Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovIniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule

 

Topic: Achiziție troleibuze Bozankaya Trambus 12 (2020 - contract reziliat)

83 posts, 31904 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

Nu prea am încredere în ce se spune pe mirificul club, dar oricum, de la început faptul că sosește troleibuzul fix, dar taman fix, de alegeri dădea de înțeles că sunt vrăjeli strict electorale.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Prototipul pana la 1 Noiembrie, este menționat in contract...

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

Posibil, dar erau unii pe aici care se dădeau de ceasul morții și lansau „breking news”-uri că vine pe 1 septembrie, pe 1 septembrie era 2 septembrie, ba x septembrie, ba „zilele astea”.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 PTMZ

Stefan28 wrote:
Prototipul pana la 1 Noiembrie, este menționat in contract...

Arată-mi, te rog, unde e menționat acest lucru. Contractul a fost semnat pe 31 martie, iar graficul de livrare prevede prototipul în luna a 9-a, deci prin decembrie-ianuarie este programat să ajungă. Sursa: Topicul de achiziții ale troleibuzelor.
livrari.jpg (28.06 KB; downloaded 5020 times)

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Greseala mea, asa a declarat madam, pana la 1 Noiembrie sosește prototipul...
Acum rămâne de văzut, ca si Hibridele aveau un plan si au venit aproape 100 in 3 luni...

 


Re: Bozankaya Trambus 12 cris_m

Cred ca v-am zis de nu stiu cate ori sa nu va mai luati dupa ce declara X si Y...

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Victor92

... si atunci de ce acel X (ca e doar unu') aduce informatii eronate pe acest forum? (si nu e prima data cand o face)

 


Re: Bozankaya Trambus 12 andrei11

De aceea sunteți voi aici să corectați informația. Și de aceea acest spațiu de discuții se numește forum și nu Sală de Judecată cu Grefier, Procuror, Avocat, Judecător, Inculpat, gardieni, blablabla. Fiecare își expune părerea. Dacă este eronată e corectată de colegii de forum. Și încă un lucru. Acest spațiu se numește forum și nu Monitorul Oficial.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 bogdan63

despre misteriosul prototip mai stie cineva ceva? mai avem pe aici vreo sursa sigura care ne zica ca vine in noiembrie, si livrarea in masa de luna urmatoare?  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 CiprianTRB

PTMZ wrote:
Stefan28 wrote:
Prototipul pana la 1 Noiembrie, este menționat in contract...

Arată-mi, te rog, unde e menționat acest lucru. Contractul a fost semnat pe 31 martie, iar graficul de livrare prevede prototipul în luna a 9-a, deci prin decembrie-ianuarie este programat să ajungă. Sursa: Topicul de achiziții ale troleibuzelor.

Aceasta nu e cumva graficul cu termenul maxim de livrare?
Nu de alta, dar dacă ne luam după graficul de livrare anul asta nu trebuia sa avem nici măcar 60 de autobuze hibrid sosite.
Nu mereu socoteala de acasă e aceasi cu socoteala din târg.

 



Re: Bozankaya Trambus 12 PTMZ

Nu chiar. Vezi la Otokare: s-a cerut un grafic de livrare mai mic, iar autobuzele au venit mai târziu. Deci pot să-și asume și un grafic puțin mai înaintat.
Iar Bozankaya nu e Mercedes. Punct.
Also, am o bănuială că Bozankaya își însușește niște termene pompieristice doar așa, de ochii lumii. Eu mă uit la Timișoara: au zis că le livrează tramvaiele cu 3 luni mai repede - iar de data aceasta chiar există confirmare în presă, de la autorități -, deci acum, în octombrie, luna a 15-a, ar fi trebuit să apară prototipul. Ieri a fost 26 octombrie, contractul a fost semnat pe 26 iulie 2019, iar tramvaie... Ioc! Rămâne să vedem dacă le vor livra în luna următoare sau săptămâna aceasta.
Așa și aici: eu zic să nu ne facem speranțe că vine mai repede primul troleu. Fiind un prototip, mă aștept la întârzieri.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 alexxd_31

Poate prototipul este deja in drum spre Bucuresti, sa fie ca in filmele cu prosti.
Presupun ca se poate inchide  :popa:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Iniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423627 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use