Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Repartizarea autobuzelor

1105 posts, 304064 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

Eu cel putin nu l-am vazut cand am verificat, nici acum cand scriu mesajul nu-l gasesc.  :shock:

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Axel

4308 in 102 este o eroare ! acum 2 zile aparea tot pe 102 si m-am trezit cu el in statie pe 311...

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Andrei98

Uitasem sa mai corectez ieri, il vazusem pe infostb cateva autobuze mai in spate dupa al meu si apoi cand am coborat nu il mai vazusem sa vina.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

cris_m wrote here:
Astazi chiar e de consemnat in calendar, primul weekend cand nu avem niciun E3 in tot orasul! In sfarsit au inteles si capcaunii de la Obregia circulara...  :applause:

Si azi a fost la fel. Se poate deci!

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB cris_m

Evident doar un weekend a tinut minunea, azi cei de la Obregia nu s-au abtinut sa nu scoata 2 Euro 3 pe 313...

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB dany

Sa zicem mersi ca inca se scoate parcul intreg, la Titan sunt zile cand parcul este fix pe fix atat pe oras cat si pe periferie, iar ca si masini imobilizate(e3, e4, e6) sunt peste 50 la numar. Situatia este grava, nu exista antigel, nu exista ulei, nu exista becuri, nu exista nimic…. Daca o sa o tina asa, vor exista multe cazuri ca si 4676….

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB shoppy

Sa le puna doar apa demineralizata si circula asa pana la iarna doar ca ei fura apa demineralizata si amesteca antigelul concentrat cu apa de la furtun, de aceea sunt colmatate toate radiatoarele si explodeaza furtunele zilnic.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB georgica2704

cris_m wrote here:
Evident doar un weekend a tinut minunea, azi cei de la Obregia nu s-au abtinut sa nu scoata 2 Euro 3 pe 313...

Si sambata era, cel putin 4111,  tot pe 313.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB andrei11

Numai cu apă punctul de fierbere e mai jos decât dacă ai  și antigel.  Care e temperatura apei / antigelului în chiulasă / pe lângă cilindrii ? Că termomentrul îți măsoară temperatura unde ? La intrarea în radiator, la ieșire, la pompa de antigel ? Unde e plasată sonda ?

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB shoppy

Daca o iei asa atunci conteaza si unde in circuit este termostatul si la cat este setat, dar astea sunt detalii, exista o marja pentru ca sistemul este presurizat si temperatura de fierbere oricum creste.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Chev Celios

Urgent trebuie reintroduse articulatele pe 783.  Cele de 12 m numai fac fata nici la dus, nici la intors.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea autobuzelor STB Utilizator anonim

Da, de cand nu mai are regim special de taxare e utilizata la greu. Dar totusi articulatele stau bine pe 335. Solutia ar fi la urmatoarele licitatii sa cumpere doar articulate.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Andrei98

Aici ar fi nevoie doar de imbunatatirea frecventei, nu are rost sa irosesti articulatele pe o linie cu interval aproximativ de un sfert de ora cand este nevoie de ele pe alta linie care are interval de 4 minute si este foarte solicitata chiar si asa.

 


Re: Repartizarea autobuzelor STB Calaretul

Acum sunt 10 masini in 783 cu parc redus. Cand se revine la parcul normal?

 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423260 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use