Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Dispecerizarea automată a transportului public

946 posts, 314747 views
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 68
 
 

📖 Pagination options
Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Andi_C

Pe linia 411 a aparut o statie pe DN3...
Screenshot_20221113-175631_Info TB.jpg (421.66 KB; downloaded 2730 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București alexandru_gr

Cred că  este o eroare deoarece  și  ptr liniile 412 și 413 au apărut 2 stații pe DN3.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București LucaTB

Și la 470 apar stațiile "Tufănelelor" pentru linia 106 și "Remat" pentru linia 125, iar 449 încă apare pe vechiul său traseu.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Chev Celios

Plus ca 409B nu apare pe InfoTB.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

Nu ma astept sa apara prea curand modificarile ce tin de alti operatori... Prioritatea STB este sa isi faca liniile lor, desi au si ei destule scapari in ultima vreme. Se vede clar o scadere a interesului pentru o buna si eficienta informare a publicului calator.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București dekolor

Legat de liniile STV de pe aplicatie, inca sunt probleme cu afisarea autobuzelor in timp real pe majoritatea liniilor: mai exact aproape nicio linie de-a lor nu afiseaza toate turele, mereu lipsesc cateva sau chiar jumatate. Le-am mai scris de problema asta celor de la TPBI, ei au redirectionat si catre STV dar nu s-a rezolvat nimic.

Am tot repetat: TPBI trebuie sa se ocupe de informare, nu operatorii.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Andrei98

Dar atata timp cat echipamentele gps sunt pe vehiculele lor e greu sa te ocupi de ele. Am observat si la STB fenomenul asta si cel mai mult pe regionale.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Bogdan MD

Nu e deloc greu. Ii amendezi conform contractului de prestare servicii de transport in vigoare, si sa vezi cum reapar turele in aplicatie. Cu cat mai multe amenzi, cu atat mai lunga perioada de garantie dupa sesizare  :roll:

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Chev Celios

Pai sunt probleme cu Thorebul uneori iti dispare pur si simplu traseul de pe ecran sau ramane blocat intr-un loc.  

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Andrei98

Sistemul de gps utilizat pe InfoTB e implementat de radcom si nu are nici o treaba cu Thorebul, practic autobuzeleau 2 sisteme de monitorizare diferite montate pe ele  :lol:

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Chev Celios

Care comunica intre ele. Tu zici ce se intampla pe InfoTB, eu iti spun ce se intampla   la masina. Nu cred ca nu exista o legatura.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București V2A

Linia 409B a fost introdusă în Info TB, dar linia 449 încă apare cu traseul vechi.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

Si surpriza, are alta nuanta fata de restul liniilor regionale... :)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București STB Spotting 21

Se pregateste vreo modificare a liniilor 101 si 423?
Cele doua trasee sunt identice pe aplicatie, cel putin deocamdata.
20230131_180828.jpg (28.98 KB; downloaded 1214 times)
20230131_180853.jpg (28.83 KB; downloaded 1214 times)

 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 68
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2354 forum members have written 427540 posts in 5307 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use