Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii
1025 posts, 231869 views
📖 Pagination options
-
- andrei11
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
andrei11
# Puss in Boots ce e sigur e că troleul o va lua pe sus laBIG. Mă îndoiesc că va întoarce acolo.
# Puss in Boots ce e sigur e că troleul o va lua pe sus laBIG. Mă îndoiesc că va întoarce acolo.
- Gabipopescu
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Gabipopescu
Am trimis eu o adresa la RATB. M-au instiintat ca, in urma amenajarii pasajului de la Piata Sudului nu mai pot intoarce acolo troleibuzele. Vor sa le faca pana la Unirii in cel mai scurt timp.
Thebiggestxyz wrote:
Despre troleibuze la Sudului mai aveti stiri?
Am trimis eu o adresa la RATB. M-au instiintat ca, in urma amenajarii pasajului de la Piata Sudului nu mai pot intoarce acolo troleibuzele. Vor sa le faca pana la Unirii in cel mai scurt timp.
- Puss in Boots
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Puss in Boots
Zau? Inseamna ca sunt niste prosti. Trebuia sa le sugerezi in adresa un rond sub pasaj la Mihai Bravu, sunt curios ce ti-ar fi raspuns.
Zau? Inseamna ca sunt niste prosti. Trebuia sa le sugerezi in adresa un rond sub pasaj la Mihai Bravu, sunt curios ce ti-ar fi raspuns.
- Florinds
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Florinds
E clar, o sa stea calatorii ca pestii ca pe vremea lui Ceasca intre metrou si capatul din cartier.
E clar, o sa stea calatorii ca pestii ca pe vremea lui Ceasca intre metrou si capatul din cartier.
- BIGRED1984
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
BIGRED1984
Eu am de ceva vreme o idee dar am asteptat sa vad daca si altcineva o mai pomeneste.
Avand in vedere fluxurile actuale, dupa deschiderea pasajul subteran, de ce nu s-ar lua o decizie radicala si sa se scoata semafoarele din intersectie ?
Eu cred ca s-ar fluidiza destul de mult traficul.
(Desigur, exista initial un risc de accidente un pic mai mare dar cred lumea s-ar obisnui destul de repede).
Din experienta va spun ca in rondul de la Nitu Vasile, de cate ori nu merg semafoarele se circula mai bine. (e adevarat ca e un rond mai simplu)
Eu am de ceva vreme o idee dar am asteptat sa vad daca si altcineva o mai pomeneste.
Avand in vedere fluxurile actuale, dupa deschiderea pasajul subteran, de ce nu s-ar lua o decizie radicala si sa se scoata semafoarele din intersectie ?
Eu cred ca s-ar fluidiza destul de mult traficul.
(Desigur, exista initial un risc de accidente un pic mai mare dar cred lumea s-ar obisnui destul de repede).
Din experienta va spun ca in rondul de la Nitu Vasile, de cate ori nu merg semafoarele se circula mai bine. (e adevarat ca e un rond mai simplu)
-
- Costin
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Costin
Exclus, pentru ca nu poate functiona ca sens giratoriu din cauza tramvaielor care il strapung, nu se invart in jurul lui.
Exclus, pentru ca nu poate functiona ca sens giratoriu din cauza tramvaielor care il strapung, nu se invart in jurul lui.
- oache81
-
Posted:
-
- Puss in Boots
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Puss in Boots
Pai si la Razoare tramvaiele strapung intersectia. Si sunt semafoare, au fost si vor fi. Nu cred ca exista vreun rond unde sa intre tramvaiele si sa fie nesemaforizat.
Pai si la Razoare tramvaiele strapung intersectia. Si sunt semafoare, au fost si vor fi. Nu cred ca exista vreun rond unde sa intre tramvaiele si sa fie nesemaforizat.
- drbm
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
drbm
Poate la fabrica de permise auto Pitești
Puss in Boots wrote:
Nu cred ca exista vreun rond unde sa intre tramvaiele si sa fie nesemaforizat.
Poate la fabrica de permise auto Pitești
- oache81
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
oache81
Duminica am trecut pe la Razoare si erau pe intermitent.
Duminica am trecut pe la Razoare si erau pe intermitent.
- Puss in Boots
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Puss in Boots
Or fi fost stricate sau ceva. Eu mereu cand trec pe acolo functioneaza. E ditai intersectia n-au cum sa nu mearga.
Or fi fost stricate sau ceva. Eu mereu cand trec pe acolo functioneaza. E ditai intersectia n-au cum sa nu mearga.
- Thebiggestxyz
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
Thebiggestxyz
Au mai montat console de troleu la Sudului?
Au mai montat console de troleu la Sudului?
- GPS
-
Posted:
-
- realistul
-
Posted:
-
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului
realistul
Crăcanul Berceni- Olteniței. S-a băgat pământ.
Crăcanul Berceni- Olteniței. S-a băgat pământ.
IMG_20170928_074220.jpg (1.01 MB; downloaded 3432 times)
📖 Pagination options