sectorul 3 adila

Iata inca o masura care nu se va aplica niciodata, desi eu sper sa ma insel.

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/e ... os-1088835

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Niciodata. Sau cine stie ce politist zelos il va amenda pe X nenica cu un scandal de rigoare ca de ce eu, ca uite si restul, m-ai vazut doar pe mine etc. Pe cand cu rahatii de caine?

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

Se pregateste de Europarlamentare Negoita, e pe picior de plecare. Acum trage tare pe partea de capital de imagine pentru a pleca linistit la Bruxelles, departe de tot scandalul intern cu PSD.

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Du-te Negoita, du-te!

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

Asa as fi zis si eu pana acum ceva timp. Ca USR-ist convins si declarat insa, am ajuns la concluzia ca Negoita a venit cu niste concepte noi, a adus, intr-adevar, primaria mai aproape de cetateni, a digitalizat multe aspecte birocratice samd. Avem cele mai faine scoli de stat din tara, n-am dubii in privinta asta, toate standardizate cu table din sticla, videoproiectoare, mobilier nou, vestiare, sali noi de sport, bazine noi, si altele. Sa nu uit de catalogul digital! Modernizarea Bd. Unirii care este mult peste nivelul calitativ a ceea ce s-a lucrat in Bucuresti - desigur, cu hibele sale. Infaimoasele diafragme din beton care mie unul imi plac la nebunie, zau daca pricep ce are lumea cu ele. Plantari masive de copaci - din pacate neglijati dupa plantare, motiv pentru care foarte multi au murit. Cred ca peste 80% din blocuri reabilitate termic. Reconstructia cinematogfrafului Gloria. Implementarea primelor sisteme de tomberoane ingropate la nivel de Sector din Bucuresti. Dar mai ales, sistemul de consilieri civici cu care cetatenii puteau interactiona mult mai rapid si mai practic decat prin sesizari oficiale numai bune de facut hartie igienica. Nici viitorul n-arata rau, sper sa duca la capat Hala Laminor si noua statie de sortare.

Ceea ce vreau sa spun este ca macar daca si ceilalti primari PSD ar fi la fel de naspa precum Negoita, Bucurestiul si, de ce nu, tara, ar arata ceva mai bine.

Desigur, fiind un pesedist, avem si problemele cu angajarea rudelor pe salarii uriase, inlocuirea mobilierului urban relativ nou fara justificare, incapacitatea de a rascumpara terenul din parcul Titan si altele.

 


Re: Sectorul 3 WT_fan06

De bine ce au îngropat pubelele acum cică le schimbă cu unele mai "inteligente" (tot îngropate), că astea de acum sunt "depășite". A scris pe Fb.

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

Stiu, am vazut. Dar asta tind sa cred ca nu este decat o sifonare de bani. Acestea pe care le scot acum abia daca si-au realizat 5-10% din durata de viata. Ori poate le vrea Rosal inapoi (daca erau parte a contractului vechi si le apartin).

Idem si mobilierul urban in stare foarte buna care a fost scos si aruncat in mijlocul parcului Pantelimon. :evil:

 


Re: Sectorul 3 adila

Este bine sa fii optimit dar totusi.... Iata cateva exemple:
- Sectorul 3 detine in administratie daca nu ma insel, centrul istoric al orasului, care este nici mai mult nici mai putin un dezastru.
- Tomberoanele ingropate: o sifonare de bani grosolana, mult subdimensionata atat pentru procesul de colectare selectiva cat si pentru gunoiul menajer. Pentru cei interesati de cum functioneaza sistemul pubelelor ingropate la "Gunoita" in sector rog sa acceseze linkul urmator: https://adevarul.ro/news/bucuresti/foto ... index.html
- Taxa zero pe salubritate: o ineptie greu de imaginat, dar la care multi au pus botul. Adica peste tot in lume gunoiul se plateste numai in sectorul 3 nu.
OMUL TREBUIE RESPONSABILIZAT pentru gunoiul produs NU INCURAJAT sa produca mai mult gunoi, da asta e greu de inteles inca.
- De reciclare si colectare selectiva este inutil sa mai vorbesc: zero barat.
- piste de biciclete: minus infinit
- parcul Alexandru Ioan Cuza: 50% beton si nu stationeaza ci este in crestere. Noroc cu cetatetii care s-au mobilizat impotriva lu Nea 'Goita asta, ca altfel mai trantea niste blocuri pe jumate din el.
- la capitolul copaci plantati in beton Sectorul 3 este fruntas, dar sa nu uitam si Sectroul 4 care vine tare din urma. Deci nu va bucurati ca o sa cadeti pe locul 2.
- de infrastructura daca ma leg o sa spuna unii ca nu e la Primaria de Sector in responsabilitate si ca asta e. Daca si acu' cand sunt toti primarii aceasi culoare nu reusesc sa faca ceva atunci cand...
- o parte buna ar fi aceea ca s-au reabilitat cele mai multe blocuri si scoli dintre toate sectoarele. Sper sa fie si bine facute lucrarile.
- la capitolul taxe online, s-au cam orientat toate sectorele, deci nu stiu ce mare realizare ar fi in Sectorul 3.

 


Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430459 posts in 5344 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use