De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1627 posts, 414688 views
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: Să mai şi râdem... punmeister

Onu, ce-i aia, casutza de porumbei? (in prima poza) :lol: :lol: :lol:

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Sau cotet de caine :) , vreti sa fure depoul :mrgreen: .

 


Re: Să mai şi râdem... punmeister

Si ceva de pe youtube cu iz politic...



 


Re: Să mai şi râdem... punmeister

Chiar nu stiu daca de ras sau de plans. Eu cred ca ambele.
(luata de pe urbanshit.de)



 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Nu mai este asa de grav, s-a fasait si asta.

 


Re: Să mai şi râdem... BodoMinea

Yep, s-a dus nebunia dar ilustrația are un meaning mai departe de Pokemon Go și atât. Oamenii deștepți lansează un produs (în cazul ăsta un consorțiu de firme de jocuri și Google) cu cap și mult tact de marketing încât să acopere o plagă largă de doritori, iar clienții amplifică și duc la extrem, își lasă famiile, se lasă de servici, dau bani să plece în excursii să prindă pokemoni, fac accidente, etc.

Că na, cea mai bună unealtă e omul necultivat  :roll: De la distracție la obsesie câteodată e un singur pas.

Una peste alta... ne lansăm și noi o companie de transport feroviar? Totul începe cu o căutare pe OLX  :lol:
ldh.jpg (145.62 KB; downloaded 3051 times)

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Sa mai zica privatii ca nu au de unde sa cumpere locomotive :lol: .

 


Re: Să mai şi râdem... punmeister

Privatii au si ei fitze, vor si ei o Montana, poate un Traxx, da nu LDH-uri... :lol: :lol:

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Nu-i asa, aia sunt destepti, vor de toate, manevra se face cu locomotiva de manevra, trenul usor/mediu de campie se face cu un bobic mai economic, nu plimba aiurea mastodonti cu 2-5 vagoane pe la campie ca doar pe aia ii au si ii repara orice gigel cu sarma si ciocan.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Să mai şi râdem... 133 313

Ma gandeam sa-mi cupar niste Tatre si sa iau in concesiune niscaiva linii de tramvai din Bucuresti.   :)  Dar astept un moment mai prielnic cand or sa recunoasca si autoritatile ca transportul public trebuie sa aibe prioritate prin codul rutier.  :lol:
P.S. Si nu ma impiedic nici in buclele lipsa de la Granitul si Aerogarii, ca le modific actionarea si fac cupluri bidirectionale dintr-o Tatra cu fata una cu spatele la nevoie.  :lol:  :P

 


Re: Să mai şi râdem... misterr

_____________
Tradare nationala.png (577.75 KB; downloaded 2967 times)

 


Re: Să mai şi râdem... andrei11

Sa stii ca e serioasa treaba, si eu ma opresc acolo obligatoriu de fiecare data, nu conteaza daca mi-e sau nu foame.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Să mai şi râdem... 133 313

Era sa le sara unu' cu o duba in cap la aia cu micii. A sarit de pe serpentina, a rupt tot ce mai era arboret in acul ala de par si evident a reusit sa destabilizeze dealul. Au fost luni si luni si luni lucrari taraganate la coloane forate acolo. Fereasca sfantu' de autostrada pe acolo ca iese ca Cunta-Saliste.

 


Re: Să mai şi râdem... Costin

Toata zona e ca Cunta-Saliste, o argila instabila. De-aia nu avem azi cale ferata pe-acolo (fosta viitoare linie 219). Asta pe langa haiduciile si hotiile specifice anilor 90...

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2400 forum members have written 431747 posts in 5374 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use